Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Пропало всьо

В Києві пройшов тиждень на змішаному навчанні. Це коли частина класу вчиться у школі, а частина ніби-то має вчитися з дому, ніби-то дистанційно, ніби-то самостійно.

Сьогодні мені в рамках проекту «Сокирою в освіту» довелося цілий день розказувати вкрай стурбованим (читайте, ах@євшим) батькам, що це, чому це і що з цим робить. Вирішила основне повторити.

Один з протиепідемічних заходів — дотримання соціальної дистанції, або навіть збільшення такої дистанції. Відповідно у класі на 25 квадратних метрів ну ніяк не може за таких умов сидіти 30 учнів. Для цього вводиться змішане навчання. В ідеалі воно працює так — частина класу ходить в школу і сидить на уроці, а інша частина вчиться онлайн, або ж на дистанційці. Ну, це в ідеалі так. А насправді у нас виходить так, що частина класу вчиться в школі, а інша частина, отримує номери сторінок у вайбер і кричить «ура, канікули» та тупить в смартфони. Ну ок, не всі так роблять, деякі високомотивовані діти, шукають відеоуроки на теми, вчать, розбирають щось самотужки, щось пишуть і щось рахують. Але давайте будемо чесними — таких високовмотивованих дітей у всіх поколіннях було і є ну дуже мало.

Отже, якщо враховувати, що частину учнів відправили додому і скидають їм номери сторінок у вайбер, то вважайте, що їх не вчать. Адже це ніяк не навчання. Це тупо цифри у вайбер. Які не тягнуть ну ніяк на жоден із видів навчання. Та й навіть номери сторінок і вправ у класрумі — не навчання і приблизно. Це тупо цифри, які не мають ніякого значення.

Фактично ми отримуємо те, що у нас по всій Україні, кому «пощастило» потрапити в помаранчеву зону, тисячі дітей позбавлені одного з основоположних прав — права на освіту.

Але зараз, я вас дуже попрошу, в цій ситуації відчепіться від вчителів, перестаньте у ситуації, яка склалася, винуватити їх. Зараз вони в гіршому становищі навіть чим ви чи ваші діти. І зараз це взагалі і зовсім не їхня вина і не вина директорів шкіл і навіть не вина місцевих департаментів. А те, що в якихось школах, якось вчать «надомних дітей» вважайте це не обов'язковою програмою і не загальноприйнятою нормою, вважайте — це якраз проявом героїзму, винахідливості.

Вчитель, незалежно від кількості учнів виконує певний об'єм роботи. Тобто незалежно від того в класі 15, чи 40 учнів, вчитель читає свої 5-6 годин на день, а потім ще працює над підготовкою наступних уроків, перевіряє зошити. І сказати йому, щоб він після основної роботи, ще йшов і викладав уроки в зум, працював з надомниками — це десь так само, якби вам сказали після 8 годин роботи в офісі чи на касі, чи в цеху, «а тепер переходь у сусідній відділ і херач іще 8 годин. БЕЗОПЛАТНО». Не знаю, що в цій ситуації сказали б ви, а я б довго на таке волала матюки. Вчитель може, на власному героїзмі чи завзятості щось зробити але не зобов'язаний і не факт, що знайде на це час.

Хто ж винен у цьому? Вина цілком і повністю на міністерстві освіти. Адже це там, приймаючи і роздаючи усім рекомендації не подбали ні про копійку на реалізацію цих рекомендацій.

НІ НА МАСКИ
НІ НА АНТИСЕПТИКИ
НІ НА ДОПЛАТИ ПЕДАГОГАМ, які реалізовуватимуть змішане та дистанційне навчання.
Ні на навчання педагогів методикам дистанційного навчання.
Ні на технічні засоби дистанційного навчання.

Вдумайтесь, тим йовбакам з травня волали в усі отвори «робіть шось!!!». Вони й зробили — рекомендації і ні£уя. Вони всю відповідальність скинули на директорів. Вони пішли з комісіями кошмарить школи, перевіряючи наявність того, чого не дали. Адже все, що є зараз в школах — це придбане або місцевим бюджетом, або самими вчителями, або батьками. Але їм пох₴й. Вони пішли карати. Пішли карати тих людей, які нині, якраз на своєму героїзмі прикривають їхні довбані плагіаторські сраки.

Тому, навіть, якщо вам дуже хочеться поволати на Марію Йванівну, спиніться, видихніть і поспівчувайте їй. Реально, зараз саме час це зробити.

Спрямуйте свій гнів на МОН. Для цього пишіть листи з вимогою надати можливість наймати додаткового педагога або видавати додаткову оплату праці, для того щоб діти могли продовжувати навчання незалежно від того вдома вони чи ні. Щоб вчителям, які тягнутимуть на собі і навчання в школі і дистанційки, таки оплатили їхню працю належним чином. Щоб школам дали кошти на техзасоби для дистанційного навчання.

Пишіть освітньому омбудсменові, що ваших дітей позбавляють права на освіту (Конституція, стаття 53). Там на сайті Омбудсмена є зручна форма для персональних звернень. І не бійтеся відстоювати права своїх дітей, ніхто крім вас цього не зробить.

Шановні педагоги, якщо вам знову треба покричати «от тепер самі учіть своїх дітей», спиніться. Не треба. Батьки теж не легкий хліб їдять і це ви вчилися на педагога, а мама економіст, навіть якщо вона дуже хороша мама, навіть якщо вона дуже захоче, навіть якщо в неї розумні діти — вона не зможе грамотно побудувати освітній процес і дати повні знання відповідно до сучасних методик. Адже ви не робите апендиктомію своїм дітям тільки тому, що колись вам видаляли апендикс. Так і тут. Ми можемо допомогти, можемо підтримати, можемо мотивувати, можемо дати техніку — але батьки без педосвіти не можуть замінити вчителя, не можуть замінити школи. І зараз ми розуміємо як важко вам. Але і ви нас зрозумійте, після 8-10 годин робочого дня — навряд чи ви знайдете сили, ще 6 годин попрацювати вчителем. Так? І зараз ви не наважитесь стати за свої права, бо у вас дебільні профсоюзи і система покарань від директора, але це можуть зробити батьки. Станьте нам союзниками.

Сьогодні лише з подачі депутатів Голосу було проголосовано постанову про додаткове фінансування освіти з ковідного фонду. Та я навіть не беруся уявляти, коли ці гроші дійдуть на місця в школи. І в цій ситуації, що склалася, МОН має врешті вийти із свого сраного кола позитивного мислення і почати мислити реально. І в нас є шанс їх до цього підштовхнути.

Татуся Бо
Матюкливий блогер.
Мать 2 дітей.
Ужасна людина.
Радниця з питань освіти, культурки і вже не фізкультурки Демократичної сокири/

Підписуйтесь на Демократичну Сокиру та стежте та освітнім пеклом разом з нами. Будемо змінювати освіту на зло таким як Шкарлет.

Tags: Зеленский, Политика, Шмыгало, Экономика
Subscribe

 • Abbey Road Kharkiv edition

 • Коротко

  То, что нас не убивает - мутирует и пробует ещё раз. * * * Серед молоді багато тих, хто займається веб-камом і онліфансом, тому що в дитинстві…

 • Коротко

  Державне Бюро Розслідувань відкрило впровадження за розпалювання ворожнечі і агресивної війни на харківських ультрас за пісню "Путін-хуйло". * * *…

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments