Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Конничива

Зараз я буду стримано лаятися.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський привітав сьогодні Імператора Японії з днем народження.

Він зробив в офіційному твіттері, словами, цитую:

皇帝陛下にお誕生日おめでとう!日本への調和と繁栄!

Твіт зараз набрав вже більш ніж 1800 ретвітів. Знаєте чому?

Бо, поперше, посол україни в Японії назвав Імператора словом 皇帝, яке не вживається до японського імператора, його називають 天皇.

І, господи, він звертається до імператора у стилі, у якому припустимо звертатися до друга з яким ти п'єш пиво. Тобто немає жодних суфіксів ввічливості. Взагалі.

Треба подякувати японцям, які зрозуміли, що наш посол просто ввів фразу у перекладач і більшість дуже ввічливо написала "Дякуємо, але наступного року, буль ласка, кажіть 天皇", і посол зараз ретвітить тих, хто зрозумів. Але тих японців, хто образився пан Сергій банить, замість того аби вибачитися.

Подивившись біографію Сергія, я дізнався, що він за освітою фізик, і працював дипломатом у США та Туреччині, і лише з травня 2020 він працює у Японії.

Тобто, Японія посилає до нас послів, які розмовляють українською краще за деяких місцевих.

А ми відповідаемо людиною, яка, не знається ані на мові, ані на традиціях та ще й не може вибачитися.
Це стан нашої дипломатії часів Зеленського.

На скріні - один з забанених нашим послом японців, який дуже ввічливо написав "Вибачте, але чи такий стиль спілкування не є неприпустим? Варто уважно перевіряти стиль, звертаючись до коронованої особи на кшталт королеви Єлизавети чи Імператора Японії".У реплаях просто пекло, наш посол у відповідь на турботу що він рано прокидається, намагався пожартувати що він "рання пташка" і дослівно це написав японською - 早い鳥.

Йому відповіли, що такого виразу в японській немає, замість цього кажуть 朝型, на що наш посол написав смайлики.
Мовляв, ви ж розумієте, я просто посол у Японії, я звісно нічого не знаю про вашу мову і перекладаю гуглом.Хтось у Міністерство закордонних справ України може пояснити чому ця людина стала послом у Японії?

Ви там магічну кульку потрусили, аби визначити хто куди їде, чи яка техніка призначення використовується?

UPD: зі мною зв'язався пан посол, подякував за слушні зауваження та попросив попри всі мовні труднощі зважати і на позитивні результати. Запевнив що сприйняття України стало кращим після початку його роботи і це підтверджують аналітичні дані. Ну, дай боже, сподіваюся надалі хтось з носіїв буде вичитувати твіти, аби таке не повторювалося.

Борис Мороз

Tags: !, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 32 comments

Recent Posts from This Journal