Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Чому вам варто видалити Viber

На фото - москвич Алєксандр Шатров, співвласник групи Synesis (Сінезис), що розробляє цей додаток.Окрім Viber, вони писали портретний пошук для Яндекса і... систему розпізнавання облич KIPOD для відеоспостереження, що дозволяє КДБ ідентифікувати протестувальників по вуличним відеокамерам у Білорусі.
Це власна розробка компанії, й окрім Мінська, вона також працює в Москві, Баку та Астані. Пруф.

З 18 грудня 2020 Synesis під санкціями ЄС, який визнав її відповідальною за наступ на свободу слова та політичні репресії в Білорусі. Сам Шатров критикує протести й підтримує Лукашенка. В офісі компанії заборонено говорити білоруською. Нагадю, це офіс розробника Viber. Пруф. Керівництво компанії, включно з Шатровим, отримало заморозку активів та заборону в'їзду до ЄС.Що не так із технічного боку: 2014 року Viber було куплено японською компанією Rakuten. Ця ж компанія з 2011 є співвласником російського онлайн-рітейлера Ozon. Viber має посередній захист, співпрацює з ФСБ (Росія) та КДБ (Білорусь), зберігає дані про користувачів у РФ. При цьому, це найпопулярніший месенджер в Україні, що декларує 20 млн користувачів.

Повне шифрування чатів, про яке заявляють розробники Viber, нічим не підтверджено. Отже, наше листування може принаймні частково (а скоріш за все, повністю) читати й аналізувати власник серверів, що симпатизує Кремлю й Лукашенку.

Отже, що не так із вайбером:
1. його розробляє компанія, що допомагає Лукашенку проводити репресії
2. вона ж співпрацює з російським Яндексом
3. керівництво має заборону на в'їзд до ЄС
4. в офісі працівникам заборонено спілкуватися білоруською
5. топ-месенджер України частково знаходиться в Росії, має російське коріння, принаймні частково зберігає дані користувачів у РФ.

Назар Токар

Tags: Полезное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 45 comments

Recent Posts from This Journal