Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Гундяєвці, йдіть геть зі школи!

«Бог — єдиний дороговказ»
«Сину, тобі вже 30 років, коли ти нарешті подорослішаєш? Коли одружишся?»
«Молитва — запорука душевного стану»
«Справжня жінка ніколи не сперечається»
«Чоловік — творець, який завжди прагне новизни»
«Використання більшості контрацептивів та здійснення абортів є вбивством»

Це декілька тез із навчальної програми курсу «Основи сім'ї», яку планують запровадити у факультативній формі для учнів черкаських 10 та 11 класів. Там ще є багато цікавих тверджень і неповторного авторського стилю.

«Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої» Це 35 стаття Конституції України. Отак вчиш в 9 класі «Основи правознавства», а переходиш в 10 і все, приїхали. Бог, молитва, оцінки з предмету, який представляє собою суміш християнських догм та відвертого наукового мракобісся.

«Справжня жінка» — це взагалі шедевр. А якщо сперечається, то вже несправжня, намальована? А якщо жінка сперечається з рішенням чоловіка-творця, який каже, що їй треба зробити аборт, то це ще справжня чи не дуже?

Дуже шкода, що не знайшлося в програмі місця для кари Онана «що марнував насіння на землю» у темі про вбивчу контрацепцію, дуже б органічно було.

Так вийшло, що в Україні є громадяни з різним світоглядом. Мусульмани, буддисти, атеїсти, ЛГБТ+, асексуали, які живуть в цивільному шлюбі, і які живуть у фактичному шлюбі. Це норма і це право кожного громадянина закріплене в Конституції. І дуже бісять спроби дискримінувати частину співгромадян у рамках освітньої програми.

Особлива іронія ситуації в тому, що факультативна програма передбачає певне фінансування з бюджету. Тобто з коштів платників податків. Тобто з моїх коштів. Мені якось некомфортно, що за мої гроші в школах будуть вчити, що «використання контрацептивів є вбивством». Це в Україні, яка очолює рейтинг країн Європи за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

З цим курсом ми мали справу та чимало клопоту рік тому, коли вимагали від МОНу провести неупереджену експертизу цього предмету і прибрати його зі шкіл. Тоді, ще 25 листопада 2019 року, у відповідь на численні звернення батьків, МОН відкликав своє схвалення курсу та відправив його на антидискримінаційну експертизу. Експерти виявили в підручнику неправдиву інформацію, перекручення, маніпуляцію, дискримінаційні твердження та відверту антинаукову дичину.

Автор курсу «Основи сім’ї» Адріан Буковинський досить своєрідно відповів на зауваження експертів — якщо все спростити, то можна сказати, що автор сварився на експертку словами «фемінізм» та «емансипація» (так, в його уявленні це щось надзвичайно страшне), а ще волів розбирати особисті якості експертів. З усього масиву зауважень він погодився буквально з кількома несуттєвими. Відповідь МОНу на відповіді Буковинського була вражаючою, її можна в перекладі вкласти в коротке — «А, ну ок».

Буковинському таки повернули гриф «схвалено» на курс «Основи сім’ї», але за умови перевидання підручників з урахуванням зауважень дискримінаційної експертизи, хоча б тих, з якими він погодився. І от, наскрізь дискримінаційний, маніпулятивний і антинауковий курс «Основи сім’ї» повертається в школи. При цьому, на сайті автора ніби і згадується, що підручники перевидано, але придбати оновлені, перевидані примірники зараз немає можливості. Черкаських освітян певно усе це не хвилює і приблизно.

«Викладання такого курсу в закладах освіти є можливим лише за згоди учнів або їхніх батьків. — пишуть на сайті МОН, — Крім того, Закон «Про повну загальну середню освіту» забороняє залучати кошти батьків на придбання навчальних матеріалів курсів, які є складовою освітньої програми школи». Таким чином, якщо цей курс повертається у вигляді факультативу, то підручники, підготовку вчителя, оплату його праці мають забезпечити коштом міського бюджету.

Панове освітяни, поясніть, може в нас вже все чудово з базовою шкільною програмою для 10-11 класу? У кожній школі працюють сучасні лабораторії? У кожного є можливість на факультативній основі вивчити англійську, іспанську чи китайську мови? На уроках інформатики вчать не малювати в пейнті, а пояснюють різницю між Java та Javascript, або C++ та C#?

Та наче ні, в нас навіть реп про біологію виявляється не можна зачитати вчительці, бо затравлять і доведуть до звільнення.

Я хочу нагадати, що Україна все ще світська держава. Релігія і світогляд є особистим вибором кожного громадянина. Давайте зосередимось на тому, щоб діти могли отримати якісну загальну освіту в школах.

А про контрацептиви та аборти своїм дітям якось ми і самі пояснимо.

PS: Наразі проєкт «Сокирою в освіту» спільно з черкаським осередком Демократичної сокири готує запити та звернення до МОН, Комітету з питань освіти, науки та інновацій, а з окремих порушень, які допускають працівники ІМЗО ми направляємо звернення на Уповноваженого з прав людини, адже як виявилося, посадовці ІМЗО пішли на порушення законів і повідомляли Буковинському особисті дані людей, які писали листи та звернення щодо цього курсу.

Батькам дітей, які в наступному році підуть у 10 клас, вже зараз можна діяти. Зверніться до класного керівника і запитайте, які факультативи та предмети за вибором школа планує вводити у наступному році. Попередьте принаймні усно, (для початку) що будете категорично проти вивчення такого предмету у вашому класі, якщо не зустрінете розуміння, або ж відчуєте тиск із боку класного керівника, подайте письмову заяву на директора школи із вимогою врахувати вашу категоричну незгоду із введенням такого предмету. Якщо ж і там вас не почують та не зрозуміють пишіть нам на 7vosvitu@gmail.com, ми знайдемо «чарівні слова», які змусять чиновництво та школи згадати законодавство.

Віталій Каленський, активіст Черкаського осередку Демократичної Cокири.
Татуся Бо, спікерка з питань освіти, культурки та вже не фізкультурки.

Tags: ДемСокира, Идиотизм
Subscribe

 • Коротко

  Мне кажется единственная причина почему людям не нравится, что дети орут в общественных местах, это то что эти же люди сами хотели бы орать в…

 • Народное творчество

  Подборка прикольных и/или безумных скриншотов из соцсетей.

 • Доброе утро

  видео на фейсбук

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments