Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Кров у басейні

6 грудня 1956 року в австралійському Мельбурні в рамках XVI літніх Олімпійських ігор відбувся матч з водного поло між збірними Угорщини та СРСР.

Та гра увійшла в історію під назвою "Кров у басейні" або ж "Кровопролиття в Мельбурні" (Blood bath of Melbourne).

Проходила вона у вкрай нервовій і напруженій обстановці, викликаній недавнім придушенням совіцько-фашистськими військами антикомуністичного Угорського повстання.

Угорські ватерполісти, які знали зі шкільної лави російську мову, всю гру ображали російських спортсменів. В результаті, гравець радянської команди В.Прокопов завдав удар в обличчя лідеру угорців Ервіну Задару і розсік тому шкіру над правим оком.

Ервін продовжував гру, залишаючи кривавий слід у басейні. Це викликало бурхливу реакцію вболівальників, більшість з яких були американці і австралійці. Глядачі почали скандувати антирадянські гасла. Багато розлючених глядачів вискочило на майданчик біля басейну, потрясали кулаками, викрикували лайки та плювали на росіян.

Матч був зупинений за рахунку 4:0 на користь угорців, а збірній СРСР зарахували поразку.

В результаті угорські ватерполісти виграли Олімпіаду, а велика частина збірної Угорщини з водного поло відмовилася повертатися в Угорщину, попросивши політичного притулку.

Взагалі, після Мельбурнських ігор 1956 року більше ста угорських спортсменів залишилися на Заході.

Віктор Форсюк

Tags: Совок
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments