Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Міністерство плагіату

Днями у Австрії міністерка праці Крістіне Ашбахер пішла у відставку після того, як Австрійський фахівець з медієзнавства знайшов плагіат та сфальсифіковані цитати в її дипломній та науковій роботах.

Іще раз… Австрія. Політик після звинувачень в плагіаті отримує суспільний осуд, осуд колег по партії та прискіпливе ставлення ЗМІ і після цього йде у відставку, і судячи з європейських практик отримає санкції не лише у вигляді осуду.

Україна. У червні 2020 року кандидат на посаду міністра освіти Сергій Шкарлет звинувачується в плагіаті.

Найвеличніший з шоколадних ведмедиків Юлії Мендель всіма правдами і неправдами затягує його на посаду тво Міністра освіти та науки. На посаді тво плагіатор завалює все, що можна було завалити, а все, що не завалене, він розхитує і пробує завалити. Міжнародні експерти підтверджують плагіат в його роботах. Профільна комісія НАЗЯВО аналізує його роботи і підтверджує плагіат.

У відповідь плагіатор меле якусь несусвітню хрінь про квадратні дужечки і математичні формули і намагається на@бнути НАЗЯВО. Науковці в його докторській дисертації виявляють 87,4% сплагіаченого. Прізвище Шкарлета гуглиться в контексті його плагіату. Міжнародні ЗМІ пишуть про його плагіат. Під вікнами ОПи акції та мітинги, які кричать, що Шкарлет плагіатор. Діти під школою ржуть, що у них міністр пла-гі-а-тор!

Що робить найвеличніший? Що робить його монобільшість? Що робить ВР? Що робить Кабмін?

Вони всі дружно всажують так міцно і зручненько цього плагіатора в міністерське крісло, тобто перетворюють із тимчасово виконуючого обов’язки міністра на справжнісінького міністра. В грудні, Верховна рада з перевагою в один «рішучий» голос підтримує цього бовдура на посаду міністра. Але і тут не обійшлося без фальсифікату. В залі люто кнопкодавили. І от уявіть собі, депутати, які помітили факт кнопкодавства, ідуть такі і кажуть — «плагіат», тобто «сфальсифіковано». А у відповідь «кокіє ваши докозатільства?». Депутати такі — «Так он же ж камери і відеоспостереження». Служба охорони — «Шо? Шо вам нада? Відеообстеження? Відеозастереження? Ой не чує баба!».

Депутати такі ідуть до Шмигаля, а Шмигаль їм — «Ідіть ви на… в суд тобто… бажано в Печерський, тобто на...»

І це такий пи@дець… В якому я чула, як матюкаються в унісон депутати різних партій, навіть не зовсім дружні між собою депутати.

Але не спішіть вже ставити лайк і згортати нахрін цей пост у нас є іще веселого.

Єдині, хто заступився за Шкарлета і не побачив у його роботах ніякого плагіату — це його колєги з Чернігівського університету, де він був ректором. Так от після того істеричного заступництва, активісти-науковці взяли і перевірили тих заступників…

Ви не уявляєте…
Це не можливо…
Так не буває…

Але в їхніх роботах теж нарили купу плагіату. Плагіат виявили в дисертації голови комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка» Вікторії Маргасової. В її тексті 70 сторінок текстових запозичень без належних посилань, синонімів та перефразувань. У іншої членкині тієї чернігівської комісії Аліни Пінчук теж повно плагіату, тобто запозичень, зокрема у списку літератури посилання на неіснуючі джерела.

Що ще цікаво, їхні плагіаторські мацальця завжди чомусь лізуть в Росію. Так пані Маргасова списала у росіян і замінила в тексті лише «російський економічнмй менталітет» на «вітчизняний економічний менталітет». Самі науковці кажуть, що це найпоширеніший вид плагіату, коли наші «вітчизняні» науковці тирять у росіян і видають за своє. Хто зна чого… може якась психологічно-ментальна вавка, може незнання інших іноземних мов і не бажання платити перекладачеві, а може просто тому, що своїм менталітетом, оце все наукове плагіаторство міцно засіло в Росії душею й тілом і не може навіть уявити, що схожість «Економічного менталітету» можна шукати ще десь.

І знаєте, оці факти плагіату в освітянському топчиновництві, вони якраз вказують на масовість явища в нашій науці. Плагіаторство наскільки масове, що куди не ткни в українському чиновництві — отримаємо плагіатора. Не можу навіть уявити як складно в цьому плагіатському болоті виживати справжнім науковцям, як їм відстоювати свою честь і честь країни у світовій науковій спільноті.

Звичайно, можна піти в суд. Угу… у наш «найчесніший суд у світі». Для надійності можна прямо до Вовка в Печерський сходити, але якщо переглянути рішення в таких справах, то наш «найчесніший суд у світі» майже завжди стає на сторону плагіатора. Хто знає… що там під суддівськими мантіями і в їхніх дипломних та наукових роботах.

Звичайно, можна звернутися до НАЗЯВО. І там навіть можуть добросовісно все перевірити. Але далі… толку не буде.
Звичайно, можна податися в інститут, університет або академію де захищався плагіатор. Але… але ви от зараз роззирніться і порозпитуйте в університетах, як проходять вибори ректорів і як там владу захоплює шкарлетівський кодляк. Іншими словами і тут нема чого ловити.

Та це не значить, що слід опускати руки. Україна все ще дещо більше Європа, ніж здається цим псевдонауковцям та освітнім рішалам. І поки на наших топчиновників мають фінансовий, зокрема, вплив міжнародні інституції, та іноземні організації, я собі обираю не тяжко стогнати про ху@ову долю народу, а писати листи, цікаві листи… І кошмарити цих ідіотів до тої межі, допоки вони стануть міжнародними чортами, допоки їм і тим хто їх підтримують перестануть подавати руки, допоки перед ними не зачиняться усі двері і всі ходи. Як показує практика — паперова боротьба тисячами листів іноді значно ефективніша походу в суд. Вважайте це вовчою мудрістю.

Змусити Кабмін та президента звільнити цього плагіатора і бовдура може тільки невтихаючий ґвалт довкола нього і токсичність такого рівня щоб від них усіх сахалися як від чуми тільки тому, що в їхньому уряді працює крадій, брехун і негідник.

Зробіть і свій внесок у цю справу розкажіть батькам, сусідам, колегам, усім, хто не охоплений фейсбуком та інтернетом, про плагіатора на посаді міністра. Або ж підтримайте проєкт «Сокирою в освіту» донатом.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки

Tags: ДемСокира, Пиздец, Политика, Слуги народа
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments