Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Докладно про перспективи Бєні

Вчорашні новини від Міністерства юстиції США у нашій рубриці "Спрашивалі-Атвєчаєм":

- Що то було?

Подання на арешт конкретних розташованих у США майнових активів (вартістю близько 70 млн.дол) чотирьох обвинувачуванних (І.Коломойський, Г.Боголюбов, М.Корф, У.Лайбер). Так, цивільний позов Приатбанка в США стосується більшого обсягу активів.

- Тю, і все?

Формально наразі - так. АЛЕ. Оскільки це подання Мінюсту США, то воно нерозривно пов'язано із обвинуваченнями конкретних осіб у конкретних кримінальних вчинках, які Мінюст США вважає доведенними та достатніми для таких арештів майна. Про це йдеться детально в текстах двох документів (на сайті Мінюсту США).

- Ну вже щось. А далі?

А далі - такий крок Мінюсту США (арешт майна) означає, що США, очевидно, готові висунути (чи може навіть вже висунули, але поки не оголосили) кримінальні обвинувачення (indictment) проти зазначених осіб. Точну дату оголошення обвинувачення зараз назвати складно, але факт вчорашнього арешту активів означає, що ймовірно це питання найближчої перспективи.

- А переклад для неюристів?

Оголошення обвинувачення (indictment) означає, що ці особи можуть бути затримані будь де в світі (в юрисдикціях, які підтримують таку співпрацю), або Мінюстом США може бути направлений запит на екстрадицію цих осіб до країн, де вони перебувають, з метою доставлення їх у США до суду.

- Ну це ще коли буде! А зараз?

А зараз, навіть вчорашнього подання Мінюста США із зазначенням кримінальних дій, у яких США підозрюють цих осіб, достатньо для того, щоб вони невідкладно потрапили у систему World-Check, що унеможливіть для них використання банківських та інших фінансових послуг по всьому світу (ну, за виключенням банківських установ, які не живуть за міжнародними нормами) та може призвести до закриття їхніх відповідних рахунків.

- А чим це відрізняється від всього того, що Приватбанк робив останні три роки?

Це - перше в світі (нажаль, включно з Україною) провадження КРИМІНАЛЬНОГО характеру по факту шахрайства у Приватбанку. Всі подання Приватбанку після націоналізації (Лондон, Делавер, Кіпр, Ізраїль тощо) - це цивільні позови, спрямовані на покриття збитків, завданих державі та українським платникам податків. Тому той факт, що правоохоронна система США зібрала дотатньо доказів, щоб обгрунтувати кримінальне провадження та, ймовірно, обвинувачення є надзвичайно важливим.

- Ну нічо, зовнішнє управління приберемо, соросят з Приватбанку зіб'ємо, нормальних пацанів поставимо і все порєшаєм!

А ось вам і НІТ. Приватбанк немає жодного стосунку до розслідування ФБР та Мінюсту США, яке відбувається по факту правопорушення, тому будь-які зміни всередині України по відношенню до Приватбанку не впливатимуть на цей процес та той факт, що Мінюст США доведе його до кінця.

Ваша редакція.

Artem Shevalev

Tags: Коломойский, Экономика
Subscribe

 • В лоскуты

  (c) Фил

 • Этот смех у нас властью зовётся

  Дмитрий Земляной: Поясняю за Чауса. Чаус — это угольно-черный черт, на котором негде клейма ставить. Это судья, который засуживал автомайдан. Он…

 • Elect a clown - expect a circus

  Національне антикорупційне бюро оприлюднило відео, на якому вони намагаються зупинити автомобіль СБУ з розшукуваним екссуддею Миколою Чаусом.…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments