Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

По краплі вичавлювати з себе жлобаВ усіх країнах є хороші та погані люди. Добрі та злі. Законослухняні та не дуже. Розумні, тупі та дуже тупі. І приблизно в тих самих пропорціях від країни до країни.

Ключова відмінність між країнами - в тому, як ці люди розташовані. Яким бути вигідно, а яким кепсько. Ідучи яким шляхом, ти вийдеш нагору.

В нас цього разу було два Дні Незалежності.

На одному йшли тисячами ветерани, волонтери і просто люди, які відчували єдність з країною, а донечка Ярослава Журавля несла потрет батька.
На другому був президент та Верка Сердючка.

На першому люди вдягали вишиванки як національний одяг.
На другому люди вдягали вишиванки як частину пародійно-клоунського костюму.

На першому співали повстанських пісень та грали на волинках.
На другому співали "Киевлянка, киевлянка, киевляночка - не путана, не воровка, не цыганочка" та "когда убегала от тебя без оглядки, шлепали шлепки мои пятки".

Перший виглядав як національне свято.
Другий виглядав як пердьож у філармонії.

Один був для громадян. Інший був для жлоба. Я не буду сором'язливо шукати евфемізми. Так, для жлоба. Самі вигадайте якийсь більш коректний термін, якщо хочете, я зараз не в настрої.

Сам по собі жлоб - це нормально. Жлоб є в будь-якій країні. Жлоб в будь-який країні складає значний відсоток "мас" - якщо не більшість. І немає в цьому нічого страшного. Якщо воно просто собі живе, працює на роботі, що не потребує великої відповідальності, бухає по п'ятницях та виїздить на шашлики щомісяця.

Різниця в тому, чи очолює жлоб країну.
Чи є жлоб зразком?
Чи вигідно бути жлобом? Чи вчить держава бути жлобом діточок? Чи показує жлоба як взірець для наслідування - будь таким і станеш популярним, ефективним, крутим?

Чи, можливо, держава робить так, щоб в країни вигідно було бути чимось більше. Вигідно бути патріотом. Вигідно захищати себе та рятувати інших. Вигідно мати смак та робити класні речі. Роби це - і матимеш шану, матимеш нагороди, матимеш статус.

Чи ні?

Ти артист? А яким артистом ти хочеш бути? Таким, як Верка Сердючка, чи таким, як Ріфмастер? А може таким, як Зеленський?

Держава наочно демонструє, куди тебе приводить тей чи інший життєвий вибір.

І це схоже на тупий жарт, що занадто затягнувся.

Віктор Трегубов

Tags: Зеленский, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments