Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Типовий український вбивця – п'яний мужик. А жертви хто?

Портрет убивці, який трапляється найчастіше, є таким: чоловік, 29–39 років, має середню освіту, українське громадянство, працездатний, однак не працює і не навчається, полюбляє випити. Вбивство скоює вперше, не маючи до цього судимостей, та діє індивідуально, не входячи у жодне зі злочинних угруповань.

У дослідженні, яке зробила Юлія Городнича, розглянуто дані по особах, яких було виявлено щодо вчинення правопорушення за статтею №115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство. Були використані дані з сайтів Генеральної прокуратури України та Державної служби статистики України.

Половина вбивств – по-п'яні.


Стан убивці в момент скоєння вбивства (відповідно до даних слідства)


У середньому дев'ять із десяти вбивств коять чоловіки

Екстраполювавши дані на загальну кількість населення за статтю, вийшло, що серед усієї чоловічої спільноти вбивця трапляється 1 на 25 тис., а жінка-вбивця серед інших жінок – 1 на 200 тис.


В усі роки, за які бралася статистика, найбільше вбивств учиняли "чоловіки в розквіті фізичних сил" (врахувавши перший графік – часто при затьмаренні сил розумових)

У середньому найбільше вбивць – люди з середньою освітою (без ПТУ чи інституту), причому графіки НЕ збігаються із загальним розподілом людей в Україні за освітою. З чого можна зробити висновок, що люди, які закінчили тільки школу, але не пішли вчитися далі (читай: соціально непевні) в середньому скоюють убивства частіше.
Люди, що формально мають лише середню освіту, становлять 20% – і при цьому вчиняють 63% убивств (половина, знову ж, по-п'янці)

Натомість люди, які формально мають вищу чи неповну вищу освіту, становлять аж 50% (про якість такої вищої освіти тут не йдеться), і при цьому скоюють лише 8% убивств.

Про освіту вбивць – тут

Один раз – все одно вбивця

70% убивць раніше не мали судимостей за жодні інші злочини. Дев'ятеро з десяти не входили у жодні злочинні групи, а діяли індивідуально й інстинктивно.

Образ жертви

У цьому розділі інформація представлена стосовно людей, чиєю причиною смерті стали наслідки нападу з метою убивства чи нанесення ушкодження (відповідно до класифікації Держстату).

Загальна тенденція іде на зменшення кількості жертв. Якщо у 2016-му всього було 1868 жертв, то у 2019 році вже 1414. Що показує зменшення на 24.3% за чотири роки.

За розподілом за статтю, кількість жертв чоловічої статі зменшилась на 22.6% за чотири роки. Відповідно, жіночої – на 28.1%. У співвідношенні за статтю можна простежити тенденцію, що з кожним роком частка жінок серед жертв вбивства меншає.


Шанс загинути від убивства у чоловіка – один на 19 тисяч, а жінка-жертва серед інших жінок – одна на 55 тисяч.


Розподіл жертв за віком не змінюється з роками й доволі сильно нагадує розподіл убивць за віком: статистично кажучи, вбивають однолітків (екстраполювавши, можна припустити, що в половині випадків – тих, з кими пили разом)


Чоловіки гинуть від рук убивць у тому-таки розквіті сил


А от жінок убивають і старими


Попри те, що загалом жінки становлять менш ніж третину жертв убивць – у літніх жінок шанси загинути чомусь навіть в абсолютних числах більші, ніж у літніх чоловіків

Джерело

Tags: Интересное
Subscribe

 • Народное творчество

  Подборка безумных и/или прикольных скриншотов из соцсетй.

 • Коротко (спецвыпуск)

  а я играю на гармошке не потому что крокодил я просто в детстве в музыкалку ходил * * * олег на свингерской тусовке был неприятно поражён когда…

 • Коротко

  Думал написать пост, исполненный пассивной агрессии, но было бы ради кого напрягаться. * * * Стартап: пуховики для веганов на тополином пуху. * * *…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 29 comments

 • Народное творчество

  Подборка безумных и/или прикольных скриншотов из соцсетй.

 • Коротко (спецвыпуск)

  а я играю на гармошке не потому что крокодил я просто в детстве в музыкалку ходил * * * олег на свингерской тусовке был неприятно поражён когда…

 • Коротко

  Думал написать пост, исполненный пассивной агрессии, но было бы ради кого напрягаться. * * * Стартап: пуховики для веганов на тополином пуху. * * *…