Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Бабуся Ґейтвуд

Вона просто сказала дітям і онукам, що піде прогулятися. Взяла з собою мінімум речей. Інакше вони б запідозрили, що вона йде далеко і надовго і почали б її відмовляти. Де їх мати і бабуся вони дізналися з газет.

В середині 1950-х дружина звичайного фермера Емма Гейтвуд з Огайо прочитала в журналі National Geographic про Аппалачську стежку - складний піший маршруті протяжністю в 3500 кілометрів.

Тільки п'ятеро підготовлених чоловіків змогли подолати його за сезон. 68-річна жінка, мати 11-ти дітей, бабуся 23-х онуків і прабабуся 30-ти правнуків не довго думаючи вирішила випробувати свої сили і відправилася в дорогу.

Через 142 дні, схуднувши на 15 кілограмів, Гейтвуд благополучно дісталася до кінцевої точки маршруту, не маючи підготовки та спорядження: замість спеціального взуття у мандрівниці були звичайні кеди, замість намету і спального мішка - фіранка для ванни і армійська ковдра.

Список інших речей настільки малий, що його можна привести повністю: куртка, светр, шарф, шапка, мило, рушник, пластир, антисептик, маленька кружка з чайною ложкою, дві пластикові пляшки для води, ліхтарик, сірники і складаний швейцарський ніж. Все це вмістилося в невеликій саморобній сумці через плече. У неї не було ні карти, ні компаса, ні путівника. Маючи лише невеликий запас сиру і горіхів, решту їжі вона знаходила в лісі.

І це тільки початок історії. Бабуся Гейтвуд, як всі її називали, пройшла цей же маршрут через п'ять років ще раз, а потім прогулялася по ньому ще разок, коли їй було 75 років. Вона брала участь у багатьох інших тривалих переходах в горах Сполучених Штатів. І завжди незмінно подорожувала одна і без нічого. В середньому в день вона долала 22 милі (35,5 км).

В кінці 60-х «бабуся» стає кумиром величезної кількості туристів. Виникає новий напрям в туризмі - ультралегкий туризм, де використовується мінімум легкого і простого спорядження. Емма Гейтвуд використовувала свою популярність в боротьбі за мир, закликаючи людей жити в злагоді з природою.

Під час військових дій з боку США в Кореї і В'єтнамі, Емма Гейтвуд часто виступає з лекціями в університетах, в церквах, дає інтерв'ю на радіо і телебаченні. Для примирення воюючих чорношкірих банд Нью-Йорка Гейтвуд збирає вісім ватажків і відправляється з ними в гори. Вона називає себе «Пілігримом Миру». Її подорожі не мали будь-якої організаційної або фінансової підтримки. Все те невелике, що їй було необхідно, Емма Гейтвуд отримувала від випадкових людей.

«Прогулянка» бабусі Емми розтягнулася майже на 30 років. Всі ці роки вона на своєму прикладі показувала, що для щастя, для життя в гармонії потрібно зовсім не багато. Пройти пішки десятки тисяч кілометрів їй допомогли віра в успіх, позитивне ставлення до життя і любов до людей. Її шлях перервався так само несподівано, як і почався. Емма Ровена Гейтвуд загинула в автокатастрофі у віці 85 років.

Вона часто говорила: «Найпрекрасніша річ, яку може робити будь-хто - це ходити! До того ж, це дешево!».

За ці подвиги Гейтвуд по праву називають основоположницею цілого напряму в туризмі, яке отримало назву «легкоходіння».

Олександр Сарто © via @antar.tourism

Tags: Интересное, Ух ты!
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Культова - від слова культя?

  Кооперативні цінності бізнесів Коломойського. Продають не просто московитське, а гівняні авто. Хоча то тотожність. Останній Капіталіст

 • Fortunate Crab

  видео на фейсбук Нет, не фейк. Крабы-плавунцы умеют плавать.

 • И вот теперь пазл окончательно сложился

  Операцию «вагнеровцев» планировали, координировали и осуществляли четыре структуры: АП / ГУР / СБУ / ГПУ. АП - Валерий Кондратюк, зам главы АП в…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments