Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ментальний COVID

В медицині є таке поняття як “bidirectional association” — двостороння залежність між різними хворобами. Простими словами це означає, що наявність хвороби А підвищує ризики мати хворобу Б. При цьому хвороба Б може стати причиною появи хвороби А чи значно підвищувати ризики її мати. Прикладами цього можуть бути цукровий діабет 2 типу та депресія.

Як саме вони пов’язані? Люди з цукровим діабетом приблизно вдвічі частіше розвивають депресією, ніж ті, які його не мають. Натомість депресія збільшує ризики появи цукрового діабету та погіршує його лікування. https://bit.ly/2GWtRck, https://bit.ly/35jlIYE.

Зараз починають знаходити схожий зв’язок між COVID-19 та психічними розладами. Поки це питання ще досліджують і робити остаточні висновки ще рано. Але вже можемо зробити такий висновок — зараз як ніколи важливо піклуватися про своє ментальне здоров'я, підтримувати у цьому близьких та звертатися до фахівця, коли відчуваєте, що є проблема. Разом з цим дотримуватися всіх заходів, аби не підхопити вірус та не захворіти.

Нещодавно опублікували результати великого когортного дослідження, в якому аналізували дані 69 мільйонів людей, понад 62 млн з яких мали COVID-19. Науковці досліджували, чи підвищувала хвороба COVID-19 ризики мати психічні наслідки — депресію, тривожність, безсоння та деменцію. Порівнювали ці ризики з грипом, іншими інфекціями дихальних шляхів, шкірними інфекціями, жовчнокам’яною хворобою, сечокам’яною хворобою та переломом. Також аналізували чи мають люди з психічним розладом в історії хвороб вищі ризики мати COVID-19. Повністю почитати дослідження можна тут ▶ https://bit.ly/35hNvsD

Висновок дослідження такий: виявлено, що за три місяці після позитивного тестування на COVID-19, кожна п’ята людина вперше отримала діагноз тривожність, депресія або безсоння. Це приблизно вдвічі частіше, ніж у групах з іншими хворобами, з якими порівнювали. COVID-19 також був пов'язаний з діагностуванням повторного психічного розладу у людей, які вже мали в анамнезі психічні проблеми — їхня частка склала майже 6%.

Помітили також незначне збільшення діагностування деменції саме після хвороби на COVID-19. Загалом з проаналізованих даних 18% людям діагностували психічний розлад протягом трьох місяців після того, як вони перехворіли на COVID-19.

Дослідники також з’ясували, що люди з уже існуючим психічним розладом, діагностованим приблизно за рік до пандемії, мали на 65% більше шансів мати COVID-19, ніж люди без розладу. При цьому були враховані відомі фактори ризику захворіти на COVID-19.

Що означають ці дані? Ймовірно, наявність психічного розладу можуть додати до факторів ризику захворіти на COVID-19. https://bit.ly/38y5xZr Крім цього, існуючі до цього припущення, що люди, які перехворіли на COVID-19, будуть піддаватися вищим ризикам мати психічні наслідки після хвороби, підтвердилися.

Тож зараз ще одним викликом під час пандемії може стати боротьба з такими наслідками і пошук шляхів лікування, які зможуть цьому якось запобігти. Це серйозний сигнал, що криза ментального здоров’я може стати ще більшою, ніж існувала до COVID-19.

Завдання кожного з нас — зменшити ці ризики для себе та своїх близьких. Зробити це можна з допомогою турботи про своє ментальне здоров’я та зменшення ризиків підхопити вірус. Про другий пункт ви вже все знаєте — це про дотримання фізичної дистанції, носіння маски, гігієна рук та зменшення контактів з іншими людьми.

Щодо турботи про ментальне здоров’я можна розпочати з цієї статті Спецпроєкт «Психея» ▶ https://bit.ly/3nz4PjS Вона охоплює саме тему піклування про ментальне здоров’я в часи пандемії.

Уляна Супрун

Tags: Коронавирус, Полезное
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments