Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

До дня Незалежності вертольоти летять, будем всіх бамбіть ©

Як виявилося, я був неправий у ситуації з «Ірокезами». Щиро перепрошую.

Я був упевнений, що це просто нездатність голови «Укроборонпрому» Юрія Гусєва (якому я бажаю швидкого одужання від ковіду, без жартів) відрізнити один гелікоптер від іншого й неспроможність його як менеджера нормально провести процес без введення в оману українського суспільства.

Але я помилився. Досить сильно.

Це не помилка Гусєва, не помилка «Укроборонпрому» і не помилка директора Одеського авіазаводу. Це просто розпил. Типовий, банальний розпил у стилі «лижного інструктора».

Минулого тижня на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки презентували той самий «проєкт виробництва вертольотів Bell UH-1 Iroquois». Звичайно, вони виявилися не Bell, не «Ірокез» і не військовими вертольотами. Презентована схема виглядала наступним чином:

— є три організації, які заходять на виробництво: Aviastar Invest Corp (США), DISTAR CZ a.s. (Чехія) та Southwest Florida Aviation International;
— представляє проєкт у комітеті Григорій Шимшир’ян у статусі віцепрезидента американської компанії Aviastar Invest Corp.;
— виробляти в Одесі будуть вертольоти SW 205 та SW 205T виробництва Southwest Florida Aviation International у кількості не менше двох штук;
— під «виробництвом» мається на увазі крупновузлове збирання, SKD (от англ. Semi Knocked Down), тобто фактично увесь вертоліт прибуватиме на завод з іншої країни майже до кінця зібраним і деталей українського виробництва не буде.

А тепер деталі. У них диявол.

1. Southwest Florida Aviation — справді існує, це досить відома американська компанія з давньою історією, яка має право на ремонт, переоснащення і «re-manufacturing», тобто відновлення, вертольотів Bell серії UH-1. Власне, саме цим компанія і займається: береться старий вертоліт Bell, ремонтується, переоснащується і випускається під новою назвою в серії SW (від «Southwest»). Ще раз: Southwest Florida Aviation бере старі вертольоти і реставрує їх, після чого випускає під новою назвою. Це абсолютно нормально, бо це і є профіль компанії: ремонт і відновлення. Наскільки можна зрозуміти із сайту компанії, вона не виготовляє нові вертольоти в принципі. Це просто не їхній профіль.

2. Компанія DISTAR CZ a.s. (Чехія) також існує і займається виробництвом інструментів для гірничодобувної та металообробної промисловості, будівельної техніки (бетономішалки, генератори, насоси, фрези), будівельних матеріалів (бруківка, плитка, сходи, надгробні плити), а також трьох моделей легкомоторних літаків. Гелікоптерами чеська компанія не займається. Взагалі. Тобто зовсім. І про виробництво вертольотів в Україні там не чули.

Ось посилання на звуковий файл - це запис розмови з представниками чеської компанії DISTAR CZ a.s. Звук там поганий і розмова чеською мовою, але українець її легко зрозуміє. Якщо коротко: «гелікоптерами не займаємось, питайте в того, хто вам це сказав». Номери вказані у компанії на сайті, журналісти можуть верифікувати цю інформацію, також зателефонувавши за ними.

3. Компанія Aviastar Invest Corp., третя з трьох іноземних компаній у процесі, настільки відома, що в неї немає навіть сайту, і настільки американська, що всі її керівники — Генадій Клеймерман і вже згаданий Григорій Шимшир’ян. Ця фірма максимально схожа на фіктивну.

4. Григорій Шимшир’ян не тільки віцепрезидент цієї дивної фірми, але ще й помічник депутата від «Слуги народу» Федора Вениславського, який є близьким до Андрія Єрмака;

5. Федір Веніславський є членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому і був презентований цей проєкт.

Підбиваючи підсумки:

❓ одна з компаній, презентованих у якості партнерів у виробництві вертольотів у Одесі, нічого не знає про те, що вона партнер у виробництві вертольотів у Одесі.
❓ друга компанія має всі ознаки фіктивності.
❓ третя компанія дійсно займається вертольотами, але лише реновацією старих машин.
❓ людина, яка презентує цей проєкт, ніколи не займалася вертольотами, зате нині помічник депутата «Слуги народу» з оборонного комітету.
❓ голова «Укроборонпрому» Юрій Гусєв просто «фронтить» цю схему, витрачаючи залишки репутації на чужий корупційний проєкт.

Отже:

👉 Обіцянка Гусєва про те, що Одеський авіазавод «випускатиме вертольоти Bell UH-1 Iroquois», як і прогнозувалося, не відповідає дійсності.
👉 Теза директора Одеського авіаційного заводу Віталія Юхачова «Новий вертоліт буде українським національним продуктом» не відповідає дійсності.
👉 Написана Гусєвим теза про те, що «за два дні до публікації заяви я особисто говорив телефоном із людиною, яка назвала себе уповноваженим представником компанії Bell в Україні» приводить нас до висновку, що Гусєв або брехав, або з’їхав із глузду, бо нащо говорити з представником Bell, якщо Bell не бере участі у реновації своїх б/у вертольотів?
👉 Теза директора Одеського авіазаводу «з компанією Bell «Укроборонпром» не має жодних стосунків» є абсолютно правдивою. На жаль.

❗️Мій прогноз: до дня Незалежності на Одеському заводі під камери за півгодини зберуть спеціально розібраний для цієї мети вертоліт часів В’єтнамської війни, це буде продано Зеленському і народу як неймовірний прорив в українському авіабудівництві. Після чого «Укроборонпром» виділить мільйони і десятки мільйонів на «масштабування виробництва», які поділять «американці» Григорій Шимшир’ян, Генадій Клеймерман і Федір Вениславський зі своїм «старшим товаришем» Андрієм Єрмаком. Можливо, навіть щось перепаде Юрію Гусєву. А можливо, що й ні. Як то кажуть, «в теме, но не в доле».

Юрій Гудименко, член Політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Ермак, Зеленский, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments