Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

На щит капітану "Америка"

Дослідники з університету Дарема у Великобританії та німецького інституту Фраунгофера розробили матеріал «Протей», який майже неможливо розрізати. При спробі розпилювання леза пилок або ножів руйнуються.Особливості матеріалу пояснюються його внутрішньою структурою: «Протей» складається з керамічних сфер, що знаходяться всередині структури з сот алюмінію. Завдяки цьому дрилі можуть прорізати верхні шари, але починають затуплюваться при досягненні керамічних сфер.

Після цього дрібні частинки керамічної пилу починають заповнювати проміжки в металевій структурі. Через це матеріал стає ще важче розрізати, причому швидкість лише підсилює ефект.

Матеріал також виявився ефективним проти гідрорізки високого тиску. Сферична форма керамічних елементів розширює водяний струмінь і «притупляє» навіть таке «лезо».

Питома густина «Протея» становить 15% від густини сталі. Вчені вважають, що матеріал можна буде використовувати для легкої броні, стійких велосипедних замків і захисного одягу.

Андрій Петренко

Tags: Интересное
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 20 comments