Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Перевірено - мін немає

Ми любимо робити якісь речі першими у Галактиці (або, принаймні, першими в Україні). Перший в Європі додаток, завдяки якому кожен прихильник може у режимі реального часу впливати на дії партії і навіть змінювати склад керівництва. Перші в Україні праймеріз, де самі прихильники розподіляли кандидатів по місцях у списку (а не якийсь невідомий дядько зробив це за них і за гроші). Перша в Україні система, у якій кожен активіст має тим більшу вагу впливу на партію, чим більше він на партію працював. Перші в Україні щомісячні звіти з усіма надходженнями та витратами...

Але нам цього замало. Ми хочемо бути першими в усьому. Ми вже зараз прозоріші за всіх (наскільки це дозволяє українське законодавство, яке створене, здається, для позаминулого сторіччя і гадки не має про існування «Приват24» і кредитних карток), ми вже зараз відкритіші за всіх, але цього мало.

Ми зробили ще один крок, якого ніхто не робив до нас. Він стосується болючого місця майже всіх українських партій: репутації людей у виборчих списках.

Перш, ніж дозволити комусь балотуватись від нашої партії, ми проводимо ретельну перевірку кандидата — минуле, нинішнє, вподобання, місце роботи, фінанси і так далі. Тому вірогідність того, що у нас у списках опиниться якийсь ватник або людина, що декларує інші, не праволіберальні цінності, або просто крадій і корупціонер, досить мала. Але, на нашу думку, цього недостатньо, адже перевірку має здійснювати хтось третій. Тому ми із найдовшим, столичним передвиборчим списком звернулись до незалежного аудитора.

Ще раз.

Ми вперше в Україні офіційно передали виборчий список до незалежної платформи для всесторонньої перевірки репутації та аудиту кожної людини у списку. Це корпоративні норми: перевіряти мають люди не зі штату корпорації. І це правильно. І ми це зробили. Ми підписали домовленість із VoxCheck і до подання документів у ТВК передали їм список на аудит.

VoxCheck — це визнана аналітична платформа, яка займається вивченням політичних та економічних процесів в Україні, що створена у 2014 році. VoxCheck вивчає багато чого: від діяльності депутатів до фейків про коронавірус, від політичних уподобань українців до церковної конкуренції. VoxCheck роками підтверджували діями власну незалежність і відповідність своїм принципам. Для нас було великою честю укласти із платформою меморандум та доручити їм перевірити наших кандидатів на безоплатній основі.

Якою була наша мотивація? Передусім — перевірити кандидатів, довести їхню чесність та незаплямованість репутації. Як наслідок — ще раз продемонструвати, що займаємось політикою нового типу — відкрито та прозоро.

Навіщо це було VoxCheck? VoxCheck вболіває за відкриту політику, за високий рівень політичної культури та прозорість українських партії. Ми та VoxCheck дійшли повної згоди у розумінні того факту, що чим менше у політиці корупціонерів і неадекватних особистостей, тим краще для кожного мешканця країни. Наші цінності у цьому питанні повністю ідентичні.

Мабуть, вам цікаво дізнатись результати перевірки? Отож, незалежні аудитори перевірили кожного кандидата у київському списку по судовим реєстрам, по боргах та несплаті податків, по кримінальних та адміністративних справах, перевірили на наявність фінансових махінацій, зв‘язків із корупціонерами, перевірили соціальні мережі. За кожну наявну проблему кандидат отримував штрафний бал, за кількістю штрафних балів отримував колір – від «зеленого світла», тобто відсутності проблем, до червоного, який означав рекомендацію негайно викреслити людину зі списків і ніколи не мати з ним справу.

За результатами перевірки VoxCheck нашого списку до Київради жоден із кандидатів не був визнаний таким, що несе репутаційні втрати партії. Ми не отримали рекомендацій зняти з виборів того чи іншого кандидата. З деякими кандидатами, по яким заблимала «жовта лампочка», ми провели більш детальну перевірку. Найцікавіша ремарка стосувалась одного кандидата, який ставив лайки українській порноактрисі. Ми з усією серйозністю сприйняли цей сигнали та провели з ним сувору, наскільки могли, розмову.

Він більше не буде (але і менше, мабуть, також). І тільки після отримання результатів аудиту, після додаткових перевірок і отримання відповідей на всі питання список було передано до ТВК на реєстрацію.

В цілому наші кандидати отримали середній бал 4,77 за 5-бальною шкалою VoxCheck. А методологію перевірки детально описано на сторінці платформи.

Нам приємно доводити власну «незашквареність». І ще приємніше, коли це доводять незалежні експерти. Наш список чистий неначе кокаїн Володимира Зеленського і з ним (не з Зеленським) ми будемо перемагати 25 жовтня.

Ми вдячні всій команді VoxCheck, яка на безоплатній основі днями та ночами ретельно перевіряла наших кандидатів. Ми сподіваємося, що практика незалежного аудиту передвиборчих списків стане правилом не тільки для нас, але і для інших партій, принаймні проукраїнських. Це челендж, до якого ми готові. Чи готові для цього інші – покаже час.

Ваша Партія.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Posts from This Journal “ДемСокира” Tag

 • Ми на 1 грудня планували мирну акцію

  але якщо Володимир Зеленський наполягає... Отже ми — держпереворот, бо: - анонсували на 1 грудня безстрокову акцію з вимогою відставки Андрія…

 • Добро переможе бабло

  Поліція склала на нас адмінпротокол, черговий «експерт-політолог» звинуватив у фінансуванні Медведчуком, а віцеспікер парламенту, пан Корнієнко в…

 • Політраду Демократичної Сокири обрано!

  Ця знакова подія сталась сьогодні рівно о 00:00. Вперше в історії української політики звичайні громадяни обрали керівництво для своєї партії. Хоча…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments