Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Міністерство плагіату

Адвокат головного плагіатора країни, тобто міністра освіти й науки України Сергія Шкарлета, певно, потрапив у досить незручне становище. Адже з відчаю чи ще з якоїсь незрозумілої причини полинув із листом до науковців із групи «Дисергейт» з вимогою видалити всі докази шкарлетівського плагіату.

Нагадаємо, що ще починаючи з червня минулого року науковці, які входять до групи «Дисергейт», перевірили наукову роботу тоді ще кандидата на посаду міністра освіти та науки Сергія Шкарлета. Результат був приголомшливий: варто було привідкрити і звідти дістали тринадятиметрового… Даруйте, захопилися згубними мотивами недобросовісної інтернет-реклами).

Науковці лишень почали аналізувати роботу Сергія Шкарлета, як було виявлено, що в ній не те, що абзаци, а цілі сторінки краденого в інших науковців тексту. Результати цього аналізу активісти «Дисергейту» опублікували на сайті, їх і зараз можна переглянути (посилання додамо першим коментарем).

Пізніше, на підставі цих матеріалів питанням академічної доброчесності в наукових роботах Шкарлета зацікавилось і Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), точніше його Комітет із питань етики. Саме цей комітет долучив до експертизи іноземних експертів, які підтвердили наявність плагіату.

І от тепер адвокат Шкарлета вимагає від «Дисергейту» видалити матеріали про плагіат міністра освіти із сайту через те, що НАЗЯВО залучило іноземних експертів.

Якщо ви вже заплуталися, то нічого страшного, адже це не дивно. Імовірно свою освіту адвокат Шкарлета отримував у тій же школі плагіату, що і його підзахисний. «Дисергейт» і НАЗЯВО не пов’язані між собою. НАЗЯВО цілком собі офіційна державна інституція, а «Дисергейт» — це неформальна спільнота науковців, які на добровільних засадах перевіряють наукові роботи на предмет плагіату.

Вимоги адвоката до «Дисергейту» абсолютно безпідставні й незаконні. А своїм зверненням та подальшими наїздами на науковців сам Шкарлет і його адвокат можуть добитися хіба геть зворотного ефекту, такого, що про шкарлетівський плагіат знатимуть навіть дітки у яслях. І ми, звісно ж, радо допоможемо рознести цю звістку.

Політична партія «Демократична сокира» та проєкт «Сокирою в освіту» разом з юристами виробили свою офіційну, юридично обґрунтовану позицію. Ми однозначно стаємо на бік науковців, ми категорично проти будь-якого тиску Шкарлета і його адвокатів на наукову спільноту. Ми уважно стежимо за тим, що відбуватиметься далі й готові будь-якого моменту надати спільноті «Дисергейту» юридичну допомогу.

Повний виклад із юридичним обґрунтуванням нашої офіційної позиції можете прочитати тут — https://is.gd/iKhafB
А Шкарлету ми хочемо нагадати, що колись Барбра Стрейзанд необачно так вимагала видалити фотографію свого маєтку. До тієї вимоги фотографію скачали 6 разів. Після позову, фотографія розлетілася мережею мільярдами копій. Ви таки претендуєте, щоб вітчизняний варіант ефекту Стрейзанд назвали ефектом Шкарлета.

Підтримати проєкт «Сокирою в освіту» можна за посиланням.

Олексій Парновський , спікер Демократичної Cокири з питань науки
Татуся Бо, спікерка Демократичної Cокири з питань освіти

Tags: ДемСокира, Политика, Шкарлет
Subscribe

 • Хм...

 • Шах и мат, Netflix

  Легендарная грузинская шахматистка, пятикратная чемпионка мира Нона Гаприндашвили подала в суд на американскую компанию Netflix из-за популярного…

 • Без спойлерів

  Що потрібно знати перед переглядом Дюни, або після, якщо ви не читали книги? У всесвіту Дюни є дуже струнка та послідовна науково-фантастична…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments