Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Тема трудової дискримінації в Україні піднімається доволі часто

... особливо політиками і громадськими діячами лівого спрямування. На скрині один з таких прикладів. Чому ж роботодавці цікавляться сімейними питаннями жінок кандидатів на роботу?

Роботодавець платить за найманого робітника ЄСВ, до якого входить державне страхування у зв'язку з втратою працездатності. Декрет є таким випадком.

Якщо людина, яка йде в декрет, отримувала 10000, то зверху роботодавець платив 2200 грн ЄСВ з тієї самої страховкою. При виході в декрет, підприємець подає в соцстрах заяву-розрахунок на виплати за перші 126 днів втрати працездатності. При вищевказаної зарплати, сума становить округлено 41400 грн.

Соцстрах перераховує ці гроші підприємцю, підприємець повинен все до копійки віддати співробітнику, який вийшов в декрет. До цього місця все логічно: платилися страховка державі - держава виплатила страхову суму. А ось далі починається треш, який складно пояснити логікою. Зі своєї кишені роботодавець повинен заплатити ЄСВ від суми декретних, або в нашому прикладі трохи більше 9 тисяч. Так-так, зі своєї кишені, за ту виплату, яку так само оплачував в ЄСВ.

На цьому історія не закінчується.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Тобто, більше 3х років підприємець не може звільнити жінку, але що ще більш незрозуміло, не може закрити підприємство без обов'язкового її працевлаштування. При чому навіть тоді, коли договір закінчився за терміном.

У країні, де особливо малому бізнесу, щось планувати навіть на рік складно, це створює проблеми. Природно, що такий роботодавець буде враховувати сімейну історію при розгляді кандидатів на робоче місце.

У сухому залишку, така трудова дискримінація - це наслідок збоченості системи соціального захисту держави, в якій підприємці просто корма.

via Igor Petrichenko

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan dezembro 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments