Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Чому я проти квот для людей з інвалідністю

Ті, хто знають мене особисто або бодай раз бачили мене наживо, знають, що я не просто пересуваюсь візком. Вони спостерігали важку спастику і страшенні гіперкінези. В такому стані живи собі на соцдопомогу та радій подачкам випадкових і не дуже людей.

Але! У мене батьки - не олігархи, тому на свій хліб з маслом вирішила заробляти сама.

Працюю я з 1998 року. Причому з 2001 року - в адвокатурі, а з 2006 є самостійним адвокатом.

Працюю без роботодавців, змушених приймати мене на роботу лише тому, що маю інвалідність. Понад це, адвокат, у якого я працювала помічником, не захотів оформлювати мене по інвалідності: "Ты что, с ума сошла?! У меня нет на это времени!". Про мою інвалідність він згадав лише раз. Коли я звільнялася. Хотів зробити мені боляче: "Ты никому не будешь нужна!".

Наступні два моїх роботодавці теж не оформляли мене по інвалідності за браком часу. Їм просто був потрібен кваліфікований юрист. І щоразу я отримувала стільки, скільки озвучувала. Тому що для них я була не юристом з інвалідністю, а юристом.

Потім я стала адвокатом і почала отримувати гонорари, які озвучувала клієнтам. І вже я допомагала батькам, а не вони мені.

Після народження Данилка з грошима стало скрутно. І в 2018 році я почала бігати по співбесідах. І добігалася: з 2018 я вела своїх клієнтів і працювала ще на дві контори. І знову ніхто не чичирк про інвалідність.

З кінця 2019 року я веду лише своїх клієнтів і сама формую свою цінову політику.

Не працюючи на керівництво, я заробляю. І слава Богу, достатньо. Моє достатньо включає:

- харчування і всілякі "смаколики";
- реабілітація моя і сина;
- комуналка на трикімнатну квартиру;
- подарунки рідним з приводу і без;
- побалувати маму процедурами з краси та здоров'я;
- посидіти з друзями за кавою і не лише 😉

І все це завдяки вихованню та підтримці батьків, а не квотам. Батьки виховали мене людиною, яка може і хоче. Може бути професіоналом і хоче, аби її оцінювали насамперед за цим критерієм, а не за групою інвалідності.

Квоти розслабляють, бо немає мотиву бути найкращим, достатньо мати інвалідність.

Квоти дискримінують, оскільки професіонал без інвалідності повинен зі шкіри пнутися, аби отримати цю роботу, а фахівцю з інвалідністю достатньо мати інвалідність. Тим паче, відкриваючи вакансії для працівників з інвалідністю, зарплату призначають меншу, ніж на аналогічні вакансії.

Квоти породжують "чорний" ринок трудових книжок. Це коли людина з інвалідністю кладе свою трудову на підприємство, але фактично там не працює, отримуючи щомісяця 50% мінімальної зарплати. Це призводить до зворотного ефекту: людина з інвалідністю не реалізує свій потенціал, роботодавець не виконує квоту, а Фонд соцзахисту інвалідів (так, він досі так називається) не отримує штрафи за таке невиконання.

Квоти - це не інклюзивність, а сегрегація, виокремлення певних груп. Квоти - це працевлаштування за критеріями, не пов'язаними з професіоналізмом, що прямо заборонено Кодексом законів про працю України.

Покладаючи на бізнес обов'язок працевлаштовувати людей з інвалідністю, держава жодним чином не фінансує цю його соціальну функцію.

Тому боротися потрібно не за квоти, а за створення інклюзивного середовища. І почати трусити з цього приводу треба державу, а не бізнес. А то Конвенцію про права людей з інвалідністю Україна підписала, а виконувати її - зась!

Людям з інвалідністю потрібна не риба, а вудочка. Тоді вони зможуть ловити її, скільки захочуть, а не чекати, доки хтось подумає зловити її для них.

Якщо ж квоти сприймати як фактор розвитку, то скоро ми встановимо їх і в органах РАЦС, зобов'язавши їх реєструвати не менше 10% шлюбів з людьми з інвалідністю.

Якщо ви хочете підтримати рух Д7 за інклюзивність без обмежень, нас можна донатити за посиланням.Tags: ДемСокира, Полезное, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments