Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Де в Україні айтішнику жити добре?

Профільний ресурс DOU.UA оцінив, які українські міста найбільш зручні для роботи та проживання ІТ-спеціалістів.Для отримання якомога об’єктивнішої та різнобічної інформації про міста були зібрані та об’єднані статистичні дані з різних джерел, а також опитані самі ІТ-спеціалісти щодо життя в їхніх містах.

Повністю методологія наводиться в першоджерелі, вона визначила такі характеристики міста, які впливають на комфорт людини, що зайнята в ІТ:

 • Доходи та можливості для кар’єри в ІТ.

 • Розвиток ІТ-спільноти, можливості для роботи та професійного розвитку.

 • Вартість життя.

 • Транспортне сполучення з іншими містами та країнами.

 • Зручність переміщення містом (транспорт, затори, пішохідні зони).

 • Комфорт проживання та якість міського середовища (благоустрій, стан будівель, вулиць, зелених насаджень, розвиток торгівлі, послуг, відпочинкової сфери).

 • Освіта.

 • Медицина.

 • Безпека та рівень злочинності.

 • Екологічна ситуація та наявність поблизу великих рекреаційних зон (море, гори, національні парки та заповідні території).

Якщо коротко, то найкомфортнішими є невеликі міста в Західній Україні — наприклад, Івано-Франківськ, який очолив рейтинг. Але для побудови ІТ-кар’єри, схоже, все-таки потрібно мешкати у великих містах, а точніше — у Києві. Проте, можливо, найближчим часом ІТ-ринок трансформується, і тоді перваг у столиці залишиться ще менше.Рейтинг міст України за зручністю для роботи і проживання ІТ-спеціалістів (Івано-Франківськ перший, а Київ тільки сьомий)

Як бачимо, на перші позиції в рейтингу вийшли міста середнього розміру, потіснивши міста-мільйонники. Це дещо неочікуваний результат, адже наразі близько 85% ІТ-спеціалістів живуть у п’яти найбільших містах України. Проте ці обласні центри, як показують дані, не є найзручнішими.

Великі міста мають такі переваги, як хороший розвиток ІТ-сфери, високі зарплати ІТ-спеціалістів, велику кількість вакансій та ІТ-компаній, багато профільних заходів. Також у них кращі можливості для освіти та краща медицина. Проте в інших сферах помітно кращі показники мають міста середнього розміру. Насамперед це стосується цін, зокрема на нерухомість, зручності пересування містом, екологічної ситуації та рівня злочинності.

Вище наведена докладніша інформація з кожної категорії рейтингу, зірочкою позначено суб’єктивні показники, що базуються на результатах опитування ІТ-спеціалістів.

Повна версія дослідження з інтерактивною інфографікою доступна за наступним посиланням.

Джерело

Tags: Интересное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments