Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

П’ятниця, давайте про позитив

У МВФ від нас не тільки беруть трубку. Теоретично готові дати гроші.

Бачать яка ситуація з бюджетом, ковідом та некерованістю, тому готові заплющити очі і не дати протягнути ноги. Ви половину виконали – половину і отримаєте.

Всі вимоги до нас, ну там «зміни до банківського закону», «судова реформа», і інші структурні маяки перенести на транш майбутнього року.

Нам потрібно буде:

1) Прийняти Бюджет в рамках адекватного дефіциту (чув про цифри від 5,3 до 5,7%);
2) Зробити технічні зміни в законодавство про НАБУ та забезпечити незалежність САП;
3) Забезпечити незалежність Нацбанку;
4) Показати прогрес по поверненню електронних декларацій;
5) Не творити «ще якусь діч» до кінця року. Це найскладніше завдання.

Давайте перефразую: що зламали - відремонтувати (хоча б частково), чортів далі не призначати, гроші знову не профукати на всякий популізм, і ще щось не зламати!!!

Місія важка, але здійснена. Якщо встигнемо до середини грудня на останнє засідання МВФ перед Різдвом все виконати та знову десь не накасячити.

Перші ознаки ви вже бачите. Он вчора Президент пообіцяв послам G7 не змінювати голову НАБУ. Як тепер незручно вийшло перед суддями КС і тими топ-стейкхолдерам, які доклалися до рішення по Ситнику, і яким раніше хтось з влади обіцяв зняти його після рішення КС...але гроші є гроші)

В минулі часі, наші б почали розповідати, що нам треба більше грошей і все таке...Окремо вийшли б з заявою, що наші олігархи це ж суверенна власність українського народу і чіпати їх та їх інтереси (не)можемо тільки ми. Але ситуація з бюджетом така погана, що нам зараз достатньо хоча б приїзду місії і обіцянки, що гроші дадуть (staff-level agreement). Тоді можливо і Євросоюз, і Світовий Банк розблокують свої транши. Та і на ринок запозичень виходити є вже з чим, там теж чекають новин про МВФ.

Альтернативний сценарій: тотальне недофінансування всіх видатків та великий «касовий розрив» у Бюджеті. В цілому, ми перші його прояви вже спостерігаємо.

Тому, якщо ви побачите, що різко влада перестала робити божевільні кроки, то це не хвороба на ковід так вплинула....це вони пункт (5) виконують))))

P.S. Є такий крутий вираз: «Ми героїчно створюємо проблеми, щоб потім героїчно їх вирішувати!». Думаю це можна зробити вже офіційним девізом наших поточних перемовин з МВФ)))

Ярослав Железняк

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments