Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Типовий український вбивця – п'яний мужик. А жертви хто?

Портрет убивці, який трапляється найчастіше, є таким: чоловік, 29–39 років, має середню освіту, українське громадянство, працездатний, однак не працює і не навчається, полюбляє випити. Вбивство скоює вперше, не маючи до цього судимостей, та діє індивідуально, не входячи у жодне зі злочинних угруповань.

У дослідженні, яке зробила Юлія Городнича, розглянуто дані по особах, яких було виявлено щодо вчинення правопорушення за статтею №115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство. Були використані дані з сайтів Генеральної прокуратури України та Державної служби статистики України.

Половина вбивств – по-п'яні.


Стан убивці в момент скоєння вбивства (відповідно до даних слідства)


У середньому дев'ять із десяти вбивств коять чоловіки

Екстраполювавши дані на загальну кількість населення за статтю, вийшло, що серед усієї чоловічої спільноти вбивця трапляється 1 на 25 тис., а жінка-вбивця серед інших жінок – 1 на 200 тис.


В усі роки, за які бралася статистика, найбільше вбивств учиняли "чоловіки в розквіті фізичних сил" (врахувавши перший графік – часто при затьмаренні сил розумових)

У середньому найбільше вбивць – люди з середньою освітою (без ПТУ чи інституту), причому графіки НЕ збігаються із загальним розподілом людей в Україні за освітою. З чого можна зробити висновок, що люди, які закінчили тільки школу, але не пішли вчитися далі (читай: соціально непевні) в середньому скоюють убивства частіше.
Люди, що формально мають лише середню освіту, становлять 20% – і при цьому вчиняють 63% убивств (половина, знову ж, по-п'янці)

Натомість люди, які формально мають вищу чи неповну вищу освіту, становлять аж 50% (про якість такої вищої освіти тут не йдеться), і при цьому скоюють лише 8% убивств.

Про освіту вбивць – тут

Один раз – все одно вбивця

70% убивць раніше не мали судимостей за жодні інші злочини. Дев'ятеро з десяти не входили у жодні злочинні групи, а діяли індивідуально й інстинктивно.

Образ жертви

У цьому розділі інформація представлена стосовно людей, чиєю причиною смерті стали наслідки нападу з метою убивства чи нанесення ушкодження (відповідно до класифікації Держстату).

Загальна тенденція іде на зменшення кількості жертв. Якщо у 2016-му всього було 1868 жертв, то у 2019 році вже 1414. Що показує зменшення на 24.3% за чотири роки.

За розподілом за статтю, кількість жертв чоловічої статі зменшилась на 22.6% за чотири роки. Відповідно, жіночої – на 28.1%. У співвідношенні за статтю можна простежити тенденцію, що з кожним роком частка жінок серед жертв вбивства меншає.


Шанс загинути від убивства у чоловіка – один на 19 тисяч, а жінка-жертва серед інших жінок – одна на 55 тисяч.


Розподіл жертв за віком не змінюється з роками й доволі сильно нагадує розподіл убивць за віком: статистично кажучи, вбивають однолітків (екстраполювавши, можна припустити, що в половині випадків – тих, з кими пили разом)


Чоловіки гинуть від рук убивць у тому-таки розквіті сил


А от жінок убивають і старими


Попри те, що загалом жінки становлять менш ніж третину жертв убивць – у літніх жінок шанси загинути чомусь навіть в абсолютних числах більші, ніж у літніх чоловіків

Джерело

Tags: Интересное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 1 010 tokens
Сейчас в США бушует 4-я волна ковида, и более 90% всех случаев составляет новый вариант Дельта. В разных штатах разный уровень вакцинации. Это дает возможность наглядно сравнить, как вакцинация влияет на смертность. Для начала отсчета возьмем декабрь 2020, до начала вакцинации. Смертность от…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 29 comments

Recent Posts from This Journal