Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Риночок і словотворення

На широкій Слобожанщині, тобто Харківська, значна частина Сумської, Полтавської, Луганської, Донецької й Білгородської областей, вішалку часто називають - тремпель.І є такий міф, що причина тому якийсь дореволюційний підприємець, на прізвище Тремпель. Який наче виробляв перший такі вішалки й ввів слово у вжиток в регіоні.

Тільки от краєзнавці, які довгі роки шукали такого, так і не знайшли. Рилися в книгах і архівах. Але нічого не відшукали. Мало того, стало зрозуміло, що слово з'являється і масово починає ходити у міжвоєнний період.
І ось довго копалися і дійшли до найбільш реальної теорії.

Що назва походить від німецького-мінонітського слова drempel, або рідше trempel. Означало воно стінку на горищі, з якої починався дах.

Власне, у 20-х на харківських базарах почали робити зі звичайних вішалок покращені, зі стійочкою для штанів. Просто прикручували болти та стійочку. Оскільки підприємливих людей німецького походження було вдосталь. От і пішло слово.До речі, воно окрім широкої Слобожанщини, ще й гуляє великим базарами, які торгували з Харковом. Там його не вживають, але чудово знають.

Слово так і не вийшло за регіон, і напевно могло б. Та ось непу наказали довго жити....

Отже, ніякого дореволюційного підприємця не було. Була купа німецьких підприємців з конкретним словом.
Та істина все ж в цих історіях є. Риночок - потужна річ)))

Останній Капіталіст

Tags: Интересное
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments