Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Наскільки надута бульбашка Тесла?

Поки Тесла розказувала всім, що у них найкращі електрокари у світі, практично всі виробники класичних машин вивели на ринок свої перші електрокари. Десь краще, десь гірше, але загалом скоро стане зрозуміло, що Тесла була гарним тренд-сеттером, але поки що не стала провідним виробником автівок.

Тесла виробила минулого року всього 500 тисяч автівок. За весь рік. Концерн VW продав у грудні 603 тисячі автівок. На арені залишаються ті самі провідні автомарки, які виробляють та продають в рази більше авто ніж Тесла.

Тесла залишається виробником брендових дорогих електро-седанів, але конкуренти наздоганяють. Вже цілий місяць я дивлюсь рекламу дорогих електрокарів від БМВ (баварці, хватить!)

В Норвегії, яку у нас вважають таким собі еталонним ринком для електромобілів, у 2020-му році найпопулярнішим електрокаром став Audi e-tron (частина концерну VW) - 9227 авто, друге місце за Tesla 3 - 7770. Третє місце VW ID.3 - 7754, ще один привіт від VW.

А ще нещодавно прийшли новина про необхідність доробити бортовий комп'ютер на 158 тисячах проданих Тесла - це третина річного виробництва концерну. Таке відбувається також і у досвідчених виробників, але там вже є відпрацьовані процеси і більше моделей. У Тесли проблеми тільки починаються.

Французи з Groupe PSA (Peugeot) та Fiat Chrysler Automobiles об'єднались у новий концерн Stellantis. Вони будуть торгуватись з тікером STLA - як їх тепер не сплутати з біржовим тікером Тесли (TSLA)?

Цього року Теслі вже мало буде поставити черговий власний рекорд з виробництва, треба буде довести, що вони кращі та по можливості дешевші за ті ж VW, BMW чи представників Stellantis (там взагалі 10+ марок під одним дахом).
Не те щоб я пророкую Теслі кінець красивої біржової казки, але скоріше за все проблеми в них починаються от якраз в цьому році, коли електромобілі продавати почнуть всі конкуренти.

Anton Pavlushko

Tags: Интересное
Subscribe

 • Суперечлива особистість Франсіско Франко

  «У одному я впевнений і можу правдиво стверджувати: там де буду я, комунізму не буде» Франсіско Франко Баамонде Ще за життя Франсіско Франко…

 • Красивое

 • Удоли!

  Сколько раз правительства разных стран обращались к Google с просьбой удалить какой-либо контент с 2011 года.

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 107 comments

 • Суперечлива особистість Франсіско Франко

  «У одному я впевнений і можу правдиво стверджувати: там де буду я, комунізму не буде» Франсіско Франко Баамонде Ще за життя Франсіско Франко…

 • Красивое

 • Удоли!

  Сколько раз правительства разных стран обращались к Google с просьбой удалить какой-либо контент с 2011 года.