Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Таран, Хомчак, Гусєв і Уруський мають бути звільнені

Останні місяці в Україні складається надзвичайно загрозлива ситуація. Одночасно відбувається два процеси: посилення активності російських окупаційних військ на Донбасі та деградація української оборонної системи. І тільки зупинивши другий процес, ми отримаємо шанс зупинити перший.

Всі без виключення ключові особи, відповідальні за обороноздатність України, причетні до корупційних справ. Всі вони мають нести відповідальність за це.

Міністр оборони України Андрій Таран має залишити посаду і відповісти перед законом за численні корупційні дії своїх підлеглих – у тих випадках, коли не встановлено його особистий інтерес у скоєнні корупційних злочинів. Варто лише згадати недавню історію із закупівлею пострілів УОФ12 до МТ-12 за завищеними цінами або історії із закупівлею бронеавтомобілів «Козак» за неконкурентною ціною. Також Таран несе пряму відповідальність за зрив вакцинування військовослужбовців, в тому числі на фронті.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак має відповісти перед законом і людьми за всіх загиблих під час «перемир‘я». Наказ про невідкриття вогню у відповідь є злочином, що мав особливо тяжкі наслідки. Також Руслан Хомчак має відповісти на численні факти корупції, які були оприлюднені волонтерами, військовослужбовцями й ветеранами впродовж його перебування на посаді. Він має залишити свою посаду одночасно із міністром оборони Тараном, з яким вдвох влаштували між собою деструктивні для країни «розбірки».

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський має відповісти не стільки за хайпове спільне фото з Рамзаном Кадировим (пане Шмигаль, до речі, ви дочекалися пояснень?..), скільки за корупційні оборудки – особисті (зокрема, за виведення частини території заводу "Радар" під приватну забудову) і спільні зі своїм нещодавно звільненим заступником Немилостивим (в тому числі за історію з домовленістю про закупівлю шасі "Татра" для ОТРК "Грім-2" через фірму, акціонером якої є Немилостивий).

І, нарешті, керівник «Укроборонпрому» Юрій Гусєв має понести політичну відповідальність як людина, що неодноразово обіцяла ліквідувати концерн «Укроборонпром» – «прокладку», спеціально створену Януковичем виключно для контролю корупційних «потоків». Але після того, як його було призначено керівником, про ідею ліквідації корупціогенного концерну було забуто. А Юрій Гусєв зайнявся його «реорганізацією», чудово знаючи, що реорганізувати «прокладку» можна тільки для перенаправлення шляхів вимивання коштів, і аж ніяк не на користь держави Україна. Крім того, своїми безглуздими заявами він створює міжнародні скандали. Отже, повинен залишити свою посаду, а його дії мають бути ретельно перевірені антикорупційними органами.

На думку партії, краще звільнити цих людей до того, як загострення на фронті перейде в критичну фазу. Це можна і треба зробити зараз, щоб під час можливого наступу російських військ українська армія та оборонна промисловість не колапсували б під тягарем внутрішніх скандалів, саботажу та нічим не прикритого непрофесіоналізму.

Партія нагадує, що той стан, у якому Збройні Сили України опинилися на початку 2014 року, був не раптовим і невипадковим. Цей стан був наслідком довгої, повільної, багаторічної корупції та деградації. Саме такої, як ми бачимо зараз в Міністерстві оборони, Генеральному штабі, «Укроборонпромі» і профільному міністерстві стратегічної промисловості.

Війна нікого не чекає. Ми теж не можемо чекати.

Таран, Хомчак, Гусєв і Уруський мають бути звільнені негайно.

Ваша партія

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments