Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Новий клімат для Європи?

В Америці виринув незвичайно цікавий на перший погляд дивний плян, але при близшім розгляді зовсім можливий: Змінити европейський a по части й американський клїмат та підвести його пересїчну температуру на висший степень тепла.
Інжинїр Carеl L. Riker видумав сю ідею, a Colonel Goethals, управитель робіт на панамськім каналі, предложив її конґресови.

З начерку Еміля Енґельгардта з Гонолюлю, поміщеного у Welt der Technik 16.10.1913 виходить таке:

Тепла струя Ґольфштром (зачинаєть ся в Мексиканськім заливі, обливає західне побереже Півн. Америки, опісля звертаєть ся до Европи) зударюєть ся із зимною, лябрадорською струєю, котра виходить з проливу Дейвіса між краєм Бафтна і Ґренляндиєю, на бездонній глибинї, окружаючій Нюфаундлєнд.

Через те тратить Ґолфштром богато тепла, а тим самим його благодатний влив на побережні краї Европи і Гренляндиї дуже малїє.

Треба отже лиш відгатити зимну лябрадорську струю і надати їй инший напрям, а досьвіди виказали, що техніка може доконати сього дїла.

Хочуть отже всипати таку довгу на 200 миль, широку при початку на 14, при кінци на 3 милї, від полудневого рога Нюфаунлєнду геть в море аж на самий беріг глибини, через що лабрадорська струя мусїлаби пірнути в глибину.

Після урядових дослідів нюфаундлєндської піскової лави, глибина в тім місци дуже незначна, бо ледви на 60 до 70 метрів в однім, найглибшім місци, а проча піскова лава находить ся ще близше зеркала води.

Через те всипанє плянованої тами не представляє непоборимих трудностий.

Відпорну силу тої тами збільшували би при тім автоматично маси піску, котрі несе зі собою лябрадорська струя.

Величезні успіхи сеї великанської інжинерської праці годї навіть обчислити.

Зимова температура дуже значно потепліла би, а густі мраки, котрі були і є причиною корабельних катастроф, зникли би в переважній части цілковито.

— “Наслідки скріпленя тепла Гольфштрому — пише Ейґельгардт — і вплив сього на клімат Ґренляндиї, британської Північної Америки, а навіть Сибіру, створили би надсподївано далеко ідучі можливости для культури тих країв. При тім не остало би се без значного впливу і зміни европейського клімату"

Алі Татар-заде

Tags: Жесть!
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 29 comments