Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Кому карантин, а кому і «вільна каса»

Тобто, поки ви бідкаєтеся як воно тяжко в карантин, для когось відкрилось нове вікно можливостей, нова можливість заробити грошенят нечесним шляхом.

Є така служба підпорядкована Міністерству інфраструктури України — Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). Якщо коротко – ця служба займається контролем вантажних та пасажирських перевезень. Скільки в ній змінилось керівників за короткий час – вже й не перерахую.

Жирна служба, смачна в усі часи і при будь-якій владі. Саме вона може вплинути на недобросовісних (та й добросовісних) перевізників пасажирського транспорту. Інспектори саме цієї служби проводять габаритно-ваговий контроль вантажівок. Простими словами їм вирішувати штрафувати чи ні перевантажені авто, маршрутки з порушеннями перевезення пасажирів.

Бої за вплив на цю службу йдуть ще з часів її створення. Підім’яти її під себе намагався транспортний комітет Верховної ради та довгорукі нардепи. Поговорюють, що у минулому скликанні це були депутати “БПП” брати Дубневичі і Кононенко. А люди пов’язані з ними й досі працюють у апараті транспортного комітету і буквально вирощують собі нових покровителів укртрансбезпеки.

Щоб зрозуміти наскільки смачна ця структура варто подивитись на те, з яким скрипом і спротивом йдуть законодавчі реформи щодо автоматичного контролю порушень вантажних перевезень. Кому ж вигідно, щоб вагу і габарити знімали автоматичні прилади? Воно ж все піде повз людські рученьки!

Останнім часом проблемами транспорту зацікавився і вічний тимчасовий міністр Аваков. Нині у МВС розглядають можливість перебрати на себе обов'язки Укртрансбезпеки. При чому відбувається усе таким чином, що очевидним стає не бажання навести лад на дорогах та у пасажирських перевезеннях, а просто перерозподіл грошових потоків.

Подейкують, що керівник Укртрансбезпеки, Єгор Прокопчук, людина голови транспортного комітету ВР Юрія Кисіля, власне сам Кисіль і дає згоду на кадрові призначення у цій службі (та не може бути!).

2-го листопада Єгор Прокопчук повідомив у своєму фейсбуці, що одночасно в усіх територіальних підрозділах було вручено 298 повідомлень про скорочення. Сам Єгор назвав це масштабною акцією і виконанням обіцянки повного перезавантаження укртрансбезпеки!

В кінці тексту (цитую) «окриленого керівника»: «Далі – наповнення нової штатки через конкурси!» і хештег ОчищенняДСБТ.

Ну прям мамкин реформатор. І всі ж такі в коментах – ура, ура, нарешті. Ну і я хвилин п’ять уракала, а потім згадала всіх попередніх керівників укртрансбезпеки і міністрів інфраструктури, які копитом груди розбивали про «осьо зараз вам будуть реформи» і пішла запит писати. У інформаційному запиті запитала: Коли конкурс? Який склад конкурсної комісії? Чи є положення про конкурс та комісію? Якщо приймаєте на роботу нових посадових осіб, то як вдається провести перевірку, якщо КСУ практично заблокував реєстр НАЗК?

Довго чекала на відповідь. За цей час Прокопчук навіть намагався мені поогризатись в фейсбуці, але відповідь таки надійшла. І бінго! НІЯКОГО КОНКУРСУ НЕМАЄ. Згідно відповіді – поки карантин, проводяться співбесіди керівником і люди призначаються на посади.

Прозорість конкурсу рівня бог. На сайті укртрансбезпеки просто оголошення про набір працівників. Головне вчасно у фейсбуці написати як ти чистиш УТБ, а потім наобирати зручних собі, чи то пак, Кисілю, чи Тищенку, хрєн їх там розбереш.

До речі, декого, з тих, кому повідомляли про скорочення, вже й перепризначили, вони працювали багато років під крилом будь-якої влади, але про це пізніше, якщо укртрансбезпека буде надавати відповіді на подальші запити.

Коротше, нас не на@бали з реформами і з антикорупційною боротьбою, бо ми й не очікували від них тих реформ і боротьби з корупцією. Проте, приємного все одно мало. Тож, не відвикайте від розбитих перегрузами доріг і маршруток-смертниць. Нічого не змінилося. Все ті ж персонажі, на тих же грошових потоках, просто течуть вони тепер в інший карман.

Татьяна Локацкая, прессекретарка Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment