Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Скрєпи для української освіти

Спробуйте уявити, що міністр освіти чи культурки-мультурки такий каже — «шото мені здається, шо державним символом України треба зробити.... Ну, напрімєр... Священний лік Міші Поплавського».

Звичайно ж, в суспільстві знайдеться достатньо умалішонних його поклонників, які консолідуються і волатимуть в усіх медіа, що священний лік Поплавського дуже нужен в державних символах. Поряд із гербом, прапором і гімном...

А потім незалежне медіа херачить опитування «чи потрібен лік Поплавського у якості державного символа?». Результати опитування опублікують в новині «80% українців за те, щоб зробити портрет Поплавка цілим державним символом». А тоді міністр бере це нерелевантне гімно як аргумент і пропонує на основі цього змінити Конституцію?

Все в порядку?

Вас все влаштовує?

Так от, у мене для вас є дещо цікаве. Нещодавно завершилось обговорення типової програми для 5-9 класів.

Найбільше мене зацікавило, що із списку факультативів дістають «курси морально-етичного спрямування» і перекидають у список обов’язкових предметів. Тобто з числа предметів, які можна відвідувати за бажанням, ці курси перетворюються на предмети, від яких неможливо відмовитися, хоч пиши в Спортлото. В цей список мов укопаний стає предмет «основи християнської етики» та решта подібних. Ідея з його просуванням, кажуть, належить особисто Шкарлету. Я в душі не їб%, які його мотиви і набіса він це робить. Хоча з його задатками і плагіаточним минулим, якщо не бігає по місту голим, то й вже молодець.

Якщо ви не зрозуміли, то після прийняття тієї «Типової програми» у тому вигляді, в якому її показали громадськості, у вашій школі може з'явитися предмет «етика», а може і «основи християнської етики», і вже нікого не хвилюватиме, що ви буддист або крішнаїт, а ваша дитина взагалі пастафаріанець. Відмовитися від вивчення цього предмету у вас не буде законної можливості. І це попри те, що стаття 35 Конституції чітко вказує про відокремленість церкви від школи.

Так от, поки Шкарлет бігає і думає, як дітям всунути релігію, на сторінці проєкту Освіторії (інформаційний проєкт для батьків та вчителів) виходить спочатку опитування, а потім його результати у форматі «88% батьків вважають, що дітям потрібна християнська етика».

Питати про це рівно запитанню «чи підтримуєте ви побиття палицями афроамериканців?» .... Або ж «чи підтримуєте ви лік Поплавського у якості державного символа». Адже це питання, які впливають на конституційні права! Їх не вирішують ідіотськими опитуваннями і недалекими міністрами.

Що робить МОН? Хапає результати опитування проведеного під постом на фб і видає це за абсолютну істину та вибір батьків. Бере те опитування як аргумент і продовжує просувати тему релігійної освіти в стінах комунальних шкіл, про які в Конституції написано, що вони відокремлені від церкви.

Якщо я вкину таке опитування в додаток ДемСокири, то ви прозрієтє від результату і від вимоги викладати в школах етику Палаючої Церкви Матріархального Патріархату.

А щодо релевантності опитування, то можу вказати, що опитування на сторінці Батьки-SOS каже, що 99% батьків категорично ПРОТИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ в школах.

Як українка у всіх можливих поколіннях, я люблю поспівати тужливих пісень про тяжку долю і всяке таке, але зараз особисто мені хочеться шаблю в руки чи хоча б сокирку. Але то все негуманні способи боротьби, а ми ж, бл@ха, гуманісти.

Тому ми, акумулювавши всю свою злість і затятість, готуємо листи на плагіаточну з вимогою прибрати свого прутня з Конституції, а в школі врешті дати дітям нормальну освіту з тих питань і предметів, які допоможуть їм вижити. А релігійну освіту хай залишать родинам і церквам, там із цим справляться значно краще, не порушуючи конституційні права і свободи громадян. Окремо ми теж вже проаналізували новий документ і від проєкту «Сокирою в освіту» відправили туди свої зауваження. Детально вони викладені тут.

Я дуже вдячна тим громадським організаціям, активістам і просто батькам, які вже написали такі листи. І закликаю інші організації врешті стати на захист права, а не вологих мрій релігійностурбованих МОНівців.

Якщо вам схочеться підтримати проєкт «Сокирою в освіту», то не стримуйте свої бажання.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки.

Tags: ДемСокира, Пиздец, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Знову все цікаве пропустимо

  29 квітня Китай запустив 22-тонну ракету, яка втратила керування і тепер падає на Землю. 8-10 травня вона повернеться до атмосфери, й частково…

 • Всем хороших выходных

 • Коротко

  Жили у бабуси биполярны гуси, то в маньячке то в депрухе, господи Исусе. * * * Практически каждый актер мечтает сыграть роль Гамлета, и только…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 22 comments

Recent Posts from This Journal

 • Знову все цікаве пропустимо

  29 квітня Китай запустив 22-тонну ракету, яка втратила керування і тепер падає на Землю. 8-10 травня вона повернеться до атмосфери, й частково…

 • Всем хороших выходных

 • Коротко

  Жили у бабуси биполярны гуси, то в маньячке то в депрухе, господи Исусе. * * * Практически каждый актер мечтает сыграть роль Гамлета, и только…