Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

100 активістів проти 500 ментів у броні

Під Шевченківським судом Києва вчора ми провели практично весь день. І якщо перша його половина — це чай, кава, розмови про політику, то друга — це кров, вогонь, сльози, бійки, дим та поранення.

Під вечір ситуація напружувалась. Активісти потроху розходились, «космонавти» навпаки — сходились. Але ми, не повірите, разом із дружніми організаціями через Фейсбук змогли мобілізувати людей, щоб заблокувати всі виїзди зі суду. У нас був план, який майже спрацював. Але у житті «майже» не рахується...

Активисти перекрили людьми всі виходи з території. Це була добре спланована та скоординована операція дружніх організацій. До цього додайте невідомі автівки, забудькуваті власники яких залишили їх прямісінько під воротами суду, перекривши всі в‘їзди та виїзди (щоб Ріффмастера не змогли вивезти до СІЗО), а також дві аварії, які, неначе спеціально, сталися біля інших виїздів. Це був день сповнений приємних, ніким не спланованих, несподіванок. Ага.А далі почався заміс з беркутами. Спочатку (ще коли суд не проголосив рішення) менти намагалися «качати» власників машин, які перекривали виїзд з суду. Після пари-трійки інцидентів зі штовханиною міліція, себто, як її там зараз — поліція, відступила. А потім суд проголосив, що Ріфф залишається під вартою – і «космонавти» відразу ж переходять у атаку. Прорив однієї лінії активістів, прорив другої лінії активістів. Багато побитих (нам і нами) облич та пик. Порвані куртки, рюкзаки, розбиті губи, брови, ниючі руки, перелякані строковики, дим, сльози на очах та наелектризоване повітря. Для багатьох — вперше з часів Майдану. Для декого — взагалі вперше в житті. Велика частина наших «демсокирян» пройшла бойове хрещення — відчули як солодко пахне дим та як сильно б’є беркут (і як солодко бити його у відповідь). Нічого, далі буде гірше, але цікавіше.Тим часом беркут продовжував відтісняти активістів — Антон Колумбет та Серж Марко відчули себе буквально тротуарами. По них просто потоптались з десяток бійців МВС, які місили всіх підряд. З боями переважаючі сили супротивника відтіснили активістів, і машина з Ріффом прорвалася з двору суду. Це дорого коштувало і ментам, чимало з яких раптом з‘ясовували, що вони оточені не своїми друзяками, а зовсім навпаки, але і наші люди платили дорогу ціну.Настав час шукати затриманих та поранених. Затриманих нуль. З пораненими гірше, навіть якщо не зважати на звичайні для масових сутичок синці і забої – двоє наших працівників штабу і декілька активістів прямо зараз проходять обстеження у лікарнях, ми тримаємо руку на пульсі і продовжуємо збирати інформацію про інших постраждалих.

Решта — отримали синці, порвані речі та розуміння того, що 2013 рік повернувся. Попереду — кримінальна справа, яка прилетить комусь із нас за організацію та нові битви.

А де битви, там і ми. І якщо нас буде більше - ми їх виграємо, доведено двома Майданами. Ми часто читали в коментах "поки ви на мітинги ходите - це мені не цікаво, от як буде справжній заміс - я прийду". З усією повагою повідомляємо, що заміси почались, то ж приходьте, нам дуже не вистачає досвічених бійців. Нас має бути більше.

Передати привіт та подякувати донатами нашим мужнім активістам можна ось тут.

Передавати привіт мусорам, суддям та прокурорам не треба. За вас це зробить Юрій Гудименко.Tags: Аваков, ДемСокира
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments