Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Що жінкам робити зі свободою?

Була собі дівчинка Еліс. Як завжди - розумна, красива і ну дуууже вперта! І любила вона створювати проблеми чоловікам. З розумними жінками таке частенько буває. Набридло їм, бачте, дитячі соплі витирати, “затули рота, іди на кухню” слухати, шкарпетки чоловіку після вчорашньої п’янки прати, і захотіли вони всіляких ніштяків у вигляді рівноправ’я і, о святий Боже, навіть права голосувати на виборах!

А які ще, в біса, вибори, коли надворі початок 20 століття?! Які ще такі жіночі права? Адже мозок жінки не такий розвинений, природа зробила тільки чоловіка розумним, у жінки взагалі невідомо, чи є душа… і ще купу подібної хріні чула на свою адресу Еліс та інші жінки тієї епохи.

На той час до США уже докотилася хвиля руху суфражисток, які виступали проти дискримінації жінок. Але в них поки мало що виходило. Тому Еліс вирішила взяти справу у власні руки. Вона їде до Вашингтона, організовує там рух за жіночі права. І намагається всіляко тиснути на конгресменів і президента, щоб жінкам таки дозволили брати участь у виборах.

І впертості Еліс я заздрю скаженою заздрістю! Ось де справжній фемінізм, ось де справжня сила боротьби. Терпіти одну невдачу за іншою. Чути непристойні жарти чоловіків, отримувати стусани під час демонстрацій і пікетувань, травлю у пресі і загальний суспільний осуд... але ні на крок не відступити.

Під час параду суфражисток за права жінок на них нападає розлючений натовп, а поліція навіть не вмішується - просто спокійно дивиться, як скажені чоловіки б’ють активісток! Така собі демократія сторічної давнини...

Невідомо, скільки б іще тривали ці слабкі безрезультатні спроби жінок щось комусь довести. Але тут США вступає в Першу світову війну, і це стає тим шансом, який Еліс використала на всі сто. Пікетувати адміністрацію президента країни, яка воює, - на ті часи річ нечувана. Але Еліс і її команда продовжують пікети 7 місяців! Щодня невеличка група жінок стояла біля адміністрації з вимогою – надати право голосу.

Звісно, владі це набридло, і вона захотіла за будь-що прибрати цих "істеричок" із суспільного простору.

Пікетувальниць заарештовують – вдумайтеся тільки!! - за “ускладнення руху”!!! І кидають до в’язниці. Але наступного дня на їхнє місце виходять інші жінки. Влада була без фантазії, тож арештувала і їх. Наступного дня все повторюється. І потім знову, і знову. Аж поки за ґратами не опиняється 200 жінок.

До цього сама Еліс на пікети не виходила, бо організація вважала, що після арешту лідера жіночий рух може зупинитися. Але в цих умовах потрібно було діяти рішуче – іти до в’язниці і продовжити боротьбу уже на іншому рівні. І Еліс виходить на пікет сама. Її заарештовують і кидають за ґрати.

А там вона (ох же ж ці розумні жінки!) починає вимагати нормального ставлення до жінок! Як це?! Раніше ж ніхто такого не робив. І, звісно, на її бік переходять інші ув’язнені. Влада лякається і наказує охороні ізолювати небезпечну заколотницю.

Дівчина опиняється в одиночній камері. І єдиний протест, який у неї залишається, - це голодування. Ти, жінко, чи здуріла – голодувати за якісь там вибори? Ти, певно, з глузду з’їхала? І її, не довго думаючи, переводять до психлікарні, намагаючись довести суспільству, що вона справді ненормальна хвора істеричка, тому й колотить цими довірливими жінками. Обливання брудом у суспільстві продовжується. Але раптом інші ув’язнені жінки услід за нею теж починають голодувати.

Витримати одну мученицю суспільство ще зможе, а от коли від голодування помруть десятки, це вже може мати серйозні наслідки. Влада вирішує, що їй не потрібні мучениці, які одразу стануть суспільними героїнями, тому дівчат починають годувати примусово! І це перетворюється на справжні тортури.

Ви коли-небудь бачили, як годують гусей для того, щоб потім з їхньої печінки робити фуагра? Захисники тварин вважають це справжнім катуванням. Так-от, цих жінок годували за тим же принципом. Трубка в горло і далі зрозуміло...

Але ніхто з них і не думає відступати. Вони й далі відмовляються приймати їжу самостійно. Інформація про такі тортури потрапляє в пресу - і скандал набуває розголосу. Суспільство нарешті стає на бік жінок.

Під тиском суспільства і ЗМІ влада звільняє Еліс і всіх активісток. І за кілька місяців президент заявляє про свою повну підтримку жінок, які борються за власні права. А вже за три роки у 1920 - була прийнята 19-та поправка до Конституції США - і жінки нарешті отримали право голосу!

І все завдяки сильній жінці зі сталевим характером – Еліс Пол. Вона зробила справжній переворот в суспільній свідомості. Довела, що за права можна боротися навіть ціною власного життя. Але найголовніше – показала жінкам, що вони можуть бути вільними. Еліс прожила аж до 1977 року, і спостерігала, як змінюється світ і роль жінки в ньому.

Нині, якби Еліс побачила, що її боротьбу звели до примітивного з’ясовування ідіотських питань - може чи не може чоловік допомогти жінці нести важку сумку, повинен чи не повинен він відчиняти перед нею двері чи поступатися їй місцем у транспорті, Еліс уже по-справжньому потрапила б до психушки. Я й сама цим ошелешена.

Але потім згадую слова самої Еліс: “Жінки, очевидно, робитимуть багато речей, які б я не хотіла, щоб вони робили, але це вже не моя справа наказувати їм, що робити зі свободою. Моєю справою було побачити їх вільними!”

ПС. Про життя Еліс Пол знято чудовий фільм "Янгол із залізними зубами". Гарна нагода провести вихідний з користю і насолодою.Ольга Кирилюк

Tags: Интересное, Полезное
Subscribe

 • Общество альтернативно пирамидальных

  Конспирология опасна отнюдь не верой во всякую дичь. Все сложнее. Знаете в чем настоящая проблема людей с конспирологическим мышлением? Совсем не…

 • Новости ИТ

  видео на ютуб Добрый день, мои дорогие! Сегодня в новостях: - GitLab оценили в 15 миллиардов долларов - Зарплаты украинских…

 • Китайское не ломается

  Китайский электромобиль и смартфон Сяоми, в отличии от Айфона не был взломан на соревнованиях по кибер безопасности (на Tianfu Cup 2021 в Китае —…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 51 comments

 • Общество альтернативно пирамидальных

  Конспирология опасна отнюдь не верой во всякую дичь. Все сложнее. Знаете в чем настоящая проблема людей с конспирологическим мышлением? Совсем не…

 • Новости ИТ

  видео на ютуб Добрый день, мои дорогие! Сегодня в новостях: - GitLab оценили в 15 миллиардов долларов - Зарплаты украинских…

 • Китайское не ломается

  Китайский электромобиль и смартфон Сяоми, в отличии от Айфона не был взломан на соревнованиях по кибер безопасности (на Tianfu Cup 2021 в Китае —…