Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Джаст економі

Денис Казанський написав пост про сумну долю цукрового заводу в селі, де проживає менше 3000 чоловік. В коментарях знову відкрився люк до пекла. Хтось все винищів, і навіть не хтось, а кляті "олегархи".На жаль, нерозуміння економічних процесів призводить до тотального спрощення економічної картини, що в свою чергу є гарним підгрунтям для всіляких теорій змов.

Ситуація із цукровими заводами дуже яскраво описує те, що сталося насправді.

За часів Радянського Союзу, наша країна виробляла цукор для майже всіх радянських республік. Тому тільки у Вінницькій області таких заводів було десятки.

Із розвалом СРСР Росія розгорнула своє виробництво, інші республіки перейшли на імпорт більш дешевшого тростинного цукру.

Ми фізично не можемо продавали на експорт стільки цукру, скільки виробляли, тому що він не конкурентоспроможний.
Як наслідок - купа заводів просто збанкрутіла.

Дописувачі пишуть що треба було переорієнтувати виробництво. Питання, на що? Що можно виробляти на цукровому заводі крім цукру, та ще й в селі?

Ситуація з молоком схожа. Україна дійсно скоротила поголів'я, але чому? В 90му році середні надої складали менше 3т з корови в рік, зараз більше 6т. Тобто, тваринництво в СРСР було просто неефективне, що компенсувалося кількістю. Більш того, ще з 2010го року, Росія фактично влаштувала торгову війну проти нашої молочки, а з 14гороку взагалі перекрила наш експорт. Ще декілька років у нас був профіцит молока, в той же час надої продовжували зростати. Звісно, поголів'я скорочувалось до того рівня виробництва молока, скільки можна продати.

Коментар на фото ще більш яскравий. Але ж як так, що при купі заводів, більше 80% товарів народного вжитку в СРСР були в дефіциті, потім "все зруйнували" і в магазинах тепер є все, при чому якщо говорити про споживчі товари - під 90% українського виробництва?!

На жаль, багато українців так і не усвідомили що в економіці важлива не кількість корів, заводів, фабрик і так далі, а попит, тобто можливість не виготовити а продати.

Звісно, є за що пнути і "олегархів", але правда в тому, що "советскоє наследіє" яке ми втратили, пішло у небуття із-за своєї неефективності та неконкурентноздатності в умовах ринку.

P.S. Деякі "розумники" пишуть про розвиток виробництва цукру в Польщі та загалом в ЄС.

Але, ЄС агресивно захищає свого агровиробника та має на це ресури:

1. В ЄС є квоти на імпорт цукру, простіше кажучи - Польща може експортувати цукор в країни ЄС, а Україна не може.
2. До половини видатків аграріїв в країнах ЄС компенсуються через різні державні програми та програми Євросоюзу.
Загалом, тільки від Євросоюзу, не рахуючи державні програми, аграрії Європи отримують 60 млрд євро дотацій на рік, це половина нашої економіки.

Igor Petrichenko via Останній Капіталіст

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Сколько может стоить мем?

  Все мы привыкли к смешным картиночкам в Интернете. Некоторые даже коллекционируют их в специальных папочках у себя на компьютере, чтобы потом…

 • Какой ты сегодня, %username%?

 • Най жаби жеруть гадюк

  Щодо кримінальної справи проти Медведчука. Чи вірю я, що він сяде? Не дуже. За таких умов це більше схоже на "чорну мітку", а не на перспективу…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 19 comments

Recent Posts from This Journal

 • Сколько может стоить мем?

  Все мы привыкли к смешным картиночкам в Интернете. Некоторые даже коллекционируют их в специальных папочках у себя на компьютере, чтобы потом…

 • Какой ты сегодня, %username%?

 • Най жаби жеруть гадюк

  Щодо кримінальної справи проти Медведчука. Чи вірю я, що він сяде? Не дуже. За таких умов це більше схоже на "чорну мітку", а не на перспективу…