Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як New York Times брехала про голод в Україні

Ми звикли до того, що останніми роками майже всі статті з лівим нахилом з'являються у рубриці "Opinion" видання New York Times.

З минулорічним звільненням Барі Вайс, у газеті не залишилося не те що авторів з правими поглядами, вигнали останнього центриста. Але не всі усвідомлюють, наскільки глибоке коріння у "лівого" кріну цього видання.

У березні 1933го року, британська Guardian стала одним з перших ЗМІ, чий кореспондент розповів про жахіття та масову загибель від голоду у СРСР.

У відповіть на це, у New York Times виходить жахлива стаття одного з кращих репртерів газети того часу, Уолтера Дюранті із заголовком "Росіяни голодні, але не вмирають з голоду".

У статті Уолтер пише що є лише "певний брак їжі у певних регіонах", який він пояснює "плутаниною у харчовій промисловості через колективізацію". Жодного злого умислу, просто певні складноші, плутанина.

Більше того, зірка американської журналістики у статті атакує Гарета Джонса, того самого, що першим розповів світові про Голодомор. Дюранті називає його недосвідченим юнаком з багатою уявою. Він пише що Джонс лише три тижні тинявся по українських селах де були "проблеми з їжею" і вигадав катастрофу масштабу країни. Це фактична неправда - Гарет Джонс був у СРСР тричі та бував у Києві та Ростові, також він постійно спілкувався з простими людьми, маючи Кембріджський рівень володіння російською.

Але для того часу це був володар Пулітцерівської премії Дюранті проти невідомого 27-річного журналіста Джонса.

Значна частина американського суспільства повірила журналісту New York Times.

Роботу Джонса назвали пропагандою, від нього відсторонився Ллойд Джордж (колишній прем'єр Британії, радником якого раніше був Джонс).

Також, навіть Адольф Гітлер того місяця згадав голод в СРСР у своїй промові щодо небезпеки марксизму, і у британській пресі почали обходити цю тему, аби не бути на одному боці з Гітлером. Тобто, хвороба замирення агресорів існувала в британському суспільстві ще до Мюнхенського зговору. Ми сподіваємося, що колись ця дружня до нас країна остаточно зробить висновки і визнає Голодомор.

На скріншоті - заголовок статті New York Times, яка, в значній мірі, на десятиліття відтермінувала визнання голодомору.

Також повний текст статті Дюранті березня 1933го доступний на сайті газети для зареєстрованих/

Boris Moroz via Останній Капіталіст

Tags: Медиапиздота, Совок
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments