Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Молись и Кайся (c)

Вчора МОН опублікував наказ про затвердження типової освітньої програми. Так-так, саме тієї де "етика/курси морального спрямування", того самого де було перевантаження учнів уроками.

Що ж отримали в результаті?Рядочок "курси морально-етичного спрямування" в процесі перетворився на "етику/курси морального спрямування", а нині став - "Етика* / Культура добросусідства* /Інші курси морального спрямування*" зірочки там означають, що до навчального плану освітньої програми за вибором закладу освіти включається один з цих предметів або вони можуть вивчатись в рамках інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут».

Що це означає насправді? Це означає насправді, що школа може якісь теми етики включити в курс "здоров'я і добробут", а може поставити окремий предмет і це може бути як етика, так і "культура добросусідства", так і "основи християнської етики" (ОХЕ). Я не бачу жодного нормативного роз'яснення в якому йшлося б про те, що школа ці предмети має узгоджувати з батьками. Та й, нагадаю, у батьків немає права порушувати закони і конституцію. Тож я собі бачу це так - школа ставить в розклад ОХЕ, батьки "шо це таке? Ми не згодні", у відповідь школа демонічно регоче і показує дулі. Бо... Хто ви тут такі батьки? Податки сплатили - ідіть нахер! А ти, Петренко, на завтра список гріхів родини. Відмовитися від вивчення цього предмету ви вже не зможете, ну хіба, що у вас є час, натхнення і номер телефону мій або Котова. Тоді ми гарно і завзято підемо в суд.

Що іще цікавого?

Години.
Хтось іще пам'ятає, що вся реформа затівалася через те, що діти в школі проводили дофіга часу, але ефекту з того не було суттєвого? Тобто тотальне перевантаження учнів, на фоні падіння якості освіти. Що ж відбулося? Кількість годин типу не збільшили... Але їх лишили такою ж як і в попередні роки.

Тобто... Всьо плохо і нада мінять. Міняєм-міняєм-міняєм. Оставляєм все як було. Товаріщ Принижень, ми все нареформили!

*Свєта, ну нафіга всьо ето????
Тобто від імені громадськості я отетеріла і перестала розуміти мету цього всього двіжняка.

Ну що, ж простір для боротьби завжди лишається.

Татуся Бо, спікерка ДемСокири з питань освіти.

Підтримати донатами проект «Сокирою в освіту» можна тут.

Tags: ДемСокира, Идиотизм, Шкарлет
Subscribe

promo ibigdan 12月 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 14 comments