Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як перемогти олігархів?

Це дуже просто і в одночас складно. Дивіться.

Топові українські партії, що стабільно перемагають на виборах, насправді є приватними "ТОВ". Якщо подивитись їх звіти, то дуже легко побачити, що в кожної такої партії є від кількох десятків до сотень донаторів - рідко тисячі. І кожен з них вкладає в партію сотні тисяч, а то і мільйони гривень щороку. Наприклад, в 2019 році на рахунки промосковської партії ОПЗЖ 86 осіб внесли 90 млн грн - трохи більше мільйона на кожного. В "Слуги народу" ситуація майже ідентична - 92 спонсори, що в 2019 році перевели на рахунок партії 90 мільйонів гривень - на вибори. Ця схема досить надійно працює десятиліттями: партії проходять в парламент і далі часто (а то й завжди) приймають закони в інтересах своїх хазяїв, призначають в уряд представників хазяїв, і т.д. - думаю приклади у вас перед очима. Цей стан речей і називається "олігархією", і те що більшість в Верховній Раді представляє інтереси олігархів - це одна з головних проблем України. В той же час інтереси народу в парламенті представляє в кращому випадку меншість, голосів якої замало для покращення життя того самого народу.

"А хіба десь буває інакше?" - спитаєте ви. Так, буває. В США в політичному процесі приймають участь двісті мільйонів американців, що підтримують одну з партій - і не тільки під час виборів. І підтримують не тільки донатами, але і волонтерською діяльністю, агітацією на користь партії, участю в виборах в ролі наглядачів або членів комісій, etc. А ще така кількість активістів - це кадровий резерв для формування політиків, які в майбутньому представлятимуть інтереси виборців і в парламенті і в місцевих радах. Всі ці люди потрібні, щоб потім обрану владу не гриз "кадровий голод".

Для прикладу, якось Трамп за добу зібрав пожертв на 25 мільйонів доларів - і кожен платіж можна легко перевірити на сайті Федеральної виборчої комісії, це аналог нашої ЦВК. Байдена, наприклад, щедро спонсорують рядові американські громадяни, маленькі, середні бізнеси, а також гіганти на кшталт Apple та Microsoft, суми їхніх донатів теж можна легко перевірити. Усе до цента. Уся інфа є у відкритому доступі — таблички, відсотки, середні значення. І ні Байден, ні компанії цього ніколи не намагались приховати.

За різними опитуваннями, лише долі відсотку з 30 мільйонів українських виборців приймають участь в політичних партіях. Картина відрізняється від США разюче, як і стан економіки України - і так, це пов'язані речі. Американські громадяни охоче фінансують політику, бо знають, що політика впливає на них, а вони — на неї. Ми вважаємо це прекрасною практикою, адже лише даючи гроші своїй партії, людина може взяти мокру тряпку й у міжвиборчий період надавати по пиці тим, хто за ці гроші обіцяв відстоювати ЇЇ ПРАВА.

Чи пробував хтось з електорату Зеленського піти у офіс і спитати «Слугу Народу», чому Дубінський постійно несе х…ню в ефірі або чому президент не виконує передвиборчі обіцянки? Певні, що ні. Бо всі в країні звикли до того, що 99,9 % виборців ніяк не впливають на свою партію. А вплив мають лише 0,1 % з них — люди із прізвищами «Коломойський» «Ахметов», «Медведчук» і так далі.

Перше, що ми хотіли, створюючи ДемСокиру ⏤ змінити це. Зробити рух із відкритим фінансуванням, чіткою системою цінностей і змогою людей прямо ВПЛИВАТИ на нашу політику. Адже кожен наш донор і активіст голосує у додатку, може перевірити нашу звітність, отримує наші реакції в публічному полі, може прийти в офіс і спитати «якого біса?» - і таке вже траплялося :) Бо наше фінансування не складається з донатів одного олігарха. Донорами щомісяця є тисячі людей з сумами 50, 100, 250, 500, 5000 гривень. Але таких людей мають бути мільйони!

Один відсоток активних громадян ніколи не збере достатньо грошей, щоб встановити білборди по всій країні, купити кілька телеканалів і розповісти про себе іншим 99%. Так не працює. Якщо ви хочете змінити країну - кожному з вас треба мати власну партію, яку ви будете не тільки підтримувати донатами, але й повністю її контролювати, впливаючи на її рішення. І (сюрприз!) - Демократична Сокира саме така партія.

Так, ми ростемо. У жовтні 2019 року ми отримували 250 тисяч гривень РЕГУЛЯРНИХ донатів, у жовтні 2020 року — півмільйона гривень. За рік осередків ДемСокири стало майже вдвічі більше — ми є у 22 населених пунктах України! І продовжуємо рости. Але швидкість росту не задовольняє ні нас, ні наших активістів - нам потрібно більше людей, і більше грошей, ніж є зараз - адже в наших ворогів мільярди.

Регулярний донат ⏤ це наша можливість планувати й розвиватися. Регулярний — значить постійний, за підпискою.

У нас є ще багато слів, але зараз хочемо сказати лише одне: ПІДПИШИСЬ. Підпишись на регулярний донат. Дві хвилини твого часу — це впевненість у майбутньому.

ПІДПИШИСЬ!Регулярну підписку на донат можна оформити тут двома способами:
Через сайт.
Або ж у додатку:
Додаток у Play Market.
Додаток у AppStore.

Ми маємо захопити світ. Жартуємо, лише Україну :)

Любимо вас. Ваша Партія.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

 • А можно её к нам, вместо Авакова? Насовсем.

  В Японии кошку по имени Коко на один день сделали почетной главой полиции города Тояма, потому что она помогла обнаружить и спасти старичка, который…

 • Евроскрепы

  Процент людей, которые против законного брака между гомосексуалами.

 • Списочная культура

  В связи с переходом на онлайн обучение в нашей Школе теперь выдают электронные сертификаты. Имя и фамилия берутся из анкеты. В анкете так и записано…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment