Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Короткоствол під боком

Коли мова заходить про придбання та носіння короткоствольної зброї для цивільних громадян, як прихильники, так і противники люблять наводити досвід США. Це показує, наскільки добре США проецює свої дискурси на світ довкола. Ми буквально краще в темі, що відбувається в Сіетлі, ніж що відбувається в Бобруйську.

Але є один справедливий по формі, але некоректний по змісту, аргумент, що часто через це наводиться. І звучить він так: мовляв, я погоджуюсь, що в США зброя на руках громадян часто слугує для самозахисту. Але ж в них суспільство до цього довго готувалося! Сторіччями! А наше - не готове. Воно бухе, тупе та голосує не за тих, отже, при змозі придбати пістолет відстрілить собі… ногу.

Це аргумент дуже зручний, бо може бути використаний вічно. “Не наллємо в басейн води, доки не навчитесь плавати”. “Не дамо українцям цивільну зброю, доки особисто я не буду переконаний, що вони вміють нею користуватися”.

Окей. Але що якщо є країни, які ближче до України, ніж США, і в яких громадяни мають право на самозахист із короткоствольною зброєю? Може, пошукаймо?

Якщо пошукаємо - то відразу знайдемо.

Від відносно далеких - до ближчих. Але всі - з нашого регіону.

Право на придбання короткоствольної зброї, її приховане носіння та самооборони з нею мають громадяни усіх трьох країн балтійського регіону - Естонії, Латвії та Литви. Законодавство там в цьому плані максимально м’яке, мої друзі там мають. Жахів, які нам зазвичай пророкують, і стрілянини на всі боки, там немає. Навіть натяків нема.

Окей, окей, скажуть мені опоненти, це ж Балтія, це ж біла кость, це ж Європа, що в СРСР випадково опинилася. Навіть погоджуся.

Їдемо далі. Наш майже сусід та друг - Грузія. Короткоствол заборонений до носіння, але дозволений до придбання та самооборони в приміщенні. Незважаючи на наші стереотипи щодо “гарячих кавказьких хлопців”, знов-таки, без особливих інцидентів.

Окей, скажуть мені, але ж тут носіння не дозволене. Добре, йдемо далі.

Наш сусід - Словаччина. А також її сусід - Чехія. Та ж історія, що з країнами Балтії: короткоствол, придбання, зберігання, носіння, самооборона. Чи не найм’якше збройне законодавство в Європі. І знов-таки, жодних масових розстрілів.

Та це ж ЄС, скажете? Україно-словацький кордон є межею цивілізованого світу?

Добре.

*барабанний бій*
Молдова.

Країна, максимально подібна до України, тільки трішечки в більшій скруті.

Ми бідні? Молдавани бідніші. В нас бухають? В Молдові бухають більше, один зі світових лідерів по споживанню алкоголю на душу населення за даними ВООЗ. В нас нестабільна політична ситуація? В Молдові Майдани частіші за наші. В нас обирають йолопів та вату? В Молдові теж. В нас окуповані Крим та Донбас? В Молдові окуповане Придністров’я вздовж всієї країни.

Тим не менш, короткоствол, носіння та самооборона дозволені з 1998 року. І нічого. Ані масових п’яних пострілушек, ані застосування зброї на мітингах, ані масшутінгів. Ніц. Найн. Йок. Більш того, з моменту дозволу рівень умисних вбивств в Молдові, до того досить високий, почав просідати, і зараз знаходиться помітно нижче українського (4,1 вбивства на 100 тисяч осіб проти нашого 6,2), хоча тоді був вищим.

Я готовий поставитися з розумінням, коли мені кажуть, що ми цивілізаційно відсталі від американців. Ніде правди діти.

Я готовий поставитися з розумінням, коли мені кажуть, що ми цивілізаційно відстали від мешканців країн Балтії чи словаків. Не погоджуюсь, але тут є місце для дискусії.

Але коли мені хтось захоче розповісти, що ми брудні орки на фоні ельфів з Молдови, і те, з чим впоралися вони, не під силу нам, вбогим - вибачте, шановні, але ні.

От ні.

От просто припиніть. Є межа, за якою самокритика перетворюється на самообмову, і це вона.

Довкола нас вистачає країн з ліберальним збройним законодавством. Низка з них не дуже відмінні від нас. І в жодній з них не збулися лякалки та страшилки про “всі всіх перестріляють”, про застосування зброї у кожному конфлікті в барі чи на дорозі чи про Дикий Захід.* Це факт. Зважайте на нього.

*А шкода. За даними ФБР та Бюро статистики Департаменту юстиції США, на початку 20 сторіччя - себто, наприкінці епохи Дикого Заходу, рівень умисних вбиств у США становив, в різної буремності роки, від 1,2 до 5 на 100 тисяч осіб. Нагадаю, в нас зараз 6,2.

Victor Tregubov


Tags: ДемСокира, Полезное, Политика
Subscribe

Posts from This Journal “ДемСокира” Tag

 • Чим зараз зайнята СБУ?

  Завтра у Львові відбудеться Західний Сейм «Демсокири» (власне, туди я зараз і прямую). Сейм – він і є сейм: це не з‘їзд партії, це точка…

 • Чого ми тільки не наробили у квітні

  Каждый вечер вечер наступает вдруг. Если делать нечего тебе, мой друг, Если ты от жизни от своей устал — Может быть заглянешь в… НАШ ЗВІТ ЗА…

 • Сокири по всій країні

  Наші осередки різні. Хтось бігає за Фірташем, хтось ганяє московських попів, хтось тролить ОПЗЖ, а хтось бореться проти шкільних курсів. Але їх…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 83 comments

Posts from This Journal “ДемСокира” Tag

 • Чим зараз зайнята СБУ?

  Завтра у Львові відбудеться Західний Сейм «Демсокири» (власне, туди я зараз і прямую). Сейм – він і є сейм: це не з‘їзд партії, це точка…

 • Чого ми тільки не наробили у квітні

  Каждый вечер вечер наступает вдруг. Если делать нечего тебе, мой друг, Если ты от жизни от своей устал — Может быть заглянешь в… НАШ ЗВІТ ЗА…

 • Сокири по всій країні

  Наші осередки різні. Хтось бігає за Фірташем, хтось ганяє московських попів, хтось тролить ОПЗЖ, а хтось бореться проти шкільних курсів. Але їх…