Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ментальний COVID

В медицині є таке поняття як “bidirectional association” — двостороння залежність між різними хворобами. Простими словами це означає, що наявність хвороби А підвищує ризики мати хворобу Б. При цьому хвороба Б може стати причиною появи хвороби А чи значно підвищувати ризики її мати. Прикладами цього можуть бути цукровий діабет 2 типу та депресія.

Як саме вони пов’язані? Люди з цукровим діабетом приблизно вдвічі частіше розвивають депресією, ніж ті, які його не мають. Натомість депресія збільшує ризики появи цукрового діабету та погіршує його лікування. https://bit.ly/2GWtRck, https://bit.ly/35jlIYE.

Зараз починають знаходити схожий зв’язок між COVID-19 та психічними розладами. Поки це питання ще досліджують і робити остаточні висновки ще рано. Але вже можемо зробити такий висновок — зараз як ніколи важливо піклуватися про своє ментальне здоров'я, підтримувати у цьому близьких та звертатися до фахівця, коли відчуваєте, що є проблема. Разом з цим дотримуватися всіх заходів, аби не підхопити вірус та не захворіти.

Нещодавно опублікували результати великого когортного дослідження, в якому аналізували дані 69 мільйонів людей, понад 62 млн з яких мали COVID-19. Науковці досліджували, чи підвищувала хвороба COVID-19 ризики мати психічні наслідки — депресію, тривожність, безсоння та деменцію. Порівнювали ці ризики з грипом, іншими інфекціями дихальних шляхів, шкірними інфекціями, жовчнокам’яною хворобою, сечокам’яною хворобою та переломом. Також аналізували чи мають люди з психічним розладом в історії хвороб вищі ризики мати COVID-19. Повністю почитати дослідження можна тут ▶ https://bit.ly/35hNvsD

Висновок дослідження такий: виявлено, що за три місяці після позитивного тестування на COVID-19, кожна п’ята людина вперше отримала діагноз тривожність, депресія або безсоння. Це приблизно вдвічі частіше, ніж у групах з іншими хворобами, з якими порівнювали. COVID-19 також був пов'язаний з діагностуванням повторного психічного розладу у людей, які вже мали в анамнезі психічні проблеми — їхня частка склала майже 6%.

Помітили також незначне збільшення діагностування деменції саме після хвороби на COVID-19. Загалом з проаналізованих даних 18% людям діагностували психічний розлад протягом трьох місяців після того, як вони перехворіли на COVID-19.

Дослідники також з’ясували, що люди з уже існуючим психічним розладом, діагностованим приблизно за рік до пандемії, мали на 65% більше шансів мати COVID-19, ніж люди без розладу. При цьому були враховані відомі фактори ризику захворіти на COVID-19.

Що означають ці дані? Ймовірно, наявність психічного розладу можуть додати до факторів ризику захворіти на COVID-19. https://bit.ly/38y5xZr Крім цього, існуючі до цього припущення, що люди, які перехворіли на COVID-19, будуть піддаватися вищим ризикам мати психічні наслідки після хвороби, підтвердилися.

Тож зараз ще одним викликом під час пандемії може стати боротьба з такими наслідками і пошук шляхів лікування, які зможуть цьому якось запобігти. Це серйозний сигнал, що криза ментального здоров’я може стати ще більшою, ніж існувала до COVID-19.

Завдання кожного з нас — зменшити ці ризики для себе та своїх близьких. Зробити це можна з допомогою турботи про своє ментальне здоров’я та зменшення ризиків підхопити вірус. Про другий пункт ви вже все знаєте — це про дотримання фізичної дистанції, носіння маски, гігієна рук та зменшення контактів з іншими людьми.

Щодо турботи про ментальне здоров’я можна розпочати з цієї статті Спецпроєкт «Психея» ▶ https://bit.ly/3nz4PjS Вона охоплює саме тему піклування про ментальне здоров’я в часи пандемії.

Уляна Супрун

Tags: Коронавирус, Полезное
Subscribe

 • Улыбаемся и машем

  Осьминог нашёл на дне камеру, нажал на спуск и выиграл фотоконкурс. Приз на Ocean Art Underwater Photo достался моллюску за красочное селфи, где…

 • История создания кинофильма "Пятый элемент" (1997)

  "Пятый элемент" — французский англоязычный фантастический боевик 1997 года, снятый Люком Бессоном. Сценарий к "Пятому элементу" Люк Бессон начал…

 • Новости ИТ и маркетинга

  видео на ютуб Рубрика: IT-разработка. Тема: Apple займется разработкой 6G. В свое время Apple упустила шанс выпустить первый в мире…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments