Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Кусь!

Чи бували у вас в житті ситуації, коли виконання закону ставило вас в програшне становище по відношенню до інших? Переконані, що були.

Знаєте, ось це неприємне відчуття, яке виникає, коли ти наприклад стоїш у заторі, а повз тебе по смузі руху громадського транспорту пролітають «хитрозробленні»? Або коли ти шукаєш місце для парковки, а хтось ставить свій таз на газоні? Або коли ти збираєш сміття після пікніку, а поруч п’яне бидло лупить пляшки об дерева та регоче?

Закони — це концентровані соціальні норми. Суспільство домовляється саме з собою про певні правила гри, і самостійно маргіналізує тих, хто їх порушує.

Але в Україні, чомусь, не так. В Україні чомусь той, хто закони задля себе ріднесенького порушує, завжди перебуває у виграшнішому становищі, ніж законослухняний. Ба більше, суспільство це повністю толерує.

Демократична Сокира на виборах в Київраду систематично зіштовхується саме з такою ситуацією. Спочатку — незаконне рішення ТВК про відмову реєстрації. Потім — суд, який погоджує незаконне рішення. Вже потім — виграний суд, купа бюрократичної тяганини і так далі.

А чи знаєте ви, як все це впливає на виборчу кампанію? Пояснимо — у нас вкрали два тижні з чотирьох дозволених. Чому з чотирьох? Тому що ми робимо все по закону. Вся агітаційна продукція, яка використовується для місцевих виборів, має бути виготовлена за кошти з виборчого рахунку. І з обов'язковим його друком на самій продукції, включно з агітаційними наметами. Рахунок має відкриватись після отриманої постанови ТВК, яку ми отримали після двох судів....ну, ви зрозуміли.

І весь, ВЕСЬ цей час ми спостерігаємо, як наші шановні колеги по політичному фронту взагалі не заморочуються друком навіть агітаційних кубів з необхідними написами. Партійні газети, сплачені неіснуючими ФОПами. Порушення термінів агітації. Порушення місць агітації. Порушення, порушення, порушення...

А ми, тільки через те, що хочемо зробити все по закону, маємо чекати завершення юридичних процедур.

Звісно, можна робити як всі — наплювати на закон, порушувати заради політичної доцільності, а на моніторингові звіти громадського сектору сміятись у обличчя і рекомендувати звернутись до правоохоронних органів. Але чим ми тоді будемо відрізнятися від них? І хіба ж це та сама нова якість української політики, до якої ми всі прагнемо?

Ні. Але реакція має бути. І тому Демократична Сокира оголошує старт кампанії «Кусь!».

Фіксуйте всі порушення виборчого законодавства та відправляйте їх на електронну пошту — kyiv.region@sokyra.party. Ми будемо власними силами складати звіти та відправляти їх у відповідні інстанції. А кожен, хто зафіксує порушення — отримає підвищення ваги голосу!

Що шукати?

1. На агітаційних наметах/кубах/прапорах та інших конструкціях має бути вказано підприємство, яке друкувало, або інформацію, що друк здійснено з використанням обладнання відповідного кандидата або партії (організації партії), яка висунула кандидата (кандидатів), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
2. Різноманітні «подарунки» на заходах, пакети з ніштячками.
3. БУДЬ-ЯКЕ застосування адмінресурсу — агітація в навчальних закладах, органах влади, комунальних та державних підприємствах.
4. Розміщення агітації не в спеціально відведених для цього місцях з порушенням благоустрою.

Чекаємо на ваші фоточки!

Демократична Сокира

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments