Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

"Не той" менталітет

Після дописів про легалізацію медичного канабісу, секс-роботи, грального бізнесу ми побачили, що людей прогресивних, що не бажають ставати у позу страуса та транслювати лівацькі байки, все ж дуже багато. Це добре. Сьогодні ми продовжимо цю тему та поговоримо про громадянські права.

На черзі — «Дикий Захід», «ми хочемо, щоб було як в Америці», «нашім людям аружіє нільзя», тобто право на самозахист і володіння цивільною зброєю.

«Не з нашим менталітетом дозволяти людям зброю» — каже дехто. «Понапиваються і перестріляються!» — підспівують інші. «Зброю будуть мати тільки багатії» - обурюються прості люди.

Давайте я розкажу вам про наш менталітет. Кількома простими і зрозумілими фактами.
Володіння цивільною зброєю в Україні легальне і доступне кожному несудимому громадянину, якому виповнилося 21 рік та у якого немає медичних застережень.

Зараз, сьогодні, в цей самий момент близько мільйона наших сусідів, родичів, колег — легально володіють вогнепальною зброєю, яка зберігається у них вдома. У вашому багатоквартирному будинку точно є кілька озброєних сусідів. Вони аж ніяк не «блатні», не силовики, не належать до чиновників чи депутатів. Вони мають різні мирні професії та різний рівень заробітку. Рушницю або карабін при бажанні прямо сьогодні можна купити як за півмільйона гривень, так і за 5 тисяч. Витягуйте голову з піску, панове страуси. Ви вже живете серед людей, у яких є зброя. Приблизно з 1997 року.

Ось вам ще. Штатна чисельність МВС — 373 000 осіб. Озброєних громадян в Україні — в два з половиною рази більше. Що ж ми бачимо насправді? Числені гучні скандали з силовиками, пов'язані із застосуванням зброї та кримінальну хроніку з використанням нелегальної зброї.

Де ж мільйон українців, які повинні понапиватися і постріляти сусідів за ввімкнений в суботу зранку перфоратор? Стрілянина в школах і нічних клубах з зареєстрованих рушниць?

Не напиваються, не стріляють — та що ж не так? Все так. Просто не варто жити лівацько-совковими стереотипами, які навязуються тими, хто не хоче бачити в українцях гідність, волю та розум. Тими, кому не потрібні свідомі громадяни своєї країни, які стоять за свої права і боляче луплять по хребту державну машину за кожне зазіхання на них.

Тими, кому вигідніше неосвічений, бідний електорат, серед якого легко зайняти посаду пастуха і стригти вовну в свої кишені. У 2014 році московитська навала посунула на нашу землю. Регулярної армії, здатної чинити спротив, залишилося кілька тисяч, завдяки царюванню Януковича і його поплічників, і ми всі, до речі, знаємо під якими назвами вони знову рвуться до влади.

Тоді українці з власною цивільною зброєю збиралися в добровольчі батальйони і протягом перших, критичних місяців, великою ціною, але забили проект «наваросія» назад Путіну в горлянку. То що, може досить про «не той» менталітет?

У програмі Демократичної Сокири наріжним каменем є право українців на захист і на володіння зброєю. На сьогодні законодавче закріплення таких прав громадян України вимагає великої роботи, а ще більше — подолання потужного спротиву, який чинять представники керівництва держави з совком головного мозку. Ті самі, які кажуть вам «коли вб'ють — тоді й приходьте». Ті самі, які їдуть на виклик годинами, щоб обвести тіло крейдою. Ті самі, які розказують що їх обрали громадяни, але викидають громадян з процесу обговорення Закону про зброю і намагаються підсунути ідіотські ментовські забаганки, замість представляти інтереси народу України. Їхні прізвища ми теж, до речі, знаємо.

Номінальне право на захист у нас начебто є, але виписане так, щоб можна було покарати за перевищення сили. Завжди, за будь-якої ситуації. Бо закон — спадок рабовласницької імперії — досі розглядає людину як раба, у якого не може бути права на прийняття рішень, на власність, на життя.

Першим кроком до виправлення цього збочення має стати внесення змін до Законів і Кодексів, які не дозволять розглядати як злочинця людину, що захистила себе.

Володіння зброєю регулюються відомчим наказом МВС, а повинно — Законом України про цивільну зброю. Нормальним законом, а не збіркою комплексів і розумових вад
окремих чиновників. Тоді право громадянина буде визначатися самими громадянами, а не одним, навіть «найефективнішим» міністром. Це називається демократія, крихітко.

Право на володіння короткоствольною зброєю, придатною для повсякденного прихованого носіння — важливий елемент суспільної безпеки. Зараз злочинець знає, що його шанси отримати збройний спротив і серйозні травми замість відібраного гаманця або задоволення своїх збочених бажань — мінімальні.

Але якщо серед натовпу потенційних жертв буде хоча б з десяток озброєних людей, але невідомо хто саме? Тоді робота бандита перетворюється на небезпечну лотерею,
в результаті якої висока вірогідність не святкувати вдалий грабунок, а їхати в швидкій і, цілком можливо, в морг?

У держави повинна бути монополія на застосування сили, кажуть нам. А якщо держава не встигає — вмирай, але не смій завдати шкоди іншому рабу. Згиньте як роса на сонці, пастухи самозвані — кажемо ми, громадяни України. Захист громадян — це сервісна функція держави, що оплачується нашими ж податками. А наше право на захист гарантоване Конституцією, і всі ваші недолугі папірці, які ви намагаєтеся нам підсунути замість неї — не варті уваги.

Єлісей Ходоловський, спікер з питань самозахисту, №8 у списку Демократичної Сокири до Київради, округ №12.

Програма Демократичної Сокири про розвиток права на захист.

Tags: ДемСокира
Subscribe

 • До молдовського питання

  Все, що ми бачимо за останні роки – як і більшість років до того – це хаотичні, незрозумілі, поодинокі дії України у бік Молдови і навпаки. З одного…

 • Лайфкак

  Френды спрашивают, где взять костюм антивакцинатора на Хэллоуин. Да зачем костюм, достаточно вот такой наклейки на машину или нашивки на костюм.…

 • Каву ідеш пити, Ігоре Валерійовичу?..

  Є публічні історії. Ви про них знаєте. Є непублічні. Анонсувати які – це зашкодити справі. І зараз можна зробити одну з непублічних історій…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 30 comments

 • До молдовського питання

  Все, що ми бачимо за останні роки – як і більшість років до того – це хаотичні, незрозумілі, поодинокі дії України у бік Молдови і навпаки. З одного…

 • Лайфкак

  Френды спрашивают, где взять костюм антивакцинатора на Хэллоуин. Да зачем костюм, достаточно вот такой наклейки на машину или нашивки на костюм.…

 • Каву ідеш пити, Ігоре Валерійовичу?..

  Є публічні історії. Ви про них знаєте. Є непублічні. Анонсувати які – це зашкодити справі. І зараз можна зробити одну з непублічних історій…