Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Мабуть крім ДемСокири ніхто не зважиться на це

Прем'єр-міністр України повідомив, що через 15 років країні не буде чим платити пенсії.

Це правильна думка і з неї зроблено правильний висновок — поступова відмова від солідарної системи (молоді працюють — пенсіонери отримують). Очевидно, що молоді в країні все менше, а пенсіонерів все більше, і рано чи пізно ми прийдемо в ту точку, де повноцінні виплати виявляться неможливими.

Я не хочу детально зупинятися на нашому баченні вирішення проблеми, воно описане в партійній програмі й потребує перегляду, позаяк там значна частина рішення зав'язана на земельній реформі, яка була проведена за принципом «крок вперед, два назад», і там, де країна могла отримати мільярди доларів, вона швидше за все отримає милостиню і підбадьорливе поплескування по плечу.

Я також не хочу говорити про те, що при Зеленському ніякої відмови від солідарної пенсійної системи не буде, тому що а) рішення непопулярне, б) рішення дуже непопулярне, в) не встигне.

Я навіть не хочу зупинятися на тому, що ми зараз в режимі реального часу профукуємо мільярди в бюджет.

Земельна реформа проведена за максимально неприбутковим сценарієм, легалізація грального бізнесу пройшла за сценарієм росіянина Бориса Баума з ОЗУ «Лужниківські», від введення ПНВК Зеленський відмовився через день після перемоги на виборах, хоча цей пункт був у його програмі, з секс-індустрії й канабісу до сих пір годуються прокурори і менти, хоча проста думка «легалізувати і обкласти податками» не тільки принесла б в бюджет мільярди прямо (через податки) і опосередковано (через нові робочі місця), але й сильно зменшила б рівень корупції. Я про це багато говорив, я для цього багато робив, я втомився.

Я хочу сказати про інше.

Розумієте, цю реформу все одно доведеться проводити. Рано чи пізно. Не сьогодні, так завтра, не завтра, так післязавтра. Це неминуче. Не можна вічно витрачати більше грошей, ніж заробляєш. Залізний банк Браавоса в кінці кінців поплескає тебе по плечу.

Це повинен хтось зробити. Повинен вийти і сказати: все, припливли. Грошей немає. Пенсійний вік підвищується, солідарна система швидко й рішуче відходить у минуле. Тепер ви самі відповідаєте за своє майбутнє. Ось вам накопичувальна (на першому етапі найімовірніше, змішана солідарно-накопичувальна) система, ось у вас є зарплати, відкладайте собі на старість.

Це ваше життя, це ваше майбутнє, майте сміливість планувати його самі. Це жорстокий світ капіталізму, а держава в ньому — сервісна служба для забезпечення безпеки й дотримання рівних правил гри. Соціалізм не працює, його залишки, що розкладаються, не працюють тим більше. Ми вас підтримаємо, ми забезпечимо тих, хто вже на пенсії й готується на неї вийти, але молодь не отримає пенсій ні від кого, крім себе. Це реальність.

Ось доходи, ось витрати, ось єдине можливе рішення. Все, крапка. Дас іст аллес.

Як же будуть ненавидіти цих людей. ЯК ЖЕ ЇХ НЕНАВИДІТИМУТЬ. Цю ненависть можна буде різати на шматки. Ця ненависть буде висіти в повітрі, як туман.

Ця ненависть не торкнеться Фокіна та Кравчука, Кучми і хто в нього там ще був. Ненависть омине тих, хто був після них і хто міг прийняти це рішення вже десятки років назад, коли ситуація не була критичною, коли можна було пройти її безболісно й гладко, коли потрібна була не термінова операція без наркозу, а пара таблеток і масаж. Ненавидітимуть тих, хто прийняв єдине можливе рішення і не дав пацієнту померти. ЯК. ЖЕ. ЇХ. БУДУТЬ. НЕНАВИДІТИ.

Хоча чому я говорю «їх»? Адже це неправда.
Нас. Ненавидітимуть нас.

Але рішення ми все ж приймемо.

Юрій Гудименко, член Політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 46 comments