Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Коли немає нормального закону про зброю

Вчора голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що їхня служба внутрішньої безпеки викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю.

Дев'ятеро працівників поліції незаконно видали більше двох тисяч стволів. Через це особові справи КОЖНОГО власника зброї перевірять заново. Чому натомість не перевірять усіх працівників МВС — для нас загадка. Бо ж не українські громадяни незаконно видавали стволи, а якраз працівники МВС…

Також Клименко сказав, що МВС розформувало старі підрозділи контролю за обігом зброї (т.зв. «дозвільна система») і ось-ось мають запустити новий орган, з новими чесними обличчями.

Я знаю, що ви чекаєте іронічних речень про гнилу систему, але поговоримо ми якраз про дозвільну систему. Точніше про її розформування. Що це означає для нас, простих власників зброї та тих, хто хоче до нас приєднатись?

— Ви не зможете зараз ні подати документи на отримання дозволу на придбання зброї, ані отримати дозвіл на придбання, якщо ви вже це зробили — бо немає куди подавати документи.

— Також ви не можете отримати дозвіл на зберігання та носіння зброї, якщо придбали її кілька днів тому — бо знову ж таким немає куди нести зброю та її реєструвати.

— Вам слід почекати, поки не запрацює новий орган, який буде займатися обігом зброї.

Окремо хочу сказати про тих, в кого найближчим часом спливає термін дії дозволу на зберігання і носіння зброї — ви не зможете його продовжити у необхідний термін.

Бо згідно з наказом 622, яким у нас регламентується обіг зброї, прострочення дозволу у нас є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено штраф. Наразі МВС кажуть, що чудово розуміють цих людей, але розводять руками — якусь конкретну інформацію про терміни та порядок переоформлення зброї сказати не можуть.

На нашу думку, після створення нового органу МВС, який буде займатися обігом зброї, усі охочі зможуть оформити і продовжити свою легально придбану зброю без будь-яких штрафів і стягнень, адже зробити це зараз неможливо з очевидних причин.

А призвела до цих незручностей відсутність нормального закону про зброю, у якому були б ліквідовані корупційні ризики, що виникають зараз при придбанні зброї та було б мінімізовано кількість походів до дозвільної.

Тож мусимо уважно стежити за новинами. А я нагадую, що зброя, яка належить громадянам, повинна зберігатись за місцем їхнього проживання у сейфі, ключі від якого мають бути лише у власника зброї.

Єлісей Ходоловський, спікер Демократичної Сокири з питань самозахисту

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments