Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Long Live The Queen

Хоч я і не завжди в повній мірі розумію процеси, що кояться у Великій Британії, тим не менш, з моменту мого візиту до Лондону і Лідсу я щиро захоплююся цим народом і цією політичною культурою.

Особливо тим, як вони застосовують інструментарій рефлексивного управління у внутрішньополітичній боротьбі та в публічній дискусії академічного та медійного виміру. Якби ви знали, як це божествено - то ви б розділили зі мною це захоплення. Тому я намагатимусь пояснити, як я розумію це сам... Хоча ще вивчаю ситуацію.

Отже... Якщо ви думали, що увесь оцей двіж з BLACK LIVES MATTERS vs. ALL LIVES MATTERS закінчився, то ви дуже помиляєтеся. Він продовжується, бо цей політичний вулкан, який взірвався за океаном, виверг назовні стільки лави, що й досі дуже гаряче.

BLM vs. ALM буде ще довго розбалансовувати світову демократичну спільноту настільки сильно, що я вже готовий повірити у конспірологію з російським втручанням. Хоча факти говорять про те, що це просто природний хід історії, коли ідеологічні чинники, поставлені у пріоритет, шкодять логічним чинникам і логіці взагалі. Від цього і відбуваються розриви у матерії суспільного співіснування.

Доказом тому є останній висєр російського режисера, чоловіка Ксенії Собчак - Костянтина Богомолова, який розколов російські соцмережі на табори. Його "маніфест" побудований, частково, на цьому культурному тектонічному розломі.

Так, у своєму інтерв'ю про мотиви свого перфомансу Богомолов каже, що спілкуючись про свободу слова зі студентами, які навчаються у американських вишах, він запитав "Що буде, якщо ви у своєму кампусі будете кричати ALL LIVES MATTERS?"

За його словами, йому відповіли, що, в такому разі, студентів можуть вигнати з університету. Саме це Богомолов використовує для того, щоб показати, що ніякої свободи слова на Заході немає.

Очевидно, що теж саме відбувається і у Великій Британії. Особливо в університетах, як у місці найбільш політично активних суб'єктів. В цьому середовищі навіть з'явився термін "emotional freedom" (емоційна безпека).

Це набагато крутіше і потужніше ніж оцей ваш підлітковий "hate speech". Якщо ти говориш, що атом вуглецю має чотири валентності, а я вважаю, що три, то твої слова можуть порушити мою емоційну безпеку, тому, будь-ласка, не кажи так.

Що ж зробили мої умнічки-британці на чолі з консерватором-торі Борєй Джонсоном...

Вони розробили урядовий white paper, у якому написали, що заборона обговорювати певні теми (як, наприклад, ALL LIVES MATTERS, або історична велич Черчіля, який був звинувачений у расизмі) - є наслідком агресивної поведінки меншин з радикальними поглядами.

Більше того, з точки зору академічної етики - заборона обговорювати теми, на кшталт BLM vs. ALM є "наступом на свободу слова", яку не можна толерувати...

Сам документ можна почитати тут.

Ви розумієте, що вони зробили?

Вони змусили одні ліберальні цінності боротися з іншими ліберальними цінностями! Іншими словами - оберіть, за що ви виступаєте, за права меншин, чи за свободу слова?

Очікувано, ліво-ліберальні джерела почали скрізь писати, що це такий політичний трюк, щоб відволікти громадськість від справжніх проблем університетської сфери, яка ледь виживає в період COVID19. У колумністів TheGuardian вже бульби з носа пішли від обурення.

Я не заперечую, що це елемент політичної гри.

Яле ж наскільки він красивий та елегантний.

Great Britain - one love!

Дмитрий Золотухин

Tags: Интересное, Политика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments