Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

За лаштунками

З березня місяця ми провели 20 акцій в режимі карантину. У нас були божевільні акції з тітушками, з банками, в яких лежати голови політиків, перша в історії акція через Zoom… Якось ми проклинали ляльку Дубінського, якось притягнули під суд каток, якось закидали шаріївців яйцями…

Ми написали про це десятки лонгрідів, але ми ще жодного разу не писали про тих, хто стоїть за легендарними акціями ДемСокири. Привідкриємо трішки двері до нашої робочої «кухні».Все починається із приводу. Зради, так би мовити, проти якої ми збираємо акцію. Суд за мільярди гривень, політичні репресії, наїзди на мову…

Насамперед потрібен сюжет акції. Дійство, яке приверне увагу не лише наших активістів, а й звичайних перехожих. Ось тут з’являється Гудименко. Як відповідальний за заходи, він починає вигадувати перформанс. Інколи залучаються інші вожді. Вони закриваються в окремій кімнаті на годину мозкового штурму. Зазвичай з кімнати лунають жарти, які переповідати не можна. І регіт Швеця, а тепер і Колумбета, адже сміються вони однаково, тож у партії тепер дві гієни.

Далі — пишемо про це лонгрід.

Піар-відділ, під керівництвом Наталі Смаглюк, бере лонгрід і розбирає його на шматки - текст перекладається, редагується вичитується. Картинки малюються, відео знімається. Міністри і вожді за секретною командою хапають пост зі сторінки Фейсбук і людською мовою доносять його своїм підписникам. Людина із бейсбольною битою перевіряє хто цього не зробив.

Прес-секретарка ДемСокири Тетяна Локацька бере анонс заходу і робить розсилку проукраїнським ЗМІ. Зацікавлені ЗМІ приходять на акцію та розпитують нас про страшні речі. Але це вже відбувається на акції. Після акції піар-відділ готує для вас звіт, а прес-секретарка знову розсилає для ЗМІ текст про акцію, яка відбулась, та результати.

Сюжет акції передається в руки людини, відповідальної за всю фізику, яка відбувається на акції: реквізит, дозволи, активісти, їжа, техніка і все-все-все лягає на могутні плечі Андрія Скатерного. Це людина, яка не спить добу перед мітингом, адже кожного разу нервує неначе вперше. Наступного дня Андрій падає з ніг і може заснути навіть стоячи або сидячи за чаєм, тому додому їде у супроводі партійців.

Актори. Ця тяжка доля у 90% випадків лягає на Максима Діжечко. Людину з великим серцем та такою ж великою кількістю перевтілень. Для наших акцій Максим був Ніколасом Мадуро, Дідом Морозом/Коломойським, Зеленим Орком та чимось середнім між Сталіним та Таносом — Станосом. Діжа — наш головний актор та центр перформансу. Якби за участь в акціях давали Оскари, то в Максима вже б не було місця на полицях.

Інколи все йде трішки не за сценарієм. Тому що на акціях трапляються ну дууууже різні речі:

Прогнозовані — якось Гудименка спакували та завели у відділок поліції, а кілька десятків активістів пішли його визволяти.
Приємні — один бізнесмен став нашим донатором, коли побачив як ми піклувалися про учасників виснажливої акції під судом і годували активістів піцою.
Неприємні — як-от тітушки Суркіса, які кликали Швеця «побазарити раз на раз».
Закономірні — зовсім недавно прихильники Шарія були закидані яйцями.
Чи речі міжнародного масштабу — коли до Києва прибув Кім Че Ин та роздавав активістам по жменьці рису…

Чорт забирай, та про наші акції можна знімати фільм (можливо, хтось таки це зробить)! Але ми зараз трішки не про це.

Мета наших акцій — врятувати ваші гроші. Епатаж, шум та хайп — лише способи привернути увагу до того, що у вас крадуть.

У справі братів Суркісів у Верховному Суді нам вдалось зберегти 1 мільярд гривень.

Коли олігархи наїхали на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у Конституційному Суді, ми втрутились та врятували ще 89 мільярдів.

А справу старого доброго Приватбанку проти офшорки Коломойського ми заблокували ще восени минулого року, врятувавши економіку від десятків інших руйнівних позовів

Три судові справи — більше 90 мільярдів гривень збережено.

Для цього не потрібно ні телеканалів, ні репресій. Потрібні люди, які просто виконують свою роботу. І у нас такі є.

Але і це не найголовніше. На наші акції приходите ви ⏤ бізнесмени, лікарі, програмісти, вчителі. І гроші у наші активності також інвестуєте ви. Отже, наша перемога ⏤ ваша перемога. Дякуємо вам, друзі!

Подякувати нашій івент-команді і трохи підсилити нас можна за цим посиланням.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments