Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Long Live The Queen

Хоч я і не завжди в повній мірі розумію процеси, що кояться у Великій Британії, тим не менш, з моменту мого візиту до Лондону і Лідсу я щиро захоплююся цим народом і цією політичною культурою.

Особливо тим, як вони застосовують інструментарій рефлексивного управління у внутрішньополітичній боротьбі та в публічній дискусії академічного та медійного виміру. Якби ви знали, як це божествено - то ви б розділили зі мною це захоплення. Тому я намагатимусь пояснити, як я розумію це сам... Хоча ще вивчаю ситуацію.

Отже... Якщо ви думали, що увесь оцей двіж з BLACK LIVES MATTERS vs. ALL LIVES MATTERS закінчився, то ви дуже помиляєтеся. Він продовжується, бо цей політичний вулкан, який взірвався за океаном, виверг назовні стільки лави, що й досі дуже гаряче.

BLM vs. ALM буде ще довго розбалансовувати світову демократичну спільноту настільки сильно, що я вже готовий повірити у конспірологію з російським втручанням. Хоча факти говорять про те, що це просто природний хід історії, коли ідеологічні чинники, поставлені у пріоритет, шкодять логічним чинникам і логіці взагалі. Від цього і відбуваються розриви у матерії суспільного співіснування.

Доказом тому є останній висєр російського режисера, чоловіка Ксенії Собчак - Костянтина Богомолова, який розколов російські соцмережі на табори. Його "маніфест" побудований, частково, на цьому культурному тектонічному розломі.

Так, у своєму інтерв'ю про мотиви свого перфомансу Богомолов каже, що спілкуючись про свободу слова зі студентами, які навчаються у американських вишах, він запитав "Що буде, якщо ви у своєму кампусі будете кричати ALL LIVES MATTERS?"

За його словами, йому відповіли, що, в такому разі, студентів можуть вигнати з університету. Саме це Богомолов використовує для того, щоб показати, що ніякої свободи слова на Заході немає.

Очевидно, що теж саме відбувається і у Великій Британії. Особливо в університетах, як у місці найбільш політично активних суб'єктів. В цьому середовищі навіть з'явився термін "emotional freedom" (емоційна безпека).

Це набагато крутіше і потужніше ніж оцей ваш підлітковий "hate speech". Якщо ти говориш, що атом вуглецю має чотири валентності, а я вважаю, що три, то твої слова можуть порушити мою емоційну безпеку, тому, будь-ласка, не кажи так.

Що ж зробили мої умнічки-британці на чолі з консерватором-торі Борєй Джонсоном...

Вони розробили урядовий white paper, у якому написали, що заборона обговорювати певні теми (як, наприклад, ALL LIVES MATTERS, або історична велич Черчіля, який був звинувачений у расизмі) - є наслідком агресивної поведінки меншин з радикальними поглядами.

Більше того, з точки зору академічної етики - заборона обговорювати теми, на кшталт BLM vs. ALM є "наступом на свободу слова", яку не можна толерувати...

Сам документ можна почитати тут.

Ви розумієте, що вони зробили?

Вони змусили одні ліберальні цінності боротися з іншими ліберальними цінностями! Іншими словами - оберіть, за що ви виступаєте, за права меншин, чи за свободу слова?

Очікувано, ліво-ліберальні джерела почали скрізь писати, що це такий політичний трюк, щоб відволікти громадськість від справжніх проблем університетської сфери, яка ледь виживає в період COVID19. У колумністів TheGuardian вже бульби з носа пішли від обурення.

Я не заперечую, що це елемент політичної гри.

Яле ж наскільки він красивий та елегантний.

Great Britain - one love!

Дмитрий Золотухин

Tags: Интересное, Политика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments