Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Аплікації для вчителів

— Тамара Петрівна, несіть клей!
— Шо нюхать будем?
— Нє, тут одні вже нанюхались...

Отож, невеличка прелюдія.

У листопаді ми з вами у рамках проєкту «Сокирою в освіту» завзято боролися проти відвертого мракобісся та антинаукової херні в підручнику Хімія 9 клас. Міністерство з третього разу таки відповіло громадськості, а на наш відкритий лист, який підписали кілька тисяч громадян, відповідь надійшла тільки цього тижня.

Очільник ІМЗО (якщо точно, то во директора) Євген Баженков у відповіді написав, приблизно так: це все попередники винні, тому ідіть нахрін; і взагалі, чого вчепились, експертизи не буде, все це дорого і невозможно, дякуємо, ідіть нахрін; якщо ви такі розумні, то робіть щось, до побачення, ідіть нахрін.

Баженков, до слова, такий же зашкварений як і його шеф Шкарлет. На сайті Кабміну досі є текст про те, що Баженков фігурант кримінальних справ, і, відповідно, чорт нещасний. Але це нікого не зупинило і влітку він став виконуючим обов'язки керівника ІМЗО. Тю, подумаєш, всього якісь там кримінальні справи, ніби це когось зупиняло, достойнєйша людина, самому Табачнику помагав тітушню вербувати...

Але давайте до суті історії. Два дні тому українські школи отримали цікавий документ з підписом Баженкова. У ньому йдеться, що ІМЗО підготувало нові вклейки для підручника з хімії, а вчителям треба заклеїти ту дічь про соду в підручниках. Іншими словами, вчитель має:

а) знайти час (якого і так не вистачає);
б) взяти ножиці та клей;
в) своїми рученятами в робочий час займатись аплікаціями.

Важливе уточнення!!! Усі рішення і відповіді МОНу та ІМЗО стосувалися виключно соди в підручнику хімії за 9 клас. Уролесан (читай фуфломіцин), господарське мило та етанол у якості ліків з того ж підручника — нікого і далі не цікавить в ІМЗО. Вони погодилися тільки соду виправити, та й то… руками педагогів.

На думку ІМЗО та Міністерства освіти, українські вчителі мають купу вільного часу. Наприклад, їм не треба готуватись до тотального карантину та дистанційного навчання. Замість цього вони будуть робити дурнуваті аплікації, тому що в міністерських чиновників руки зі сраки і жодна сода їм не допоможе. Зауважимо, що закривати факапи МОН та ІМЗО не входить в обов'язки вчителя, тому найбільш відважні можуть легко послати Шкарлета та Баженкова куди подалі.

Іще раз, шкільна освіта переживає важкі часи і тотально ахєрєває від рішень плагіаточної. Шкільну освіту кидають повсякчас в нові випробування — змішана освіта, дистанційна освіта, засоби і заходи захисту. І все це вимагають виключно власним коштом і власними силами. І поміж цього — поклейте тут підручники, шановні педагоги, вам же ж нічого робить.

Мене і моїх колег по партії завжди люто вибішує, коли людці, які тимчасово осідлали систему, намагаються інших перетворити на рабів. І зараз я звертаюся до педагогів, батьків і адміністрації школи — підручники із жахливими помилками — це відповідальність виключно міністерства освіти та підпорядкованого йому Інституту модернізації змісту освіти. Жодної юридичної ваги той папірчик від ІМЗО не має. І допоки у ваших обов'язках немає пункту: «виправляти помилки в підручниках та прикривати факапи міністерства», ви сміливо можете послати той лист у смітник. У жодній вашій посадовій інструкції у жодних ваших обов'язках немає прибирання парків, створення масовки на мітингах та виправлення факапів чиновників.

Що ми пропонуємо?

Педагогам: працювати виключно за посадовими обов'язками і слати нахрін усяких Баженкових зі Шкарлетами.

Міністерству: врешті провести повну експертизу підручника і побачити, що сода — це не єдиний факап авторки підручника і видавництва. За результатами експертизи перевидати цей підручник або забрати його до дідька з учнівських парт, замінивши підручниками інших авторів. Ми добиватимемося цього надалі всіма доступними і законними способами. Ми завалимо вас листами і зверненнями так, що ви задовбетеся відписки строчити.

Активній громадськості: вимагати змін до законодавства та процедур затвердження підручників таким чином, щоб всі дотичні до виготовлення підручника від автора до видавця — несли повну, в тому числі і матеріальну, відповідальність за всю опубліковану антинаукову хрінь. Щоб кожен з підписантів знав, що у разі їхніх про@обів, за все заплатять не вчителі чи батьки, а вони особисто.

А про Баженкова — цікавого екземпляра цієї зеленої кунсткамери — ми в деталях поговоримо вже дуже скоро.

Підтримати проєкт «Сокирою в освіту» можна тут.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment