Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Стакан скоріше порожній зовсім, ніж наполовину

Бізнес має песимістичні очікування щодо обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців

За результатами дослідження, НБУ констатує, що бізнес суттєво погіршив оцінки щодо подальшого економічного зростання в Україні на тлі запроваджених протиепідеміологічних заходів.Індекс ділових очікувань (ІДО) знизився до 90.8% (у І кварталі 2020 року – 110.5%), що є найнижчим значенням після I кварталу 2015 року. ІДО вперше з І кварталу 2016 року становив менше 100%, що свідчить про негативні економічні настрої серед підприємств.

Слід відзначити, що уперше з I кварталу 2016 року підприємства очікують скорочення обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців – баланс відповідей «мінус» 34.1% (у I кварталі 2020 року – 10.4%).

Зниження ділової активності та рівня кількості працівників очікують підприємства всіх видів та напрямів діяльності, розмірів за кількістю працівників.

Зазначається, що підприємства мають песимістичні очікування щодо розвитку власних підприємств. Очікується прискорення інфляції та посилення девальвації національної валюти.

У наступні 12 місяців очікується:

— зменшення обсягів виробництва товарів та послуг: баланс відповідей – «мінус» 34.1% (у І кварталі 2020 року – 10.4%);
— зниження рівня ділової активності: індекс ділових очікувань (ІДО) – 90.8% (у попередньому кварталі – 110.5%), що є найнижчим значенням після І кварталу 2015 року. Зниження ділової активності очікують підприємства всіх видів та напрямів діяльності, розмірів за кількістю працівників. Посилились очікування щодо зменшення кількості працівників;
— вища інфляція – зростання споживчих цін на 7.0% (у І кварталі – 5.1%);
— посилення девальваційних процесів – середнє значення обмінного курсу гривні до долара США – 28.28 грн/дол. США (у І кварталі – 26.01 грн/дол. США).

Посилились очікування респондентів щодо потреби в позикових коштах найближчим часом. Одночасно підвищились оцінки щодо жорсткості умов доступу до банківських кредитів. Зменшилась частка респондентів, які планують брати банківські кредити. Підприємства, які планують брати банківські кредити, продовжують надавати перевагу національній валюті.

Основними чинниками, що стримують розвиток підприємств, є недостатній попит, брак обігових коштів, а також нестабільна політична ситуація.

Volodymyr Omelyan

Tags: А я предупреждал, Пиздец, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments