Одещина. Цвинтар козаків-нерубаїв у селі Нерубайське.

У 1791 році імператриця Катерина видала указ про переселення козацького війська на Кубань, що і відбулося через рік.

Але були цілі села, зокрема біля Хаджибейського лиману, які не хотіли йти за море.

Вони склали присягу цариці, про те, що більше ніколи не візьмуть у руки зброю. Їх почали називати нерубаями, і саме вони заснували Нерубайське.

Козаки-нерубаї видобували будівельний камінь, і саме із цього каменю була зведена сучасна Одеса.

Катакомби Одеси найбільші у світі. Основна їх частина створена якраз козаками. Та і на будівництві міста працювали переважно вони.

Одеські катакомби починаються якраз у Нерубайському.

Тут два цвинтаря, на яких збереглися козацькі могили. Щоправда, на жаль, вони далеко не у ідеальному стані.

Заступник голови Одеського осередку партії Демократична Сокира, Георгій Янкевич.































За матеріалам Україна Інкогніта