Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Кусь!

Чи бували у вас в житті ситуації, коли виконання закону ставило вас в програшне становище по відношенню до інших? Переконані, що були.

Знаєте, ось це неприємне відчуття, яке виникає, коли ти наприклад стоїш у заторі, а повз тебе по смузі руху громадського транспорту пролітають «хитрозробленні»? Або коли ти шукаєш місце для парковки, а хтось ставить свій таз на газоні? Або коли ти збираєш сміття після пікніку, а поруч п’яне бидло лупить пляшки об дерева та регоче?

Закони — це концентровані соціальні норми. Суспільство домовляється саме з собою про певні правила гри, і самостійно маргіналізує тих, хто їх порушує.

Але в Україні, чомусь, не так. В Україні чомусь той, хто закони задля себе ріднесенького порушує, завжди перебуває у виграшнішому становищі, ніж законослухняний. Ба більше, суспільство це повністю толерує.

Демократична Сокира на виборах в Київраду систематично зіштовхується саме з такою ситуацією. Спочатку — незаконне рішення ТВК про відмову реєстрації. Потім — суд, який погоджує незаконне рішення. Вже потім — виграний суд, купа бюрократичної тяганини і так далі.

А чи знаєте ви, як все це впливає на виборчу кампанію? Пояснимо — у нас вкрали два тижні з чотирьох дозволених. Чому з чотирьох? Тому що ми робимо все по закону. Вся агітаційна продукція, яка використовується для місцевих виборів, має бути виготовлена за кошти з виборчого рахунку. І з обов'язковим його друком на самій продукції, включно з агітаційними наметами. Рахунок має відкриватись після отриманої постанови ТВК, яку ми отримали після двох судів....ну, ви зрозуміли.

І весь, ВЕСЬ цей час ми спостерігаємо, як наші шановні колеги по політичному фронту взагалі не заморочуються друком навіть агітаційних кубів з необхідними написами. Партійні газети, сплачені неіснуючими ФОПами. Порушення термінів агітації. Порушення місць агітації. Порушення, порушення, порушення...

А ми, тільки через те, що хочемо зробити все по закону, маємо чекати завершення юридичних процедур.

Звісно, можна робити як всі — наплювати на закон, порушувати заради політичної доцільності, а на моніторингові звіти громадського сектору сміятись у обличчя і рекомендувати звернутись до правоохоронних органів. Але чим ми тоді будемо відрізнятися від них? І хіба ж це та сама нова якість української політики, до якої ми всі прагнемо?

Ні. Але реакція має бути. І тому Демократична Сокира оголошує старт кампанії «Кусь!».

Фіксуйте всі порушення виборчого законодавства та відправляйте їх на електронну пошту — kyiv.region@sokyra.party. Ми будемо власними силами складати звіти та відправляти їх у відповідні інстанції. А кожен, хто зафіксує порушення — отримає підвищення ваги голосу!

Що шукати?

1. На агітаційних наметах/кубах/прапорах та інших конструкціях має бути вказано підприємство, яке друкувало, або інформацію, що друк здійснено з використанням обладнання відповідного кандидата або партії (організації партії), яка висунула кандидата (кандидатів), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
2. Різноманітні «подарунки» на заходах, пакети з ніштячками.
3. БУДЬ-ЯКЕ застосування адмінресурсу — агітація в навчальних закладах, органах влади, комунальних та державних підприємствах.
4. Розміщення агітації не в спеціально відведених для цього місцях з порушенням благоустрою.

Чекаємо на ваші фоточки!

Демократична Сокира

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments