Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Кабмін схвалив законопроєкт щодо детінізації трудових відносин

У Кабінеті міністрів України схвалили проєкт закону, спрямований на виведення з тіні найманих працівників, легалізацію зарплат і посилення захисту працевлаштованих українців.

Документ пропонує прописати у Трудовому кодексі поняття "презумпції наявності трудових відносин". Рішення щодо законопроєкту було ухвалено 8 лютого на позачерговому засіданні уряду, передає пресслужба Мінекономіки на офіційному сайті.

Документ визначає сім ознак, притаманних трудовим відносинам. Якщо якась робота підпадає принаймні під три з них, її будуть вважати трудовими відносинами:

 • виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;

 • здійснення регулювання процесу праці, який має постійний характер і не передбачає встановлення особи конкретного певного результату за певний період;

 • виконання роботи на певному або узгодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, робочому місці з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;

 • організація умов праці, зокрема надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи;

 • систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди;

 • встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку;

 • відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов'язаних із виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.


Так, у разі ухвалення закону у держави буде інструмент, щоб офіційно визнавати трудові відносини, якщо працівник і роботодавець з якихось причин це не реєструють.

У такому випадку сторони будуть зобов'язані укласти трудовий договір, а працівник повинен бути забезпечений необхідним соціальним пакетом (відпустками, лікарняними, наявністю гарантій і компенсацій зі збереження місця роботи).

"Також документом врегульовано питання правонаступництва в трудових відносинах і процедуру попередження працівників про відповідні зміни. Це зробить процес передачі бізнесу або організації новому власнику більш прозорим і зрозумілим для колективу і посилить правовий захист працівників від незаконного звільнення", – зазначили в Кабміні.

Законопроєкт також, очевидно, націлений на подолання практики "маскування" працівників під ФОП.

Так, в Україні поширена практика, коли працівників "оформляють" як ФОП, завдяки чому роботодавець не платить ПДФО за працівника (або він сам). Окрім цього, роботодавець може легко звільнити такого співробітника (де-юре – просто припиняє співпрацю з ФОП). Оформлений таким чином працівник не має гарантій на соціальний пакет.

Джерело

Tags: Интересное, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 24 comments

Recent Posts from This Journal