Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Бюджетна криза (як і очікувалося) набирає обертів

1. Наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства продовжують зростати. Станом на сьогодні вони досягли 16,3 млрд. З них 4,9 млрд - по захищених статтях видатків, 11,3 млрд - по незахищених статтях.

Негативна динаміка бюджетної кризи продовжує посилюватися. Минулого тижня неоплачених зобов’язань було 14,9 млрд, а за тиждень перед тим - 9,4 млрд. У порівнянні з минулим роком несплачені зобов’язання зросли у більш ніж 4 рази - 10.12.19 вони становили всього 3,7 млрд грн.

2. Через брак коштів у листопаді Мінфін взагалі не відкривав асигнування за новими незахищеними видатками бюджету. Фінансувалися лише незахищені видатки, які висіли у вигляді “боргів” за попередні місяці.

3. Із урахуванням раніше накопичених неоплачених видатків, у грудні необхідно профінансувати 215 млрд грн, з яких 195 із загального фонду. Це приблизно вдвічі більше за планові грудневі видатки.

4. За підрахунками Центру аналізу публічних фінансів КШЕ, за оптимістичного сценарію уряд зможе профінансувати до 130 млрд грн видатків, залишивши понад 65 млрд - непрофінансованими. Навіть перевиконання плану за доходами загального фонду бюджету у жовтні (на 15%) та листопаді (6%) не рятує ситуацію - план запозичень провалений настільки сильно, що коштів все одно не вистачає. Це у разі, якщо вдасться отримати позитивні сигнали від МВФ та залучити офіційне та приватне фінансування на пару мільярдів доларів США.

5. За відсутності позитивних сигналів від МВФ і, як наслідок, відсутності підтримки з боку інших міжнародних партнерів, Уряд ризикує недофінансувати близько 114 млрд грн видатків. Основні сфери, які буде недофінансовано - охорона здоров’я, будівництво доріг та оборона.

Ось лінк на “Бюджетний барометр” Центру аналізу публічних фінансів КШЕ. Там масса цікавих деталей, тому обов’язково подивіться, якщо хочете знати, що насправді відбувається з бюджетом.

Павло Кухта

Tags: Пиздец, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments

Recent Posts from This Journal