Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Одинадцята заповідь: не попадайся

Давно хотів написати цей пост, але натхнення не вистачало. Дякую угорському депутату, що через Конституцію закріпив поняття шлюбу як союзу чоловіка та жінки і пішов в розпал карантину до гей-клубу, закидатися екстазі та трахатися з хлопцями.

Він не один такий, ви знаєте. Головний гомофоб РФ, наприклад - шалунішка Мілонов, його щирий колега.

Тут є фрейдистська теорія, що усі гомофоби - насправді латентні геї, і їхня ненависть - результат подавлення. Мені такий підхід ввижається можливим щодо деяких, але навряд чи щодо усіх.

В мене є більш складне пояснення. І не тільки гомофобів, які виявляются латентними геями, а і взагалі цілої низки парадоксів. Як так виходить, що борці за традиційну культуру самі часто опиняються не відповідними цьому гордому званню?

Ми ж це часто спостерігаємо. От бігає хлоп, бідкається на те, що нація вимирає через те, що традиційний шлюб занепав. Питаєш - хлоп, скільки в тебе дітей? Жоооодного...

А треба троє, хлопе. Ну, себто треба більше, ніж 2,3, але доведеться округлювати. Після третього ти можеш бігати, волати та когось звинувачувати. А поки трьох немає, ти співучасник цього вимирання. А якщо жодного, то ти з точки зору репродуктивної демографії все одно, що гей.

І він же це знає. Але все одно бігає та плакає.

Чи інший розклад буває. Наприклад, бачив я нещодавно цікаву лекцію про українські молодицькі сексуальні ігри - притули, притирання на вечорницях етс. А під лекцією були коментарі, і в коментаторів рвало шаблон - як це було, якщо суспільство було дуже консервативне, і, наприклад, покритка мала ганьбу на все життя?

Ось тут дуже важливо зрозуміти, що ПРОТИРІЧЧЯ ТУТ ВЗАГАЛІ НЕМАЄ. Ба навпаки - тут є своя логіка.

Є така штука - традиційна мораль. Вона досить універсальна. До цього словосполучення люблять додавати національні означення, але насправді в більшості націй, окрім зовсім екзотичних, ця традиційна мораль означає приблизно одне й те ж. Хоч кашуба запитай, хоч пакістанця, що то є таке, він тобі скаже - жінки цнотливі та скромні, чоловіки хоробрі та чесні, ніхто в сраку не довбеться, а секс тільки після шлюбу. Тут можливі варіації у культурах, де дозволена полігамія, але загальний принцип той самий.

У традиційної моралі завжди і в усіх культурах є проблема. Вона стосується того, ЩО БАЧАТЬ ЛЮДИ. І не стосується того, що вони не бачать, або домовляються не звертати уваги. Традиційна мораль претендує на те, що є загальним дороговказом в усіх життєвих ситуаціях, але реально завжди є ним тільки в тих, про які стає широко відомо.

Так, "офіційно" цього ніхто не скаже. Але реально в усіх культурах ми це так чи інакше знайдемо.

Себто реально - тільки після шлюбу. Цноту треба берегти. Але якщо на притулах дівчинка потре хлопчикові прутень, то ж наче й не зовсім те, проникнення не було ж. Звісно, це треба потайки, але ВСІ ТАК РОБИЛИ. "Мати не сварила - сама такой була". І взагалі, рибку з'їсти, відомо куди сісти та цноту зберігти технічно можна, якщо знаєш, як сідати.

І при цьому абсолютно логічно, що все одно траплялися ексцеси, а за результатами притул - вагітності. Бо підлітки не дуже уявляли, як воно взагалі працює. Бо батьки - пристойні люди - їм просто про це не розповідали. Розповідати було наче й непристойно. А відпускати на вечорниці - пристойно. Притулятися там - нормально, бо всі так робили. Але якщо залетіла - капець тобі, бо тебе зневажатимуть навіть ті, хто на сусідній койці притулявся, просто обережніше.

І це стосується не тільки сексу. Сама сутність традиційного підходу на практиці - нікого не хвилює, що ти робиш, поки сусід не бачить.

Саме це породжує такі феномени, як "вдома він дружину в криваве месиво місить, але щонеділі в церкві охайний", або "знає кожен прутень в селі назубок, але вважається поважною матроною, не те що ота шльондра, що під вінцем з пузом стояла".

Саме тому ситуація, при якій людина активно виступає проти якихось "аморалів" (ЛГБТ, чи вжитку речовин, відмінних від "традиційного" алкоголю), але сама цим займається системно та активно - це абсолютно логічна та послідовна ситуація, і прекрасно вміщується в голові цієї самої людини. Бо вона ж це робить не публічно!

Не публічно - можна. "Мені пофіг, чим вони там займаються, головне, щоб це не вважалося нормою".

Бо в цій системі принципово, що саме ВВАЖАЄТЬСЯ за норму, а не що реально нею є.

Тому, наприклад, росіяни постійно теревенять, які аморальні голандці. Бо в них дозволена секс-робота та трава. Насправді з якого боку не підійди - голандці значно моральніша за росіян нація. В них значно менше реальних наркоманів, значно менше дітей в дитбудинках, значно розвинутіша благодійність, та й кожна третя вебкам-модель аж ніяк не голандка.

Але у російській - традиціоналістській - парадигмі важливо не те, що в них є, а те, що в них дозволено офіційно. Не те, яка справді в них мораль, а те, що вони проголосили за стандарт.

Це фарисейство. Але це - закономірний результат ситуації, в якій суспільство боїться поглянути саме на себе, боїться прийняти себе. Люди проголошують за стандарт закон, якому не збираються слідувати - і пишаються вже цим стандартом. Бо це набагато легше, ніж змінити самого себе.

Так само, як набагато легше твердити, що борешся за традиційну сім'ю, ніж ї створити.

Віктор Трегубов

Tags: Интересное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments