Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

50% IT-компаній виведуть бізнес з України

На загальних зборах Харківського ІТ-кластеру власники понад 100 ІТ-компаній обговорили нормативну базу для «Дія.City». На думку більшості учасників, деякі положення законопроектів 4303, 5054 та 4051 можуть значно зашкодити сталому розвитку української ІТ-індустрії.

Серед IT-компаній, які були присутні на зборах кластеру, 75% — представники сервісного бізнесу, та 25% — продуктового. Опитування показало, що:

— 90% не підтримують примусовий вступ до СРО (саморегулююча організація);
— для 90% компаній критично важливе збереження співпраці за системою ФОП;
— 80% ІТ-компаній не готові вступати в «Дія.City» в поточній редакції, з обов’язковою СРО, відсутністю ФОП, надмірними регуляціями, непрозорими входом і виключенням.

Якщо законопроект 4303 буде прийнято, то 50% заявили про готовність вивести свій бізнес до інших країн, а 25% компаній — піти в тінь.
Як відмічають представники Харківського ІТ-кластеру, хоча «Дія.City» позиціонується як добровільний проект, але вже дві законотворчі ініціативи щодо перекваліфікації взаємодії з ФОП у трудові відносини та визнання трудовими віддаленої роботи по суті роблять її єдиним виходом із ситуації.

Важливо, щоб думку IT-індустрії було почуто та реалізовано у правках до законопроекту, зокрема шляхом залучення експертів від ІТ-індустрії до доопрацювання законопроєкту, чого досі не відбулося», — підкреслюється у прес-релізі організації.
джерело

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 27 comments

Recent Posts from This Journal