Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Мон шер Шкарлєт, покиньте кабінет

Вже сьогодні цілком імовірно Верховна Рада України підтримає кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти та науки. До цього, з кінця червня Сергій Миколайович Шкарлет улюблений міньйон Табачника та фанат партії регіонів, ставленик ректорів та плагіатор займав посаду тимчасово виконуючого обов'язки міністра.

І зараз ми, великою батьківською і педагогічною спільнотою, звертаємося до вас, шановні панове народні депутати, ви точно хочете призначити на посаду міністра освіти і науки Сергія Шкарлета?

Можливо ви дещо забули, тому давайте зараз разом згадаємо "здобутки" Сергія Миколайовича.

🔳 Потрапив на посаду за особистої протекції Зеленського, попри численні скандали довкола нього, попри те, що профільний комітет не підтримав його кандидатуру, хоч на членів комітету і тисли люди з Офісу Президента. Зеленський заявив, що це єдина і прекрасна кандидатура, яку, до того ж, рекомендували ректори. Тому я можу припустити, що ректори щось дуже солоденьке запропонували Зеленському і той вирішив накласти на голови всім аби тільки затягти на посаду Шкарлета. І затіг, чи то тушкою, чи то опудалом, але затіг.

🔳 Плагіатор. Активісти науковці перевірили науковий доробок Шкарлета і виявили, що його наукові роботи зплагіачені. В Шкарлета відповідали щось про квадратні дужечки, кляту помічницю і «то все таблички і формули». Плагіат, до слова, підтвердили іноземні експерти. Так у нас міністерство перетворилося на плагіаточну, а Шкарлет на доктора сплагіачених наук. Цей випадок викликав обговорення змін до законодавства щодо посилення відповідальності за порушення принципу академічної недоброчесності. На обговоренні цих змін представниця Слуг істерично реготала, верещала і усіляко намагалася затеревенити проблему. І я розумію чому. Адже ця Слуга, з науковими званнями, провалила кваліфікаційний іспит у Верховному Суді.

🔳 Просране літечко. Шкарлет прийшов на посаду у кінці червня. З того часу від нього очікувалося лише підготовка до нового навчального року. В результаті МОН Шкарлета видавав таке, що викликало фейспалми й сльози і в батьків, і у вчителів. До 1 вересня, фактично в переддень початку навчального року, МОН видав таки рекомендації, а потім ще до них рекомендації, а потім рекомендації на рекомендації до рекомендацій щодо рекомендацій. На всі ті рекомендації (маски, антисептики, щитки і т.д.) не було виділено ні копійки. Вчителі купували маски своїм коштом. Директори йшли на порушення законодавства аби забезпечити ті вимоги. Щодо батьків — то масово повернулися побори. Аби закріпити ефект свого чортячого приходу, слідом за рекомендаціями Шкарлет розіслав у школи України листа, в якому на директорів покладалася кримінальна відповідальність за недотримання норм безпеки. Слідом пішли по школам інспектори Шкарлета, які штрафували директорів за відклеєний скотч на східцях, а вчителів за те, що вони масок мало закупили власним коштом.

🔳 Шкарлет — обізяна. Саме так. Сергій Миколайович вів і веде себе по відношенню до своїх опонентів на прямих ефірах, як обізяна. Наприклад, Іванні Коберник на питання щодо фінансування галузі Сергій Миколайович запропонував «жити на позитиві» і відпускав якісь неандертальські сексистські зауваження та й просто кривлявся мов та тваринка. «Жити на позитиві», до речі, не вийшло. Бо за місяць Шкарлет писав уже, що позитивними думками ситуацію з коронавірусом не зміниш і таки треба щось робить.

🔳 Дистанційна освіта і світ проjob@них сподівань. Ще в квітні прийшло розуміння, що нічого не розсосеться само по собі і треба працювати над дистанційною освітою «здорової людини». До вересня в цьому напрямку було зроблено сякий-такий курс для педагогів і той сторонніми силами. Лише ось в грудні МОН презентував платформу щодо якої більше питань ніж відповідей. Зате МОН порахував школи з інтернетом і відзвітував про суцільну інтернетизацію освіти, врахувавши навіть ті школи, де трохи підхоплює EDGE від Київстару на старій груші за ще старшим туалетом.

🔳 Заяви. Світ заяв Шкарлета — це якийсь довбаний всесвіт фантазій і маячні. Чого там тільки не було… Заяви про відміну ЗНО. Заяви про підвищення ваги атестату і зменшення ваги ЗНО при вступі у виш. Заяви про десятирічку. Заяви про початок шкільного навчання у 5 років. Іноді я думаю, що читати тг-канал Шкарлета не можна без підтримки родини і психіатра. Це боляче.

🔳 Бюджет. Про те, що на всі міністерські рекомендації потрібні гроші, стало відомо Шкарлетові у жовтні. У всесвіті шкарлетщини так буває. Реально кошти на якісь засоби дезінфекції для шкіл почали надходити лише зараз. Коли Аваков вибивав своїм добавки на надбавки, Шкарлет… а хз шо він робив, цілком ймовірно, що нічого не робив, адже ніяких доплат, виплат чи ще чогось вчителям з антиковідного фонду не світило і не світить, ба більше, якщо в класі є хворий учень, то вчитель іде на самоізоляцію і або сидить там два тижні, або робить тест своїм коштом, а півтори тисячі для вчительської зарплати немаленькі кошти. Що в наступному році — шкільних автобусів не буде, доплат вчителям — не буде, коштів на підготовку абітурієнтів з ТОТ — теж не буде. Хз що буде.

🔳 Закрити відкрите, відкрити закрите і знову закрити, щоб відкрити… Це не головоломка — це діяльність Шкарлета щодо незалежних директоратів. Видаючи всі ці абсурдні накази Шкарлет намагався покошмарити і таки підкорити собі ці інституції, але отримував від зарубіжних партнерів, які фінансують окремі реформи і ці директорати, і здавав назад, щоб потім знову спробувати їх покошмарити.

Звичайно, можна і далі перераховувати всі ці шкарлетівські переверзії і його скандали, але від цього вже навіть мені стало зле. То ж, я вже не раз питаю у вас, шановні народні депутати, ви точно хочете цю людину призначити міністром освіти та науки???

Точно-преточно???

Вчора з листом, у якому викладено факти про діяльність Сергія Шкарлета, ми звернулися до Офісу Президента, в Кабмін та до Комітету з питань освіти, науки та інновацій. І без надії таки сподіватись, що нас там почують, бо з подібними зверненнями ми були не одні. Фактично всі батьківські організації звернулися з подібними листами до вищого керівництва країни. Бо скільки можна знущатися з дітей, батьків і педагогів?!

Освіта в Україні нині в жахливій кризі, інтелектуальній, морально-етичній, фінансовій, кадровій. Але це не значить, що з нею слід діяти за принципом «йой, най буде, гірше не стане». Призначаючи бовдурів на посаду очільника МОН, ви не просто заграєте з ректорською мафією, ви знищуєте кілька поколінь українців, ви знищуєте саму Україну.

Думайте добре. Дуже добре думайте, перш ніж проголосувати за кандидатуру Шкарлета. Цілком можливо, що наступного шансу у вас не буде.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки.

Tags: ДемСокира, Политика, Слуги народа
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments