Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

У справі про пенсії жителям окупованого Донбасу ЄСПЛ прийняв сторону України

Європейський суд з прав людини підтримав позицію України у справі про виплату пенсій На окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Позов заявників було визнано неприйнятним.

Рішення опубліковано на сайті ЄСПЛ.

Позов подала група пенсіонерів з окупованого Луганська. Раніше вони оскаржили в українських судах постанову Кабміну № 595, яка зупинила виплату пенсій на території, непідконтрольній уряду.

Адміністративні суди трьох інстанцій частково задовольнили цей позов, визнавши, що Кабінет міністрів з цією постановою вийшов за межі своїх повноважень. Однак у вимозі відновити виплати жителям Луганська відмовили, оскільки ті звернулися до неналежних відповідачів.

Заявники на підставі судових рішень зверталися до багатьох органів з вимогою відновити виплату пенсій, але їм відмовили. Як і в позові про визнання незаконною бездіяльності виконавчих органів.

В ЄСПЛ вони скаржилися на порушення права на справедливий суд та права власності. ЄСПЛ визнав скаргу неприйнятною і явно необґрунтованою.

До слова, у квітні 2019 року, ще кандидат у президенти України Володимир Зеленський заявив про необхідність «простягнути руку» жителям окупованих територій Донбасу, зокрема, відновивши їм пенсійні виплати.

Згодом МЗС РФ заявило, що для «вирішення комплексних проблем, що накопичилися, на Південному Сході України» українська влада повинна здійснити ряд кроків. Зокрема, почати виплачувати пенсії мешканцям окупованих росіянами територій.

А вже у жовтні 2019 року нова українська влада визнала, що на сьогоднішній день не може виплачувати пенсії на окупованому Донбасі.

Джерело

Tags: Ой всё!, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments