Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Мон шер Шкарлєт, покиньте кабінет

Вже сьогодні цілком імовірно Верховна Рада України підтримає кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти та науки. До цього, з кінця червня Сергій Миколайович Шкарлет улюблений міньйон Табачника та фанат партії регіонів, ставленик ректорів та плагіатор займав посаду тимчасово виконуючого обов'язки міністра.

І зараз ми, великою батьківською і педагогічною спільнотою, звертаємося до вас, шановні панове народні депутати, ви точно хочете призначити на посаду міністра освіти і науки Сергія Шкарлета?

Можливо ви дещо забули, тому давайте зараз разом згадаємо "здобутки" Сергія Миколайовича.

🔳 Потрапив на посаду за особистої протекції Зеленського, попри численні скандали довкола нього, попри те, що профільний комітет не підтримав його кандидатуру, хоч на членів комітету і тисли люди з Офісу Президента. Зеленський заявив, що це єдина і прекрасна кандидатура, яку, до того ж, рекомендували ректори. Тому я можу припустити, що ректори щось дуже солоденьке запропонували Зеленському і той вирішив накласти на голови всім аби тільки затягти на посаду Шкарлета. І затіг, чи то тушкою, чи то опудалом, але затіг.

🔳 Плагіатор. Активісти науковці перевірили науковий доробок Шкарлета і виявили, що його наукові роботи зплагіачені. В Шкарлета відповідали щось про квадратні дужечки, кляту помічницю і «то все таблички і формули». Плагіат, до слова, підтвердили іноземні експерти. Так у нас міністерство перетворилося на плагіаточну, а Шкарлет на доктора сплагіачених наук. Цей випадок викликав обговорення змін до законодавства щодо посилення відповідальності за порушення принципу академічної недоброчесності. На обговоренні цих змін представниця Слуг істерично реготала, верещала і усіляко намагалася затеревенити проблему. І я розумію чому. Адже ця Слуга, з науковими званнями, провалила кваліфікаційний іспит у Верховному Суді.

🔳 Просране літечко. Шкарлет прийшов на посаду у кінці червня. З того часу від нього очікувалося лише підготовка до нового навчального року. В результаті МОН Шкарлета видавав таке, що викликало фейспалми й сльози і в батьків, і у вчителів. До 1 вересня, фактично в переддень початку навчального року, МОН видав таки рекомендації, а потім ще до них рекомендації, а потім рекомендації на рекомендації до рекомендацій щодо рекомендацій. На всі ті рекомендації (маски, антисептики, щитки і т.д.) не було виділено ні копійки. Вчителі купували маски своїм коштом. Директори йшли на порушення законодавства аби забезпечити ті вимоги. Щодо батьків — то масово повернулися побори. Аби закріпити ефект свого чортячого приходу, слідом за рекомендаціями Шкарлет розіслав у школи України листа, в якому на директорів покладалася кримінальна відповідальність за недотримання норм безпеки. Слідом пішли по школам інспектори Шкарлета, які штрафували директорів за відклеєний скотч на східцях, а вчителів за те, що вони масок мало закупили власним коштом.

🔳 Шкарлет — обізяна. Саме так. Сергій Миколайович вів і веде себе по відношенню до своїх опонентів на прямих ефірах, як обізяна. Наприклад, Іванні Коберник на питання щодо фінансування галузі Сергій Миколайович запропонував «жити на позитиві» і відпускав якісь неандертальські сексистські зауваження та й просто кривлявся мов та тваринка. «Жити на позитиві», до речі, не вийшло. Бо за місяць Шкарлет писав уже, що позитивними думками ситуацію з коронавірусом не зміниш і таки треба щось робить.

🔳 Дистанційна освіта і світ проjob@них сподівань. Ще в квітні прийшло розуміння, що нічого не розсосеться само по собі і треба працювати над дистанційною освітою «здорової людини». До вересня в цьому напрямку було зроблено сякий-такий курс для педагогів і той сторонніми силами. Лише ось в грудні МОН презентував платформу щодо якої більше питань ніж відповідей. Зате МОН порахував школи з інтернетом і відзвітував про суцільну інтернетизацію освіти, врахувавши навіть ті школи, де трохи підхоплює EDGE від Київстару на старій груші за ще старшим туалетом.

🔳 Заяви. Світ заяв Шкарлета — це якийсь довбаний всесвіт фантазій і маячні. Чого там тільки не було… Заяви про відміну ЗНО. Заяви про підвищення ваги атестату і зменшення ваги ЗНО при вступі у виш. Заяви про десятирічку. Заяви про початок шкільного навчання у 5 років. Іноді я думаю, що читати тг-канал Шкарлета не можна без підтримки родини і психіатра. Це боляче.

🔳 Бюджет. Про те, що на всі міністерські рекомендації потрібні гроші, стало відомо Шкарлетові у жовтні. У всесвіті шкарлетщини так буває. Реально кошти на якісь засоби дезінфекції для шкіл почали надходити лише зараз. Коли Аваков вибивав своїм добавки на надбавки, Шкарлет… а хз шо він робив, цілком ймовірно, що нічого не робив, адже ніяких доплат, виплат чи ще чогось вчителям з антиковідного фонду не світило і не світить, ба більше, якщо в класі є хворий учень, то вчитель іде на самоізоляцію і або сидить там два тижні, або робить тест своїм коштом, а півтори тисячі для вчительської зарплати немаленькі кошти. Що в наступному році — шкільних автобусів не буде, доплат вчителям — не буде, коштів на підготовку абітурієнтів з ТОТ — теж не буде. Хз що буде.

🔳 Закрити відкрите, відкрити закрите і знову закрити, щоб відкрити… Це не головоломка — це діяльність Шкарлета щодо незалежних директоратів. Видаючи всі ці абсурдні накази Шкарлет намагався покошмарити і таки підкорити собі ці інституції, але отримував від зарубіжних партнерів, які фінансують окремі реформи і ці директорати, і здавав назад, щоб потім знову спробувати їх покошмарити.

Звичайно, можна і далі перераховувати всі ці шкарлетівські переверзії і його скандали, але від цього вже навіть мені стало зле. То ж, я вже не раз питаю у вас, шановні народні депутати, ви точно хочете цю людину призначити міністром освіти та науки???

Точно-преточно???

Вчора з листом, у якому викладено факти про діяльність Сергія Шкарлета, ми звернулися до Офісу Президента, в Кабмін та до Комітету з питань освіти, науки та інновацій. І без надії таки сподіватись, що нас там почують, бо з подібними зверненнями ми були не одні. Фактично всі батьківські організації звернулися з подібними листами до вищого керівництва країни. Бо скільки можна знущатися з дітей, батьків і педагогів?!

Освіта в Україні нині в жахливій кризі, інтелектуальній, морально-етичній, фінансовій, кадровій. Але це не значить, що з нею слід діяти за принципом «йой, най буде, гірше не стане». Призначаючи бовдурів на посаду очільника МОН, ви не просто заграєте з ректорською мафією, ви знищуєте кілька поколінь українців, ви знищуєте саму Україну.

Думайте добре. Дуже добре думайте, перш ніж проголосувати за кандидатуру Шкарлета. Цілком можливо, що наступного шансу у вас не буде.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки.

Tags: ДемСокира, Политика, Слуги народа
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments