Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Риночок і словотворення

На широкій Слобожанщині, тобто Харківська, значна частина Сумської, Полтавської, Луганської, Донецької й Білгородської областей, вішалку часто називають - тремпель.І є такий міф, що причина тому якийсь дореволюційний підприємець, на прізвище Тремпель. Який наче виробляв перший такі вішалки й ввів слово у вжиток в регіоні.

Тільки от краєзнавці, які довгі роки шукали такого, так і не знайшли. Рилися в книгах і архівах. Але нічого не відшукали. Мало того, стало зрозуміло, що слово з'являється і масово починає ходити у міжвоєнний період.
І ось довго копалися і дійшли до найбільш реальної теорії.

Що назва походить від німецького-мінонітського слова drempel, або рідше trempel. Означало воно стінку на горищі, з якої починався дах.

Власне, у 20-х на харківських базарах почали робити зі звичайних вішалок покращені, зі стійочкою для штанів. Просто прикручували болти та стійочку. Оскільки підприємливих людей німецького походження було вдосталь. От і пішло слово.До речі, воно окрім широкої Слобожанщини, ще й гуляє великим базарами, які торгували з Харковом. Там його не вживають, але чудово знають.

Слово так і не вийшло за регіон, і напевно могло б. Та ось непу наказали довго жити....

Отже, ніякого дореволюційного підприємця не було. Була купа німецьких підприємців з конкретним словом.
Та істина все ж в цих історіях є. Риночок - потужна річ)))

Останній Капіталіст

Tags: Интересное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments

Recent Posts from This Journal