Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Про Жванецького і не тільки

Тут на Фейсбуці виникла цікава дискусія стосовно етики. Я не фахівець із етики, але не можу її проминути.

Кажуть, що один поганий вчинок людини перекреслює все її достойне життя. Наводять для підкріплення відомий жарт про МакФарлана-будівничого та його козу.

Але.

За своє життя я не бачив жодної людини, яка би не помилялася хоча би раз. Теорія про те, що одна помилка перекреслює все життя, веде до висновку, що всі без виключення є негідниками, оскільки кожен хоч раз помилявся. Цей моральний релятивізм дуже вигідний найбільшим негідникам, і саме тому вони його підтримують і поширюють. Подумайте про це.

А жарт про МакФарлана, на мій погляд — це сумний жарт про невдячність людей, про їхнє бажання прикрити власні погані вчинки теорією про те, що одна помилка перекреслює все життя, — отже, всі негідники, отже, добрі вчинки не мають сенсу, бо не важать на вагах життя нічого.

Коли ви робите етичні судження, подумайте про дві речі. Перше — про те, чи хотілося би вам, аби вас судили таким жорстким судом. «Не роби іншому того, чого не бажаєш собі», — цей імператив існує в усіх релігіях і цивілізаціях (власне, він відрізняє цивілізацію від нецивілізації).

Друга річ, про яку варто подумати, — чи не стали ви мимохіть інструментом поширення філософії негідників, які доводять безсенсовність добра, бо крапля зла перевішує все добро цілого життя.

Валерій Пекар

Tags: Интересное
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments