Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як ми будемо боротися із ТВК

Кожна хороша історія починається з передісторії.

Демократична Сокира — партія. Партія — це юридична особа. Партія повинна мати осередки. Обласні. Це прямо передбачено законом про політичні партії.

Осередки у партії бувають двох видів: зі статусом юридичної особи та без статусу юридичної особи. І те й інше — річ законна. Партія МОЖЕ, а не ЗОБОВ'ЯЗАНА відкривати осередки в статусі юридичної особи. А може й не відкривати. Ми відкрили всі осередки без статусу юридичної особи тому що могли. Важливий момент. Оскільки осередки без статусу юридичної особи, то вони не можуть мати рахунків у банку.

Ми підготували пакети документів для участі організацій партії у місцевих виборах згідно із вимогами виборчого кодексу, статуту партії та рішень зборів обласних осередків.

Тепер УВАГА! Одним з елементів пакету документів є платіжка від банку про сплату застави за участь у місцевих виборах.

Виборчий кодекс. Абз. 4 ч. 2 Стаття 225.


«… Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) АБО ОРГАНІЗАЦІЯ ВІДПОВІДНОЇ ПАРТІЇ ВИЩОГО РІВНЯ, а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо».

Це ключовий момент. Саме до цього за нашою інформацією має претензію Київська Територіальна Виборча Комісія.

До виборів ми готувалися. Ми прораховували місця, де нас можна «кинути» з реєстрацією списку або мера. Одне із них це криве тлумачення виборчого кодексу та прикидання дурником з боку ТВК. Саме тому всі наші осередки ще 10 вересня були повідомлені, що треба звернутись до свого ТВК за консультацією.

Відповідь в усіх ТВК, крім Києва, була однозначна: «оскільки юридичні особи осередків відсутні, то ніхто, крім самої партії не може внести заставу за організацію партії, бо тільки вона в цьому питанні має цивільну правоздатність». В Києві нам так і не надали алгоритм сплати у випадку відсутності юридичних осіб місцевих організацій.

Ми також проаналізували судову практику з цього питання і побачили там, що у схожих справах сама партія визнавалася належним платником застави за місцеву організацію партії.

Документи 22.09.2020 в Києві у нас прийняли. І потім щодня ми телефонували в ТВК та тримали на контролі питання відповідності нашого пакету документів до вимог законодавства. І все, крім застави, відповідало.

ТВК мало 5 діб з моменту отримання документів на винесення рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації. І поки київська ТВК вчилась читати Виборчий кодекс та думала про таємничі сили організацій вищого рівня — регіони реєструвались. З таким самим пакетом документів. Без питань та нарікань. Нормальні застави за свої гроші. 6 штук доїхало, ще 4 підтвердили.

Настає 26 вересня 2020 року. Питання реєстрації Демократичної Сокири стрімко переносилось все пізніше та пізніше. На засіданні ТВК охочих приймати незаконне рішення було небагацько. Знадобилося 4 спроби, щоб в зрештою видати нам відмову у реєстрації.

Зважаючи на те, що ЦВК і Мінфін так і не народили інструкції сплати застав, а Виборчий кодекс не регламентує в якому статусі мають бути осередки партії, проте гарантує в частинах 4 та 5 статті 12 наступне:

4. Усі партії (організації партій), які набули статусу суб’єкта виборчого процесу відповідно до цього Кодексу, мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі відповідних загальнодержавних (відповідних місцевих) виборів у порядку та в межах, встановлених цим Кодексом.

5. Рівність прав і можливостей кандидатів, партій (організацій партій) — суб’єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі відповідних виборів забезпечується:

6. Рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, закладів, установ, організацій, їх посадових та службових осіб до кандидатів, партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу;

Тому ситуація, коли партії з осередками юридичними особами мають перевагу над партіями з осередками без статусу юридичної особи (коли обидва статуси передбачені законом про політичні партії) є неприпустимою.

Ба більше, те, що ми вже 8 годин не можемо отримати постанову про відмову у реєстрації також є порушенням наших виборчих прав

Вважаємо за необхідне повторити та заявити наступне:

Ми вважаємо рішення Київської міської територіальної виборчої комісії незаконним, а наші дії законними та обґрунтованими та негайно готуємо звернення до суду щодо порушення наших виборчих прав.

Право обиратись та бути обраним — таке ж важливе як право на життя чи освіту. У нас це право хочуть забрати. Нахабно, тупо та, схоже, нерозсудливо.

Демократична Сокира йде до суду оскаржувати це незаконне рішення та відстоювати свої права. Готуйте мечі.

Дату та місце суду я вам обов’язково повідомлю.

З вами був Тарас Котов, спікер Демократичної Сокири з питань права та №9 виборчого списку Демократичної Сокири по Києву.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

 • С - смекалочка

 • Взоржал

 • В крации

  Восставшие из ада, но голос молодой... Звонят, шоб нашу Васю перепугать пиздой... * * * Если в анекдотах про Чапаева и Петьку заменить их на Рика и…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments