Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Скрєпи для української освіти

Спробуйте уявити, що міністр освіти чи культурки-мультурки такий каже — «шото мені здається, шо державним символом України треба зробити.... Ну, напрімєр... Священний лік Міші Поплавського».

Звичайно ж, в суспільстві знайдеться достатньо умалішонних його поклонників, які консолідуються і волатимуть в усіх медіа, що священний лік Поплавського дуже нужен в державних символах. Поряд із гербом, прапором і гімном...

А потім незалежне медіа херачить опитування «чи потрібен лік Поплавського у якості державного символа?». Результати опитування опублікують в новині «80% українців за те, щоб зробити портрет Поплавка цілим державним символом». А тоді міністр бере це нерелевантне гімно як аргумент і пропонує на основі цього змінити Конституцію?

Все в порядку?

Вас все влаштовує?

Так от, у мене для вас є дещо цікаве. Нещодавно завершилось обговорення типової програми для 5-9 класів.

Найбільше мене зацікавило, що із списку факультативів дістають «курси морально-етичного спрямування» і перекидають у список обов’язкових предметів. Тобто з числа предметів, які можна відвідувати за бажанням, ці курси перетворюються на предмети, від яких неможливо відмовитися, хоч пиши в Спортлото. В цей список мов укопаний стає предмет «основи християнської етики» та решта подібних. Ідея з його просуванням, кажуть, належить особисто Шкарлету. Я в душі не їб%, які його мотиви і набіса він це робить. Хоча з його задатками і плагіаточним минулим, якщо не бігає по місту голим, то й вже молодець.

Якщо ви не зрозуміли, то після прийняття тієї «Типової програми» у тому вигляді, в якому її показали громадськості, у вашій школі може з'явитися предмет «етика», а може і «основи християнської етики», і вже нікого не хвилюватиме, що ви буддист або крішнаїт, а ваша дитина взагалі пастафаріанець. Відмовитися від вивчення цього предмету у вас не буде законної можливості. І це попри те, що стаття 35 Конституції чітко вказує про відокремленість церкви від школи.

Так от, поки Шкарлет бігає і думає, як дітям всунути релігію, на сторінці проєкту Освіторії (інформаційний проєкт для батьків та вчителів) виходить спочатку опитування, а потім його результати у форматі «88% батьків вважають, що дітям потрібна християнська етика».

Питати про це рівно запитанню «чи підтримуєте ви побиття палицями афроамериканців?» .... Або ж «чи підтримуєте ви лік Поплавського у якості державного символа». Адже це питання, які впливають на конституційні права! Їх не вирішують ідіотськими опитуваннями і недалекими міністрами.

Що робить МОН? Хапає результати опитування проведеного під постом на фб і видає це за абсолютну істину та вибір батьків. Бере те опитування як аргумент і продовжує просувати тему релігійної освіти в стінах комунальних шкіл, про які в Конституції написано, що вони відокремлені від церкви.

Якщо я вкину таке опитування в додаток ДемСокири, то ви прозрієтє від результату і від вимоги викладати в школах етику Палаючої Церкви Матріархального Патріархату.

А щодо релевантності опитування, то можу вказати, що опитування на сторінці Батьки-SOS каже, що 99% батьків категорично ПРОТИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ в школах.

Як українка у всіх можливих поколіннях, я люблю поспівати тужливих пісень про тяжку долю і всяке таке, але зараз особисто мені хочеться шаблю в руки чи хоча б сокирку. Але то все негуманні способи боротьби, а ми ж, бл@ха, гуманісти.

Тому ми, акумулювавши всю свою злість і затятість, готуємо листи на плагіаточну з вимогою прибрати свого прутня з Конституції, а в школі врешті дати дітям нормальну освіту з тих питань і предметів, які допоможуть їм вижити. А релігійну освіту хай залишать родинам і церквам, там із цим справляться значно краще, не порушуючи конституційні права і свободи громадян. Окремо ми теж вже проаналізували новий документ і від проєкту «Сокирою в освіту» відправили туди свої зауваження. Детально вони викладені тут.

Я дуже вдячна тим громадським організаціям, активістам і просто батькам, які вже написали такі листи. І закликаю інші організації врешті стати на захист права, а не вологих мрій релігійностурбованих МОНівців.

Якщо вам схочеться підтримати проєкт «Сокирою в освіту», то не стримуйте свої бажання.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки.

Tags: ДемСокира, Пиздец, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 22 comments

Recent Posts from This Journal